Barma- zlatá krajina úsmevov

Barma
13 dní
Barma

Barma- zlatá krajina úsmevov

Cena od:

1995

Popis

Ženy tu fajčia cigary, chlapi chodia v sukniach a veslujú nohami. Chod krajiny sa riadi podľa hviezd, termín Dňa nezávislosti bol určený astrológom. Na pagode Shwedagon je viac zlata ako vo všetkých britských bankách dokopy. Najväčšie bohatstvo je však stale v neuveriteľne milých, usmievavých a pokorných ľuďoch. Na záver si doprajeme oddych na legendárnej pláži Ngapali – podľa názoru mnohých najkrajšej v celej juhovýchodnej Ázii.

Stravovanie

Raňajky

Ubytovanie

V 3* hoteloch

Program

1.-3. deň

Letecký presun z Európy do Ázie. Do Barmy sa nedá letieť priamo – my sa zastavíme v Kuala Lumpur alebo v Bangkoku, prípadne v Pekingu. Pre záujemcov možnosť prehliadky (rozsah v závislosti od náväznosti ďalieho leteckého spojenia). Konečne nás víta Rangún, päťmiliónová metropola  Barmy (či správnejšie Mjanmarska – vysvetlíme si rozdiel). Už ste videli kruhový objazd s pagodou uprostred? Koloniálne budovy a kompa na druhý breh rieky Yangon, kde žije úplne iný svet – dedinka Dallah. Mystiku najposvätnejšej Shwedagon Paya umocňujú po západe slnka tisícky olejových lámp. Zistite si vopred, v ktorý deň týždňa ste sa narodili, nájdete si tu svojho budhu – patróna.

4.-5. deň

Prelietame na sever, do jedného z najvýznamnejších duchovných a historických centier krajiny. Mandalay a jeho okolie ukrýva až štyri hlavné mestá pôvodného štátu Bamarov. V Iwe si prezrieme drevené chrámy z romantickej konskej drožky, do Mingúnu sa preplavíme loďou cez rieku Irrawady. Tu by sme našli aj najväčšiu pagodu na svete, keby sa ju podarilo dokončiť. Rozhodne sa tu však nachádza najväčší nepoškodený zvon sveta a prekrásna, bielo žiariaca pagoda Hsinbuyme. Ulice Mandalaya sú ráno plné nekonečných zástupov mníchov s miskami, do ktorých im miestni obyvatelia s vďakou a úctou vkladajú potravu. Len v kláštore Amarapura ich žije vyše tisíc! Najčastejšie ich môžete stretnúť pri podvečernej prechádzke po najdlhšom tíkovom moste sveta U Bein.

6.-7. deň

Bagan – najkrajšia scenéria sveta? Aj cestovatelia, ktorí predtým navštívili hoci aj 100 krajín, tu ostávajú v nemom úžase. Na obrovskom území je roztrúsených takmer 3 tisíc chrámov, stúp a pagod. Počas 400 rokov barmského kultúrneho rozkvetu chcel každý panovník postaviť stúpu väčšiu, krajšiu a majestátnejšiu ako jeho predchodca. Západ slnka na niektorej z nich patrí k nadpozemským. Napriek unikátnosti miesta ešte stále veľmi málo turistov … prehliadka z pohodlia elektrobicyklov. Fakultatívne možnosť balónového letu nad pláňami na svitaní – jednotlivé stavby sa pomaly vynárajú z hmly. Top zážitok! Prelet k jazeru Inle, ukrytému v Šanských horách.

8. deň

Ďalší unikát: ženy tu fajčia cigary a muži v sukniach pádlujú nohami. Nocľah v hoteli „plávajúcom“ priamo na jazere. Navštívime rotujúce „ranné trhy“, na ktorých sa stretávajú príslušníci miestnych etník. Jediným dopravným prostriedkom je tu čln. Pred našou motorovou loďkou defilujú plávajúce záhrady plné zeleniny a kvetov, tkáčske dielničky, šperkári, výrobcovia lodí.Občas zastavíme.

9.-11. deň

Prelet do Thandwe a zaslúžený oddych pri mori. Legendárna Ngapali, až 8 kilometrov ničím nerušeného piesku! Minimum turistov, rodinné reštaurácie servírujúce skvelé ryby a morské plody priamo na pláži. Večný smiech domácich, život rybárov ako na dlani. Čerstvé ovocie až k vášmu lehátku za veľmi príjemné ceny. Poetické scenérie a západy slnka, sladké ničnerobnie.

12.-13. deň

Návrat do Rangúnu, letecký presun domov.

Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku na celej trase, transfer BA-letisko-BA, 5 miestnych preletov (Rangún-Mandalay-Bagan-Inle-Ngapali-Rangún), všetku miestnu pozemnú a lodnú prepravu. Ubytovanie v kvalitných hoteloch (zodpovedajúcich min. 3* kategórii) s raňajkami. Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu a miestnych sprievodcov. Vstupy do pamiatok podľa programu.

Cena nezahŕňa

Príplatok za jednolôžkovú izbu. Komplexné cestovné poistenie. Vstupné víza 50 EUR (vrátane poplatku za vybavenie víz).

POVINNÉ DOPLATKY: Letiskové a servisné poplatky 430 EUR.

