Zážitok na Srí Lanke

Srí Lanka
11 dní
Srí Lanka

Zážitok na Srí Lanke

Cena od:

1140

Popis

Ideálna kombinácia poznávania a oddychu vhodná pre kohokoľvek! Vôňa korenia, chuť pravého čaju, zelené scenérie, koloniálna história, najposvätnejšie budhistické pamiatky, a predsa aj dostatok času na pobyt pri mori – s all inclusive službami už v základnej cene zájazdu. Akurátna veľkosť, a súčasne obrovská rozmanitosť ostrova nám dovolí užiť si ho naplno, a predsa komfortne a v pohodovom tempe! Odlet z  Bratislavy.
 
TERMÍNY:
12.08.-22.08.2020
11.11.-21.11.2020 – 1090€/osoba

Stravovanie

All inclusive

Ubytovanie

V 3*/4* hoteloch

Program

1.-3. deň

Prílet do Colomba, transfer do srdca takzvaného „Kultúrneho trojuholníka“. Cestou zastávka v sloňom sirotinci v Pinnawale. Sirotinec bol založený v roku 1975 a vtedy začínal z 25 slonmi. S dnešným počtom slonov, ktoré tu žijú, sa zaradil medzi najväčšie zariadenia svojho druhu na svete. Slony tu majú vytvorené prirodzené podmienky na život a môžu si utvárať vlastné stáda. Pri troche šťastia uvidíme aj každodenné kúpanie slonov, čo je jedna z najzaujímavejších atrakcií (keď sa 70 dupajúcich slonov presúva k asi 400 metrov vzdialenej rieke). Výstup na Leviu horu – impozantná skala Sigiriya sa týči 200 metrov nad okolitým terénom. Táto „pevnosť v oblakoch“ je pokladaná za ôsmy div sveta. Prehliadka zvyškov kráľovského paláca a fresiek dievčenských postáv, fantastická vyhliadka z vrcholovej plošiny. Návšteva centra na výrobu tradičných masiek a výrobkov z dreva. Presun do národného parku Mineriya, známeho predovšetkým početnými stádami slonov – čaká nás atraktívne jeep safari! 

4. deň

Geografický stred Srí Lanky – Dambulla. Jej pozoruhodné jaskynné chrámy vytesané do žulových skál patri právom do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. K piatim skalným jaskyniam s viac ako 150 sochami Budhu, darmi kráľov Valagambahu a Nissankamalla, sa dostaneme po 340 schodoch. Výhľad zo skalného masívu, slúžiaci ako vstup do jednotlivých jaskýň, dotvára magickú a spirituálnu atmosféru miesta. Korenie bolo dôvodom, prečo sa stala Srí Lanka významným cieľom prvých objaviteľských ciest Európanov. Srílanská škorica je najkvalitnejšia na svete. Darí sa tu aj kardamonu, kurkume, vanilke, klinčekom… v dedinke Matale plnej záhrad s miestnym ovocím a korením sa oboznámime s procesom pestovania a spracúvania najrozličnejšieho korenia. Podvečer impozantné predstavenie kandyjských tanečníkov v kostýmoch a maskách, ukončené dramatickým chodením po uhlíkoch!

5. deň

Návšteva Kandy (posledného hlavného mesta sinhálskych kráľov) sa nezaobíde bez návštevy chrámu Budhovho zubu (Dalada Maligawa), najposvätnejšej budhistickej pamiatky. Traduje sa, že pri kremácii Budhu okolo roku 540 p.n.l. boli z pohrebnej hranice vytiahnuté jeho štyri zuby, a práve jeden z nich priniesla na ostrov ukrytý vo vlasoch indická princezná Hemamala. Kráľovské botanické záhrady Peradenyia, kde najlepšie spoznáte bohatstvo a rozmanitosť miestnej flóry – nádherné exotické rastlinstvo, jedinečné gigantické figovníky ako i pavilón orchideí. Presun do horskej oblasti Srí Lanky, známej ako „Malé Anglicko“. Práve tu nahradili Briti všetky kávové plantáže tými najlepšími čajovníkmi sveta. Nuwara Eliya – malebné scenérie čajových plantáží, zberačky s obrovskými košmi. Návšteva továrne na spracovanie čaju – staneme sa svedkami celého procesu a ochutnáme pravý cejlónsky čaj.

