TOSKÁNSKY ZÁŽITOK

Taliansko
7 dní
Toskánsko,
Taliansko

TOSKÁNSKY ZÁŽITOK

Cena od:

990

Ferragamo tour-Siena-Fiesole-Florencia

Pozývame vás na nezabudnuteľný zážitkový pobyt do Toskánska, ktoré je považované za jeden z najkrajších regiónov Talianska. Zavítame na miesta, na ktoré sa bežní turisti nedostanú, ochutnáme fantastickú toskánsku kuchyňu a vína, u slávneho Salvatore Ferragama absolvujeme kurz, ktorý najlepšie vyhovuje vášmu naturelu. Začíname večer vo vlaku v štýle Niekto to rád horúce – všetci sa zoznámime na malej nočnej party, ráno vystúpime vo Florencii, kde nás bude čakať naša úžasná sprievodkyňa Simona, ktorá v Toskánsku žije a pracuje a nezabudnuteľný zážitkový výlet sa môže začať.

RECENZIA Z POBYTU V ROKU 2018
„Odporúčam každému, kto má rád Taliansko po stránke kultúrnej, gurmánskej, fashion, každý si príde určite na svoje vďaka skvelej organizácii, ktorú nám tento rok zabezpečila Sylvia z CK a nenahraditeľná sprievodkyňa Simonka. Stretli sme sa úžasní ľudia na skvelom mieste!“

RECENZIA POBYTU Z ROKU 2019

„Touto cestou chceme poďakovať cestovnej kancelárii Travel is IN za skutočný „Toskánsky zážitok“. Zvlášť poďakovanie patrí našej skvelej sprievodkyni Simone, ktorá nám tento zážitok pripravila a svojim prístupom umocnila. Ukázala nám, aká je Florencia nádherná a oblasť Toskánska nenapodobiteľná. Ďakujeme, určite sa do Toskánska opäť vrátime.“

Stravovanie

Raňajky+ochutnávky v rámci programu

Program

1. deň

APT PICK-UP & Meet and greet
Príchod do Florencie, stretnutie klientov – Panoramatická prehliadka Florencie – Cappuccino
Ranná prehliadka Florencie:
Námestie Piazza della RepubblicaBapristérium Sv. Jána – Duomo Santa Maria del Fiore – najlepšia BIO zmrzlina mesta
14.00 hod – ubytovanie v hoteli blízko historického centra, priestor na oddych a relaxáciu

GOURMET EVENING – 19:30 Welcome drink formou elegantného talianskeho „aperitiva“ na streche luxusného hotela s panoramatickým výhľadom na Florenciu s nádychom „hviezdičky MICHELIN“ – vzájomné zoznámenie sa, vychladené prosecco, finger food, skvelá atmosféra.

2. deň

FLORENCIA
Raňajky. Po raňajkách pokračovanie v prehliadke Florencie.

9:30 Piazza della Signoria (šálka horúcej čokolády v najstaršej cukrárni mesta) , Ponte Vecchio – Palác Pitti – Katedrála Santa Maria Novella – Antická lekáreň .

GOURMET LUNCHPripravte sa na nevšedný zážitok. Otvárame podzemné priestory, ktoré nie sú bežne prístupné. Prechádzali nimi totiž niekedy vojaci strážiaci odsúdencov. Majiteľ tu dnes uschováva archívne vína a kvôli nám jednu z miestností premení na degustačnú sálu. Nasleduje degustácia tradičných syrov, salám a vín pod vedením univerzitného profesora, someliéra a experta na taliansku eno-gastronómiu Dott. Giancarla Rossiho.

GOURMET DINNER – Toskánske špeciality v tradičnej trattorii – napr. bistecca fiorentina – typický florentínsky steak vážiaci 1,5 kg, vyprážané cuketové kvety plnené ricottou a ančovičkami a pod.