Termín
16/11/2020 –
28/11/2020
Strava
Raňajky
Typ zájazdu
Poznávací
Dĺžka
13 dní
Pôvodná cena
Cena od
1995 EUR

OBJEDNÁVKA

Ďalšie pobyty

Gurmánske pobyty

Chute Toskánska

Absolvujte s nami jedinečný pobyt zameraný na prehĺbenie si znalostí o svetoznámych talianskych produktoch a ingredienciách. Každý „básni“ o lahodnom talianskom espresse, balzamiku, prosciutte a ďalších chuťovkách, ktoré preslávili Taliansko. Viete však ako vznikli? Akým spôsobom sa vyrábajú? A ako spoznať nie najkvalitnejšie? Pre všetkých zvedavých gurmánov, špecialistov z oboru, ktorý by si radi prehĺbili svoje znalosti a inšpirácie, sme pripravili jedinečný pobyt zameraný na to, čo Vás láka: symbióza dobrého jedla a vína.

Ukazať viac →
Gurmánske pobyty

Vinicami Toskánska

Toskánsko – najpopulárnejší taliansky región preslávený svojou gastronómiou, históriou, nádhernými malými kamennými mestečkami, vinicami, usadlosťami, nádhernou Florenciou a v neposlenom rade aj nákupmi. Poďte s nami na zážitkový gurmánsky pobyt s našou TOP sprievodkyňou, ktorá vás zavedie na miesta kde sa inak nedostanete. Vo Florencii čaká na vás ochutnávka najlepších toskánskych vín a dobrôt v 700 ročnej pivnici, cez ktorú prechádzali odsúdenci – napr. Machiavelli alebo Dante Alighieri a návšteva zakázaných priestorov . Zážitkom je návšteva súkromného pozemku svetoznámeho návrhára Salvatore Ferragama IL BORRO, ktorý je pre verejnosť neprístupný, s návštevou vínných pivníc, ochutnávkou bio vín a olivového oleja, ktoré sa vyrába priamo v usadlosti, môžete si zajazdiť na koni alebo vyrobiť vlastný šperk.

Ukazať viac →
Costa Brava

OCHUTNAJ SVET – VÝNIMOČNÉ CHUTE&VÍNA KATALÁNSKA

Milovníci gastronómie, histórie a nezabudnuteľných zážitkov, pozývame vás na jedinečný pobyt do Katalánska, na ktorom budeme relaxovať v krásnom hoteli na „Divokom pobreží“, užívať si život, spoznávať históriu, ochutnávať výnimočnú gastronómiu a vína, ktoré sa preslávili po celom svete. Veľkým zážitkom bude návšteva najlepšej reštaurácie na svele El Celler de Can Roca v Girone, ktorú vedú traja bratia a ktorá získala *** od Michelina. Cukrárske výtvory Jordiho Rocu sú geniálne, právom bol vyhlásený za najlepšieho kuchára na svete. Atmosféra aj menu sú fantastické, okrem chuťového a vizuálneho zážitku si pozrieme vínnu pivnicu, nazrieme do kuchyne a stretneme sa osobne s bratmi Rocovcami.
Na svoje si prídu aj milovníci vína. Navštívime jedno z najvýznamnejších vinárstiev v Španielsku, Bodega Torres, ktoré vlastní rodina Torres. Podľa Drinks International je Torres najobdivovanejšou značkou vína na svete.

Ukazať viac →
Fitpobyty so Zorou Czoborovou

LAGO DI GARDA FITPOBYT so Zorou Czoborovou

Výnimočná La dolce vita- fitpobyt s vynikajúcimi ohlasmi Lago di Garda so Zorou Czoborovou z roku 2018 sa vracia! Lago di Garda, najväčšie talianske jazero, obklopené stredomorskými rastlinami, oleandrami, citrónovníkmi aj palmami, je ideálnym miestom na aktívnu dovolenku. Historické mestečká na jeho brehu, paláce aj vinice, tvoria spolu nádherný zážitok, pre ktorý sa tisíce turistov každoročne na jazero vracajú.

Ukazať viac →

Milí Traveláci,

dovoľte nám, aby sme sa vám úprimne poďakovali za vašu dôveru a trpezlivosť v tomto, pre nás všetkých, neľahkom období. Teší nás a zaväzuje, že chcete s nami cestovať aj naďalej, veľmi si to vážime.

Situáciu vo svete ohľadom koronavírusu pozorne sledujeme, takisto hygienické opatrenia v jednotlivých krajinách, aby sme vás vedeli informovať a uvádzať aktuálne a relevantné informácie.

Momentálne sa venujeme príprave zážitkových pobytov na sezónu 2021, kompletná ponuka bude uverejnená na stránke v priebehu septembra 2020. Cestovať budeme ako doteraz v malých skupinách od 2-12 osôb, komfortne a s našimi skvelými sprievodcami žijúcimi v zahraničí, s ktorými pre vás programy pripravujeme. Tešiť sa môžete znovu aj na fitpobyty so Zorou Czoborovou, Marekom Gajdácsom a Pilates pobyty s Denisou Owen, ktoré organizujeme už štyri roky.

Pre tohtoročnú letnú sezónu sme obnovili pobyty na júl a august v Slovinsku, ktoré je momentálne bezpečné z hľadiska koronavírusu a dostupné vlastnou dopravou bez preukázania testu a karantény. Prímorské mestečko Portorož – fitpobyt so Zorou Czoborovou 22.8.-29.8.2020, s Marekom Gajdácsom 24.8.- 28.8.2020, aj bez možnosti cvičenia sa zľavnenú cenu, takisto pobyty pre individuálnych klientov na 5-8 dní v slovinských hoteloch.

Ďakujeme, tešíme sa znovu na pobyty a spoločné zážitky s vami, cestovanie bolo, je a bude vždy IN.