6. deň

Scénická jazda vláčikom na trase Nannu Oya-Hatton. Cesta vlakom otvára fascinujúci výhľad na malebný ráz krajiny, svieže zelené čajové plantáže, kopce a údolia. Otvoríme si okno, nadýchame sa čerstvého vzduchu a urobíme si krásne fotky. Hodinová cesta typickým miestnym vlakom plným domácich ľudí je ozaj zážitok. Táto cesta cez hory a kopce je vraj z jednou najkrajších na celom svete. Po poslednej bodke programu sa presúvame z hôr smerom na pobrežie do plážového hotela v Kalutare, kde na nás čaká pár dní oddychu na zlatistej pláži. Príchod do plážového hotela vo večerných hodinách.

7.-9. deň

100% relax vo vybranej plážovej destinácii (oblasť Kalutara/Bentota). V prípade záujmu možnosť fakultatívnych výletov.

10.-11. deň

Záverečný oddych na pláži, transfer na letisko vo večerných hodinách (odlet realizovaný v skorých ranných hodinách 11.dňa), návrat domov.

Cena zahŕňa

Medzinárodná letecká doprava (ODLET Z BRATISLAVY). Doprava klimatizovaným mikrobusom. Ubytovanie s polpenziou v 3* hoteloch počas okruhu, na pláži v 4* hoteli v deluxe izbách s výhľadom na more a službami all inclusive. Vstupy do pamiatok. Slonie safari v NP Minneriya. Vystúpenie kandyjskej tanečnej skupiny. Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu počas okruhu.

Cena nezahŕňa

Príplatok za jednolôžkovú izbu. Komplexné cestovné poistenie.
POVINNÉ DOPLATKY: Servisné poplatky 390 EUR. Vybavenie vstupných víz (ETA formulár) 37 EUR/dospelý, deti do 12 rokov zdarma.
Termín
12/08/2020 –
22/10/2020
Strava
All inclusive
Typ zájazdu
Poznávací
Dĺžka
11 dní
Pôvodná cena
Cena od
1140 EUR

Nezáväzná objednávka

Ďalšie pobyty

Milí Traveláci,

dovoľte nám, aby sme sa vám úprimne poďakovali za vašu dôveru a trpezlivosť v tomto, pre nás všetkých, neľahkom období. Teší nás a zaväzuje, že chcete s nami cestovať aj naďalej, veľmi si to vážime.

Situáciu vo svete ohľadom koronavírusu pozorne sledujeme, takisto hygienické opatrenia v jednotlivých krajinách, aby sme vás vedeli informovať a uvádzať aktuálne a relevantné informácie.

Momentálne sa venujeme príprave zážitkových pobytov na sezónu 2021, kompletná ponuka bude uverejnená na stránke v priebehu septembra 2020. Cestovať budeme ako doteraz v malých skupinách od 2-12 osôb, komfortne a s našimi skvelými sprievodcami žijúcimi v zahraničí, s ktorými pre vás programy pripravujeme. Tešiť sa môžete znovu aj na fitpobyty so Zorou Czoborovou, Marekom Gajdácsom a Pilates pobyty s Denisou Owen, ktoré organizujeme už štyri roky.

Pre tohtoročnú letnú sezónu sme obnovili pobyty na júl a august v Slovinsku, ktoré je momentálne bezpečné z hľadiska koronavírusu a dostupné vlastnou dopravou bez preukázania testu a karantény. Prímorské mestečko Portorož – fitpobyt so Zorou Czoborovou 22.8.-29.8.2020, s Marekom Gajdácsom 24.8.- 28.8.2020, aj bez možnosti cvičenia sa zľavnenú cenu, takisto pobyty pre individuálnych klientov na 5-8 dní v slovinských hoteloch.

Ďakujeme, tešíme sa znovu na pobyty a spoločné zážitky s vami, cestovanie bolo, je a bude vždy IN.