Vietnam&Kambodža

Vietnam, Kambodža
16 dní
Vietnam, Kambodža

Vietnam&Kambodža

Cena od:

1790

Popis

Zažite unikáty Indočíny, ktoré nemajú na svete obdobu: vodné bábkové divadlo v Hanoji, architektonický div sveta – starobylý komplex Angkor Wat, mohutný Mekong, očarujúce scenérie legendárneho zálivu Halong Bay, kozmopolitný Saigon, kráľovský pokoj v Hue a oddych na najkrajších plážach Kambodže. Pripravili sme pre vás ideálnu kombináciu poznávania a odpočinku.

Stravovanie

Raňajky, 6x obed, 2x večera

Ubytovanie

V 3-4* hoteloch

Program

1.-2. deň

Prílet do Hanoja. Prechádzka atmosférickými uličkami starého mesta, pomenovanými podľa remesiel. Chrám literatúry – prvá škola zasvätená Konfuciovým myšlienkam, scénické jazero Hoan Kiem (jazero navráteného meča) a chrám Ngoc Son, spojený s brehom elegantným mostíkom. Na obed ochutnáme vynikajúcu, pravú hustú vietnamskú polievku. Večer jedinečné predstavenie vodného bábkového divadla – svetový unikát. Tisícky motoriek v kontraste s pokojnými pohybmi seniorov, cvičiacich v parku – tak im to totiž kedysi odporučil „strýček Ho“, ktorý má dnes v meste mauzóleum.

3.-4. deň

Jazda pozdĺž zelených ryžových políčok v delte Červenej rieky. Nalodenie na krásnu džunku, čaká nás uvítací kotejl a plná penzia. Pred nami defilujú neopísateľné scenérie Halong Bay – lagúny a ostrovčeky tých najbizarnejších tvarov – jeden pripomína čajovú kanvicu, iný dračiu hlavu. Návšteva najznámejšej jaskyne zálivu, Sung Sot. Zakotvíme pri ostrove Titop – čas na oddych, plávanie, kajakovanie, či sladké ničnerobenie s výhľadom na západ slnka. Nocľah v lodnej kajute. Prebúdza nás romantický východ slnka a naša loď sa ticho plaví medzi ďalšími nádhernými ostrovčekmi – korytnačka, hlava muža, … chvíľa meditácie nad neskutočnou krásou stvorenia. Jaskyňa Luon. Obed na lodi, návrat do prístavu so zastávkou na živom, pestrofarebnom “vodnom” trhu. Návrat do Hanoja, pohodlným krátkym preletom pokračujeme do cisárskeho mesta Hue.

5.-6. deň

Plavba loďou po Vonnej rieke, privezieme sa až k UNESCO pagode Thien Mu a Citadele cisárov. Návšteva kráľovskej hrobky Tu Duc. Cez sedlo Hai Van s krásnou vyhliadkou na pobrežie až do Danangu – zaujímavé chamské múzeum a pozoruhodné hinduistické súsošie. Prechádzka starobylým Hoi An: dom Tan Ky, krytý most a sála Phuc Kien. Naobedujeme sa v uličkách, kde to dýcha históriou. Vedeli ste, že práve tu bývajú aj najlepší vietnamskí krajčíri? Šaty, oblek či topánky Vám v miestnych rodinných dielňach vyrobia do 48 hodín. Okrem toho sa v okolí nachádzajú aj útulné pláže.

7.-8. deň

Prelet na juh do metropoly Ho Chi Minh. Návšteva tunelov Cu Chi – až 200 km úchvatnej splete podzemných chodieb ukrýva okrem obytných častí aj celé nemocnice a továrne na výrobu zbraní. Návrat do Saigonu, okružná prehliadka mestom – Palác nezávislosti, trh Ben Thanh, katedrála Notre Dam, budova radnice a divadla, business štvrť plná mrakodrapov. A všadeprítomné milióny motocyklov.

9.-10. deň

Metropolu Vietnamu strieda hlavné mesto Kambodže, Phnom Penh. Dostaneme sa sem plavbou po majestátnom Mekongu! Prehliadka mesta – Pamätník nezávislosti, prekrásny Kráľovský palác kráľa z konca 19. storočia a Strieborná pagoda s podlahou z 5 tisíc strieborných dlaždíc! Ďalšie poklady predstavuje až 90 kg vážiaci zlatý budha a menší smaragdový budha. Tuol Sleng – múzeum zločinov Červených Kmérov je alarmujúcim svedectvom hrôz tej doby. Tonle Sap – jediná rieka sveta, ktorá mení v priebehu roka svoj smer. Deje sa tak na konci obdobia dažďov a miestni obyvatelia to veľkolepo oslavujú. Autobus do Sihanoukvile a odtiaľ trajektom na tropický ostrov Koh Rong.

