Vinicami Toskánska

Taliansko
4 dní
TOSKÁNSKO,
Taliansko

Vinicami Toskánska

Cena od:

990

Cena na osobu: 990€

Toskánsko – najpopulárnejší taliansky región preslávený svojou gastronómiou, históriou, nádhernými malými kamennými mestečkami, vinicami, usadlosťami, nádhernou Florenciou a v neposlenom rade aj nákupmi. Poďte s nami na zážitkový gurmánsky pobyt s našou TOP sprievodkyňou,  ktorá vás zavedie na miesta kde sa inak nedostanete. Vo Florencii čaká na vás ochutnávka najlepších toskánskych vín a dobrôt v 700 ročnej pivnici, cez ktorú prechádzali odsúdenci – napr. Machiavelli alebo Dante Alighieri a návšteva zakázaných priestorov . Zážitkom je návšteva súkromného pozemku svetoznámeho návrhára Salvatore Ferragama IL BORRO, ktorý je pre verejnosť neprístupný, s návštevou vínných pivníc, ochutnávkou bio vín a olivového oleja, ktoré sa vyrába priamo v usadlosti, môžete si zajazdiť na koni alebo vyrobiť vlastný šperk.

Stravovanie

Podľa programu

Program

1. deň

Prílet do Florencie, vyzdvihnutie klientov na letisku, ubytovanie na hoteli, odchod k Ferragamovi, prehliadka vínnych pivníc, ochutnávka vín a olejov, Večer odchod do Florencie, voľný program

2. deň

Po raňajkách návšteva pražiarne kávy s degustáciou, ochutnávka bio zmrzliny, horúcej čokolády v najstaršej čokoládovni, návšteva tržnice – priestor na občerstvenie, výber špecialít z mnohých regiónov Talianska.

GOURMET LUNCH – Pripravte sa na nevšedný zážitok. Otvárame podzemné priestory, ktoré nie sú bežne prístupné. Prechádzali nimi totiž niekedy vojaci strážiaci odsúdencov. Majiteľ tu dnes uschováva archívne vína a kvôli nám jednu z miestností premení na degustačnú sálu. Nasleduje degustácia tradičných syrov, salám a vín pod vedením univerzitného profesora, someliéra a experta na taliansku eno-gastronómiu Dott. Giancarla Rossiho. V cene pobytu

GOURMET DINNER – Toskánske špeciality v tradičnej trattorii – napr. bistecca fiorentina – typický florentínsky steak vážiaci 1,5kg, vyprážané cuketové kvety plnené ricottou a ančovičkami a pod.(nie je v cene pobytu)

3. deň

EXKLUZÍVNNA VÍNNA CESTA

Vínne haciendy známych osobností

Chianti Classico je jedno z najznámejších vín nielen  v Toskánsku a Taliansku, ale aj na celom svete.  Keď ešte k tomu pridáme prívlastok “biologické” , nad známkou kvality niet absolútne pochýb! Vybrali sme pre vás bývalý benediktínsky kláštor, ktorý sa v priebehu rokov premenil na neobyčajnú vínnu haciendu. Priestory pôsobia naozaj očarujúco: vínne pivničky “voňajú” stáročiami a za hradbami ukrytý záhradný labirynt je úchvatný! A to sme sa ešte nezmienili o víne…

Brunello di Montalcino bude druhé prestížne víno dňa.  Cesta do vínneho rezortu cez malebné prostredie údolia Val D´Orcia bude skutočnou pastvou pre oči. Farebné pastviny, olivovníky a vínne révy Vás uchvátia rovnako ako filmových producentov, maliarov a skladateľov,  pre ktorých bolo aj je toto prostredie nekonečnou inšpiráciou. Po príchode do jednej z najprestížnejších haciend vína Brunello vás sommelier zavedie do exkluzívnej  sály členov VIP WINE CLUBU.  Budeme degustovať vo fascinujúcom  vínnom trezore! Jej členovia sú mnohé slávne osobnosti, napríklad spevák Justin Timberlake.

Na záver dňa nás čaká súkromná večera v zámočku najstaršej kráľovskej vinárskej rodiny Frescobaldi.

Návrat na hotel.

4. deň

Raňajky. Po raňajkách odchod na letisko.

Cena zahŕňa

3x ubytovanie v 1/2 s raňajkami vo Florencii, degustácie uvedené v programe, návšteva pražiarne, 1x gourment lunch v pivnici, večera v zámočku najstaršej kráľovskej vinárskej rodiny Frescobaldi, slovenský sprievodca, transfer z letiska do hotela a z hotela na letisko, transfery v Toskánsku, poistenie insolventnosti CK.

Cena nezahŕňa

Poistenie komplexných liečebných nákladov a storno zájazdu 2€/osoba/deň, doprava, vstupy mimo programu, 1x gourment dinner v rodinnej tratórii vo Florencii, letenka

Termín
01/06/2021 –
04/06/2021
Strava
Podľa programu
Typ zájazdu
TOSKÁNSKO
Dĺžka
4 dní
Pôvodná cena
Cena od
990 EUR

OBJEDNÁVKA

Ďalšie pobyty

Gurmánske pobyty

Chute Toskánska

Absolvujte s nami jedinečný pobyt zameraný na prehĺbenie si znalostí o svetoznámych talianskych produktoch a ingredienciách. Každý „básni“ o lahodnom talianskom espresse, balzamiku, prosciutte a ďalších chuťovkách, ktoré preslávili Taliansko. Viete však ako vznikli? Akým spôsobom sa vyrábajú? A ako spoznať nie najkvalitnejšie? Pre všetkých zvedavých gurmánov, špecialistov z oboru, ktorý by si radi prehĺbili svoje znalosti a inšpirácie, sme pripravili jedinečný pobyt zameraný na to, čo Vás láka: symbióza dobrého jedla a vína.