3. deň

FIESOLE – FERRAGAMO WINE&ART TOUR

Raňajky. Po raňajkách odchod do mestečka Fiesole.

9:30 Návšteva panoramatického mestečka Fiesole, kostol a bývanie Františka z Assisi, voľný program a priestor na obed
14:00 odchod do usadlosti Ferragama – 15:30 Prehliadka vínnych pivníc a degustácia vín + aktivita (tvorba strieborného šperku, opasku, alebo jazda na koni ) večera v rezorte v cene – presun do hotela.

4. deň

SAN GIMIGNANO – SIENA – VÍNNE PIVNICE A VEČERA V RODINNEJ FARME

Raňajky.

9:00 Odchod z hotela, smer San Gimignano, stredoveký Mantattan Toskánska. Nezvyčajné mesto veží bolo niekedy významnou zastávkou na pútnickej ceste „Via Francigena“, obchodovalo najmä s cenným šafranom (môžete ochutnať napr. šafranovú zmrzlinu, keksíky, risotto).

Siena – rival Florencie. Výnimočné mesto v hnedočervených odtieňoch terracotty je dcérou majestátneho Ríma.. Raritou sú miestne preteky nazývané “Paglio”, počas ktorých dvakrát do roka vládne na námestí originálna atmosféra spätá s tradíciami. Dozvieme sa i zaujímavosti o nedokončenej, no skvostnej katedrále Duomo. Navštívime kaviareň s pekárňou Nannini, ktorá patrí rodine slávnej speváčky Gianni a kde si môžete zakúpiť pekárenské výrobky, ktoré dostanete len tu. Prípadne z nich ochutnať ku skvelej kávičke, ktorú v kaviarni pripravujú.

GOURMET DINNER – 17:00 – Návšteva vinárskej rodiny spojenej s návštevou vínnych pivníc a degustáciou vín. Kompletný neskorý obed na báze hľuzoviek (tartufo), kombinovaný s rôznymi druhmi vín. Predjedlo: crostini s čerstvým, domácim olivovým olejom, pečienkou, artičokovým paté, lokálne salámy, domáce cestoviny na báze hľúzoviek, syrový tanier (čerstvé pecorino, vyzreté, burrata – špeciálny druh mozzarelly, hľúzovkové pecorino) dezert della casa, káva, voda). Možnosť zakúpiť si víno (medzinárodne ocenené), ktoré nie je distribuované a môžete ho zakúpiť len v tejto usadlosti, extra panenský olivový olej, grappu, hľuzovkový olej).

5. deň

Po raňajkách voľný program. Klienti môžu voľný čas využiť na návštevu umeleckých pamiatok, galérií a katedrál (na vyžiadanie zabezpečíme prednostné vstupenky napr. do galérie Uffizi)

Poznámka

V PRÍPADE ZÁUJMU O LETECKÚ, ALEBO VLAKOVÚ DOPRAVU ZO STRANY CK, PROSÍME UVIESŤ PRI OBJEDNÁVANÍ.

Cena zahŕňa

4x ubytovanie v 1/2 s raňajkami vo Florencii, degustácie, 1x gourment evening,1x gourment lunch v pivnici, 1x večera u Ferragama, 1x večera vo vinárskej rodine , balíček u Ferragama, ktorý zahŕňa činnosť podľa výberu, transfery v Toskánsku, miestne poplatky, sprievodkyňa Simona Kocúrová, poistenie CK proti insolventnosti.

Cena nezahŕňa

Poistenie komplexných liečebných nákladov a storno zájazdu 2 €/osoba/deň, dopravu vstupy mimo programu, 1x gourment dinner v rodinnej tratorii vo Florencii

Termín
01/10/2020 –
07/10/2020
Strava
Raňajky+ochutnávky v rámci programu
Typ zájazdu
Poznávací
Dĺžka
7 dní
Pôvodná cena
Cena od
990 EUR

Nezáväzná objednávka

Ďalšie pobyty