11.-12. deň

Relax v divočine Koh Rongu, možnosti šnorchlovania, treku do džungle, či len užívania si tyrkysového mora a bieleho piesku. V noci môžeme pozorovať foreskujúci planktón, len treba vojsť do vody a poriadne hýbať rukami a nohami – je to práve pohyb, ktorú prinúti planktón fosforeskovať na svoju obranu. Ubytovanie priamo na pláži.

13.-16. deň

Ráno si ešte naposledy vychutnáme nádherné pláže ostrova a potom už trajekt a miestny prelet do Siem Reap – čaká nás ďalší z absolútnych vrcholov zájazdu! Celodenná prehladka kompexu Angkor, ktorý sa nedostal medzi novozvolené divy sveta v roku 2009 len preto, že iba minimum Kambodžanov vtedy vlastnilo „luxus“ internetového pripojenia. Privíta nás majestátny východ slnka nad komplexom Angkor Watt. Chrámy Angkor Watu sa právom radia medzi sedem architektonických divov sveta – navštívime chrám a mauzóleum kráľa Suryavarmana II a budeme obdivovať prekrásny basreliéf plný príbehov, vytesaným do skaly až na dĺžke 2 kilometrov. Angkor Thom – tajomný chrám Bayon z 12. storočia má až 54 veží ozdobených 216 smejúcich sa tvárí Avalokitesvaru. Chrám Baphuon, pyramída reprezentujúca mýtickú horu Meru (hindustický stred vesmíru, sídlo Višnu) a monumentálna Slonia terasa.  Z chrámu Phnom Bakheng z 9. Storočia postavenom na návrší sa nám naskytne nezabudnuteľný, životný zážitok, keď zapadajúce slnko farbí steny ďalšieho chrámu na obzore a striebri hladinu jazera Tonle Sap. Rozlúčková delikátna večera a tradičné khmérske predstavenie – tanec Apsara, keď v sprievode kráľovských hudobných nástrojov tanečnice rozprávajú pohybom príbeh. Transfer na letisko v Siem Reap, prelet do Bangkoku a návrat domov.

Cena zahŕňa

Medzinárodná letecká doprava. Transfer BA-letisko-BA. Prelet Hanoi-Hue, Hoi An-Saigon, Koh Rong-Siem Reap. Ubytovanie v hoteloch zodpovedajúcich kategórii minimálne 3-4* počas poznávacej časti, počas pobytu pri mori 4* hotel. Každý deň raňajky formou bufetu, 6x obed, 2x večera. Všetka doprava vlastným klimatizovaným mikrobusom. Džunka v zálive Halong Bay s plnou penziou, plavba loďou po Vonnej rieke a v delte Mekongu. Prelet Sieam Reap-Bangkok. Všetky vstupy podľa programu. Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu, miestni sprievodcovia podľa potreby.

Cena nezahŕňa

Príplatok za jednolôžkovú izbu 370 EUR. Komplexné cestovné poistenie.

POVINNÉ DOPLATKY: Letiskové a servisné poplatky 420 EUR. Vstupné víza Vietnam 25 USD, Kambodža 30 USD (platba na mieste). Prepitné (predovšetkým pre miestnych sprievodcov) 30 USD/osoba (platba v hotovosti na mieste).

Termín
07/11/2020 –
22/11/2020
Strava
Raňajky, 6x obed, 2x večera
Typ zájazdu
Poznávací
Dĺžka
16 dní
Pôvodná cena
Cena od
1790 EUR

OBJEDNÁVKA

Ďalšie pobyty

Gurmánske pobyty

Chute Toskánska

Absolvujte s nami jedinečný pobyt zameraný na prehĺbenie si znalostí o svetoznámych talianskych produktoch a ingredienciách. Každý „básni“ o lahodnom talianskom espresse, balzamiku, prosciutte a ďalších chuťovkách, ktoré preslávili Taliansko. Viete však ako vznikli? Akým spôsobom sa vyrábajú? A ako spoznať nie najkvalitnejšie? Pre všetkých zvedavých gurmánov, špecialistov z oboru, ktorý by si radi prehĺbili svoje znalosti a inšpirácie, sme pripravili jedinečný pobyt zameraný na to, čo Vás láka: symbióza dobrého jedla a vína.

