TOSKÁNSKY ZÁŽITOK

Taliansko
7 dní
Toskánsko,
Taliansko

TOSKÁNSKY ZÁŽITOK

Pôvodná cena:

1590

Cena od:

1190

Ferragamo tour-Siena-Fiesole-Florencia

Pozývame vás na nezabudnuteľný zážitkový pobyt do Toskánska, ktoré je považované za jeden z najkrajších regiónov Talianska. Zavítame na miesta, na ktoré sa bežní turisti nedostanú, ochutnáme fantastickú toskánsku kuchyňu a vína, u slávneho Salvatore Ferragama absolvujeme kurz, ktorý najlepšie vyhovuje vášmu naturelu. Začíname večer vo vlaku v štýle Niekto to rád horúce – všetci sa zoznámime na malej nočnej party, ráno vystúpime vo Florencii, kde nás bude čakať naša úžasná sprievodkyňa Simona, ktorá v Toskánsku žije a pracuje a nezabudnuteľný zážitkový výlet sa môže začať.

RECENZIA Z POBYTU V ROKU 2018
„Odporúčam každému, kto má rád Taliansko po stránke kultúrnej, gurmánskej, fashion, každý si príde určite na svoje vďaka skvelej organizácii, ktorú nám tento rok zabezpečila Sylvia z CK a nenahraditeľná sprievodkyňa Simonka. Stretli sme sa úžasní ľudia na skvelom mieste!“

Stravovanie

Raňajky+ochutnávky v rámci programu

Program

1. deň

Odchod transferom z Bratislavy v popoludňajších hodinách do Viedne na železničnú stanicu. Odchod vlakom vo večerných hodinách do Florencie. Zoznámenie, večerná party vo vlaku.

2. deň

APT PICK-UP & Meet and greet
Príchod do Florencie v ranných hodinách, vyzdvihnutie klientov – Panoramatická prehliadka Florencie – Cappuccino
Ranná prehliadka Florencie:
Námestie Piazza della RepubblicaBapristérium Sv. Jána – Duomo Santa Maria del Fiore – najlepšia BIO zmrzlina mesta
14.00 hod – ubytovanie v hoteli blízko historického centra, priestor na oddych a relaxáciu

GOURMET EVENING – 19:30 Welcome drink formou elegantného talianskeho „aperitiva“ na streche luxusného hotela s panoramatickým výhľadom na Florenciu s nádychom „hviezdičky MICHELIN“ – vzájomné zoznámenie sa, vychladené prosecco, finger food, skvelá atmosféra.

3. deň

FLORENCIA
Raňajky. Po raňajkách pokračovanie v prehliadke Florencie.

9:30 Piazza della Signoria (šálka horúcej čokolády v najstaršej cukrárni mesta) , Ponte Vecchio – Palác Pitti – Katedrála Santa Maria Novella – Antická lekáreň .

GOURMET LUNCHPripravte sa na nevšedný zážitok. Otvárame podzemné priestory, ktoré nie sú bežne prístupné. Prechádzali nimi totiž niekedy vojaci strážiaci odsúdencov. Majiteľ tu dnes uschováva archívne vína a kvôli nám jednu z miestností premení na degustačnú sálu. Nasleduje degustácia tradičných syrov, salám a vín pod vedením univerzitného profesora, someliéra a experta na taliansku eno-gastronómiu Dott. Giancarla Rossiho.

GOURMET DINNER – Toskánske špeciality v tradičnej trattorii – napr. bistecca fiorentina – typický florentínsky steak vážiaci 1,5 kg, vyprážané cuketové kvety plnené ricottou a ančovičkami a pod.

4. deň

FIESOLE – FERRAGAMO WINE&ART TOUR

Raňajky. Po raňajkách odchod do mestečka Fiesole.

9:30 Návšteva panoramatického mestečka Fiesole, kostol a bývanie Františka z Assisi, voľný program a priestor na obed
14:00 odchod do usadlosti Ferragama – 15:30 Prehliadka vínnych pivníc a degustácia vín + aktivita (tvorba strieborného šperku, opasku, alebo jazda na koni ) večera v rezorte v cene – presun do hotela.

5. deň

SAN GIMIGNANO – SIENA – VÍNNE PIVNICE A VEČERA V RODINNEJ FARME

Raňajky.