Ukazať viac →
Costa Brava

OCHUTNAJ SVET – VÝNIMOČNÉ CHUTE&VÍNA KATALÁNSKA

Milovníci gastronómie, histórie a nezabudnuteľných zážitkov, pozývame vás na jedinečný pobyt do Katalánska, na ktorom budeme relaxovať v krásnom hoteli na „Divokom pobreží“, užívať si život, spoznávať históriu, ochutnávať výnimočnú gastronómiu a vína, ktoré sa preslávili po celom svete. Veľkým zážitkom bude návšteva najlepšej reštaurácie na svele El Celler de Can Roca v Girone, ktorú vedú traja bratia a ktorá získala *** od Michelina. Cukrárske výtvory Jordiho Rocu sú geniálne, právom bol vyhlásený za najlepšieho kuchára na svete. Atmosféra aj menu sú fantastické, okrem chuťového a vizuálneho zážitku si pozrieme vínnu pivnicu, nazrieme do kuchyne a stretneme sa osobne s bratmi Rocovcami.
Na svoje si prídu aj milovníci vína. Navštívime jedno z najvýznamnejších vinárstiev v Španielsku, Bodega Torres, ktoré vlastní rodina Torres. Podľa Drinks International je Torres najobdivovanejšou značkou vína na svete.

Ukazať viac →
Fitpobyty so Zorou Czoborovou

LAGO DI GARDA FITPOBYT so Zorou Czoborovou

Výnimočná La dolce vita- fitpobyt s vynikajúcimi ohlasmi Lago di Garda so Zorou Czoborovou z roku 2018 sa vracia! Lago di Garda, najväčšie talianske jazero, obklopené stredomorskými rastlinami, oleandrami, citrónovníkmi aj palmami, je ideálnym miestom na aktívnu dovolenku. Historické mestečká na jeho brehu, paláce aj vinice, tvoria spolu nádherný zážitok, pre ktorý sa tisíce turistov každoročne na jazero vracajú.

Ukazať viac →
Chorvátsko

FITPOBYT Chorvátsko Luxusnou Jachtou so Zorou Czoborovou II.

VÝNIMOČNÝ POBYT, AKÝ NA SLOVENSKOM TRHU EŠTE NIKDY NEBOL! Na súkromnej jachte plavbou od Splitu po Dubrovnik, so Zorou Czoborovou, každé ráno na inom ostrove, s nádhernými panoramatickými pohľadmi na okolie a Jadranské more. Okrem cvičenia si užijete plávanie a kúpanie na otvorenom mori aj krásnych plážach, ochutnáte výbornú dalmatínsku kuchyňu, zabavíte sa v konobách aj preslávených kluboch a reštauráciách. Poprechádzame sa kamennými uličkami malebných miest so zmrzlinou v ruke, spoznáme ich históriu a zaujímavosti. Alebo budete len tak oddychovať na jachte vo vírivke s pohárom dalmatínskeho vína, na lehátku na palube a užívať si šum mora, slnko a sladké ničnerobenie. Plavba po Jadrane a na krásnej jachte nie je klasická dovolenka, je to zážitok, na ktorý nikdy nezabudnete.

Ukazať viac →

Milí Traveláci,

dovoľte nám, aby sme sa vám úprimne poďakovali za vašu dôveru a trpezlivosť v tomto, pre nás všetkých, neľahkom období. Teší nás a zaväzuje, že chcete s nami cestovať aj naďalej, veľmi si to vážime.

Situáciu vo svete ohľadom koronavírusu pozorne sledujeme, takisto hygienické opatrenia v jednotlivých krajinách, aby sme vás vedeli informovať a uvádzať aktuálne a relevantné informácie.

Momentálne sa venujeme príprave zážitkových pobytov na sezónu 2021, kompletná ponuka bude uverejnená na stránke v priebehu septembra 2020. Cestovať budeme ako doteraz v malých skupinách od 2-12 osôb, komfortne a s našimi skvelými sprievodcami žijúcimi v zahraničí, s ktorými pre vás programy pripravujeme. Tešiť sa môžete znovu aj na fitpobyty so Zorou Czoborovou, Marekom Gajdácsom a Pilates pobyty s Denisou Owen, ktoré organizujeme už štyri roky.

Pre tohtoročnú letnú sezónu sme obnovili pobyty na júl a august v Slovinsku, ktoré je momentálne bezpečné z hľadiska koronavírusu a dostupné vlastnou dopravou bez preukázania testu a karantény. Prímorské mestečko Portorož – fitpobyt so Zorou Czoborovou 22.8.-29.8.2020, s Marekom Gajdácsom 24.8.- 28.8.2020, aj bez možnosti cvičenia sa zľavnenú cenu, takisto pobyty pre individuálnych klientov na 5-8 dní v slovinských hoteloch.

Ďakujeme, tešíme sa znovu na pobyty a spoločné zážitky s vami, cestovanie bolo, je a bude vždy IN.