Ukazať viac →
Gurmánske pobyty

Vinicami Toskánska

Toskánsko – najpopulárnejší taliansky región preslávený svojou gastronómiou, históriou, nádhernými malými kamennými mestečkami, vinicami, usadlosťami, nádhernou Florenciou a v neposlenom rade aj nákupmi. Poďte s nami na zážitkový gurmánsky pobyt s našou TOP sprievodkyňou, ktorá vás zavedie na miesta kde sa inak nedostanete. Vo Florencii čaká na vás ochutnávka najlepších toskánskych vín a dobrôt v 700 ročnej pivnici, cez ktorú prechádzali odsúdenci – napr. Machiavelli alebo Dante Alighieri a návšteva zakázaných priestorov . Zážitkom je návšteva súkromného pozemku svetoznámeho návrhára Salvatore Ferragama IL BORRO, ktorý je pre verejnosť neprístupný, s návštevou vínných pivníc, ochutnávkou bio vín a olivového oleja, ktoré sa vyrába priamo v usadlosti, môžete si zajazdiť na koni alebo vyrobiť vlastný šperk.

Ukazať viac →
Costa Brava

OCHUTNAJ SVET – VÝNIMOČNÉ CHUTE&VÍNA KATALÁNSKA

Milovníci gastronómie, histórie a nezabudnuteľných zážitkov, pozývame vás na jedinečný pobyt do Katalánska, na ktorom budeme relaxovať v krásnom hoteli na „Divokom pobreží“, užívať si život, spoznávať históriu, ochutnávať výnimočnú gastronómiu a vína, ktoré sa preslávili po celom svete. Veľkým zážitkom bude návšteva najlepšej reštaurácie na svele El Celler de Can Roca v Girone, ktorú vedú traja bratia a ktorá získala *** od Michelina. Cukrárske výtvory Jordiho Rocu sú geniálne, právom bol vyhlásený za najlepšieho kuchára na svete. Atmosféra aj menu sú fantastické, okrem chuťového a vizuálneho zážitku si pozrieme vínnu pivnicu, nazrieme do kuchyne a stretneme sa osobne s bratmi Rocovcami.
Na svoje si prídu aj milovníci vína. Navštívime jedno z najvýznamnejších vinárstiev v Španielsku, Bodega Torres, ktoré vlastní rodina Torres. Podľa Drinks International je Torres najobdivovanejšou značkou vína na svete.

Ukazať viac →
Fitpobyty so Zorou Czoborovou

LAGO DI GARDA FITPOBYT so Zorou Czoborovou

Výnimočná La dolce vita- fitpobyt s vynikajúcimi ohlasmi Lago di Garda so Zorou Czoborovou z roku 2018 sa vracia! Lago di Garda, najväčšie talianske jazero, obklopené stredomorskými rastlinami, oleandrami, citrónovníkmi aj palmami, je ideálnym miestom na aktívnu dovolenku. Historické mestečká na jeho brehu, paláce aj vinice, tvoria spolu nádherný zážitok, pre ktorý sa tisíce turistov každoročne na jazero vracajú.

Ukazať viac →

Milí Traveláci,

dovoľte nám, aby sme sa vám úprimne poďakovali za vašu dôveru a trpezlivosť v tomto, pre nás všetkých, neľahkom období. Teší nás a zaväzuje, že chcete s nami cestovať aj naďalej, veľmi si to vážime.

Situáciu vo svete ohľadom koronavírusu pozorne sledujeme, takisto hygienické opatrenia v jednotlivých krajinách, aby sme vás vedeli informovať a uvádzať aktuálne a relevantné informácie.

Momentálne sa venujeme príprave zážitkových pobytov na sezónu 2021, kompletná ponuka bude uverejnená na stránke v priebehu septembra 2020. Cestovať budeme ako doteraz v malých skupinách od 2-12 osôb, komfortne a s našimi skvelými sprievodcami žijúcimi v zahraničí, s ktorými pre vás programy pripravujeme. Tešiť sa môžete znovu aj na fitpobyty so Zorou Czoborovou, Marekom Gajdácsom a Pilates pobyty s Denisou Owen, ktoré organizujeme už štyri roky.

Pre tohtoročnú letnú sezónu sme obnovili pobyty na júl a august v Slovinsku, ktoré je momentálne bezpečné z hľadiska koronavírusu a dostupné vlastnou dopravou bez preukázania testu a karantény. Prímorské mestečko Portorož – fitpobyt so Zorou Czoborovou 22.8.-29.8.2020, s Marekom Gajdácsom 24.8.- 28.8.2020, aj bez možnosti cvičenia sa zľavnenú cenu, takisto pobyty pre individuálnych klientov na 5-8 dní v slovinských hoteloch.

Ďakujeme, tešíme sa znovu na pobyty a spoločné zážitky s vami, cestovanie bolo, je a bude vždy IN.