9:00 Odchod z hotela, smer San Gimignano, stredoveký Mantattan Toskánska. Nezvyčajné mesto veží bolo niekedy významnou zastávkou na pútnickej ceste „Via Francigena“, obchodovalo najmä s cenným šafranom (môžete ochutnať napr. šafranovú zmrzlinu, keksíky, risotto).

Siena – rival Florencie. Výnimočné mesto v hnedočervených odtieňoch terracotty je dcérou majestátneho Ríma.. Raritou sú miestne preteky nazývané “Paglio”, počas ktorých dvakrát do roka vládne na námestí originálna atmosféra spätá s tradíciami. Dozvieme sa i zaujímavosti o nedokončenej, no skvostnej katedrále Duomo. Navštívime kaviareň s pekárňou Nannini, ktorá patrí rodine slávnej speváčky Gianni a kde si môžete zakúpiť pekárenské výrobky, ktoré dostanete len tu. Prípadne z nich ochutnať ku skvelej kávičke, ktorú v kaviarni pripravujú.

GOURMET DINNER – 17:00 – Návšteva vinárskej rodiny spojenej s návštevou vínnych pivníc a degustáciou vín. Kompletný neskorý obed na báze hľuzoviek (tartufo), kombinovaný s rôznymi druhmi vín. Predjedlo: crostini s čerstvým, domácim olivovým olejom, pečienkou, artičokovým paté, lokálne salámy, domáce cestoviny na báze hľúzoviek, syrový tanier (čerstvé pecorino, vyzreté, burrata – špeciálny druh mozzarelly, hľúzovkové pecorino) dezert della casa, káva, voda). Možnosť zakúpiť si víno (medzinárodne ocenené), ktoré nie je distribuované a môžete ho zakúpiť len v tejto usadlosti, extra panenský olivový olej, grappu, hľuzovkový olej).

6. deň

Voľný program. Klienti môžu voľný čas využiť na návštevu umeleckých pamiatok, galérií a katedrál (na vyžiadanie zabezpečíme prednostné vstupenky napr. do galérie Uffizi)

Odchod klientov z hotela o 21.00 hod, transfer na železničnú stanicu, príchod do Viedne v dopoludňajších hodinách okolo 9.00 hod. Následne transfer do Bratislavy.

Poznámka

UBYTOVANIE V CENTRE FLORENCIE POČAS CELÉHO POBYTU

PREČO UPREDNOSTŇUJEME NA TENTO POBYT VLAKOVÚ DOPRAVU PRED LETECKOU?
Cesta nočným vlakom je pohodlná. Výhodou je, že klient nemusí riešiť množstvo batožiny, nakoľko do vlaku je batožina neobmedzená.

V prípade pretrvávajúceho záujmu o leteckú dopravu* VIE- FLO- VIE treba kontaktovať CK.

Pobyt je vzhľadom na komfort stavaný na obmedzený počet klientov. Posty z predchádzajúceho pobytu v Toskánsku si môžete pozrieť na našej FB Fanpage a Instagrame CK Travel is IN.

Cena zahŕňa

4x ubytovanie v 1/2 s raňajkami vo Florencii, degustácie, 1x gourment evening,1x gourment lunch v pivnici, 1x večera u Ferragama, 1x večera vo vinárskej rodine , balíček u Ferragama, ktorý zahŕňa činnosť podľa výberu, transfer do Viedne, lístky na vlak Viedeň – Florencia – Viedeň, transfer do hotela a z hotela, transfery v Toskánsku, miestne poplatky, sprievodkyňa Simona Kocúrová, poistenie CK proti insolventnosti.

Cena nezahŕňa

Poistenie komplexných liečebných nákladov a storno zájazdu 2 €/osoba/deň, vstupy mimo programu, 1x gourment dinner v rodinnej tratorii vo Florencii

Ostatné doplatky

V prípade záujmu o pobyt leteckou dopravou z Viedne sa cena pobytu navýši o cca 200€/osoba, požiadavku treba vložiť do správy.

Termín
01/10/2019 –
07/10/2019
Strava
Raňajky+ochutnávky v rámci programu
Typ zájazdu
Poznávací
Dĺžka
7 dní
Pôvodná cena
1590 EUR
Cena od
1190 EUR

Nezáväzná objednávka

Ďalšie pobyty