PIEMONTE S HĽUZOVKOVOU NAHÁŇAČKOU

Taliansko
5 dní
Piemonte,
Taliansko

PIEMONTE S HĽUZOVKOVOU NAHÁŇAČKOU

Cena od:

1290

Popis

Poďte s nami do regiónu na severozápade Talianska- do Piemonte, presláveného svojimi vynikajúcimi vínami Barolo a Barbaresco. Navštívime historické mesto Alba, kde okrem vín ochutnáme aj pražené lieskovce „nociola gentile“ , typické pre tento kraj. Medzi piatimi ochutnávkami budú aj tradičné cestoviny, takže z Alby hladní odchádzať určite nebudeme. Čaká na nás hľuzovková naháňačka -zavedieme vás do súkromného rezortu, kde budeme hľadať tartuffo – hľuzovky. Ak bude dobrá sezóna a optimálne zrážky, hľuzovku nájdeme za pomoci psíka do dvoch hodín. Spolu navštívime aj zaujímavú vínnu haciendu, prejdeme sa piemontskými kopčekmi Monteferrato a Langa Astigiana, počas ktorej budeme mať panoramatický výhľad na Apenini alla Alpy. Chodníčkom lemovaným viničom a lieskovcami sa dostaneme do jedinej vínnej haciendy na svete umiestnenej v zóne WWF, kde prebývajú motýle a divé orchidey a ochutnáme vynikajúce vína. Nesmie chýbať ani TORRONE & BAROLO TOUR -lokalita Piemonte je známa aj kvôli výrobe chrumkavej orieškovej tyčinky „torrone“. Spolu navštívime laboratórium, kde nám ukážu ako sa vyrába. Nebude chýbať degustácia torronov a rôznych druhov čokolád. Pri pobyte v Piemonte nesmieme vynechať návštevu vínnej haciendy a ochutnávku nominovaného Barola, ktoré je pre tento región povestné. Nebudú chýbať ani nákupy povestných dobrôt.

Ubytovanie

V rodinnej usadlosti.

Stravovanie

Podľa programu

Program

1. deň

Odchod zo Slovenska. Ubytovanie klientov. Po ceste budeme mať dostatok času na absolútne „vypnutie“ a vychutnanie si všetkých vymožeností, ktoré ponúka usadlosť: zoznámenie sa, pokojné popíjanie Barola na teraske, prechádzka po okolitých viniciach.

GOURMET EVENING

19:30 TRADIČNÁ KUCHYŇA „Piemontese“

Na usadlosti budeme mať príležitosť lepšie sa zoznámiť a prejsť si spoločný program. Na večeru nám pani domáca pripraví na želanie len typické lokálne jedlá: cestoviny „agnolotti“, ktoré sú podobné ligurským raviolám, alebo tajarin (tenulilinké tagliatelle). Pre milovníkov mäsových dobrôt pripravíme „Brasato“ na víne.

(večera v cene)

2. deň

Dopoludnia:  9:45 – 13:00 Kultúrno-gastronomická prehliadka mesta so sprievodcom.

Naša exkurzia prinesie svetlo do dobre ukrytých skvostov a cenností  ktoré odhalíme počas predchádzky elegantným centrom mesta. Zaujímavosťou  katedrály San Lorenzo sú dve zvonice. Nie nadarmo sa Alba nazývaj an mesto 100 veží. Počas exkurzie navštívime najlepšie „botteghe“(obchodíky) s mäsovými výrobkami, pekárničku (grissini,amaretti, svokrine jazyky), cukráreň (káva a bonbóny nazývané „dámske bozky“), bary, kde ochutnáme lokálne víno. Od pouličných predavačov môžte ochutnať pražené lieskovce „nociola gentile“ (tiež typické pre tento kraj). Medzi piatimi ochutnávkami budú aj tradičné cestoviny, takže z Alby hladní odchádzať určite nebudeme 🙂 

13:00 – 14:30 Voľný čas v meste

(degustácie a hľuzovkový light lunch v cene)

 

Popoludní „HĽUZOVOVÁ NAHÁŇAČKA“

15:00 – 17:00 Určite ste už počuli o povestnej hľuzovkovej naháňačke, ktorá má v mnohých talianskych regiónoch stáročnú tradíciu. Hľadanie tartufa, ako ho Taliani nazývajú, bolo spočiatku čisto domácim remeslom. Neskôr sa fáma tohto netradičného športu, či dobrodružstva stala i turistickou atrakciou.

Čo sa však často stáva je, že „hľadači“pred príchodom turistov (hlavne Američanov) zakopú už nájdené hľuzovky do zeme, aby ich takto „potešili“ zážitkom a celý priebeh urýchlili. Talianska asociácia „hľadačov hľuzoviek“ informuje, že nie je iná možnosť ako simulácia, pretože nikto Vám miesta, kde sa rodia hľuzovky len tak ľahko neukáže. My sme však pre Vás objavili spôsob, ako Vám zabezpečíme tento unikátny zážitok bez fígľov a klamstiev. Zavedieme Vás do súkromného rezortu, ktorý vlastní jeden z našich overených kontaktov. Ak bude dobrá a sezóna a optimálne zrážky, hľuzovku nájdeme na pomoci psíka do dvoch hodín.

3. deň

MOSCATO TREKKING

9:30:13:30 Ranná turistika za objavovaním ďalšej zaujímavej vínnej haciendy: Prechádzka piemontskými kopčekmi Monteferrato a Langa Astigiana, počas ktorej budeme mať panoramatický výhľad na Apenini alla Alpy. Chodníčkom lemovaným viničom a lieskovcami sa dostávame do jedinej vínnej haciendy na svete umiestnenej v zóne WWF, kde prebývajú motýle a divé orchidey. Ochutnávka 3 druhov vín.

13:30: Voľný program

18:00 Večera (v cene)

4. deň

TORRONE & BAROLO TOUR

Raňajky. Odchod z usadlosti

Lokalita Piemonte je známa aj kvôli výrobe chrumkavej orieškovej tyčinky „torrone“. Spolu navštívime laboratórium, kde nám ukážu ako sa vyrába. Nebude chýbať degustácia torronov a rôznych druhov čokolád.

 „BAROLO TOUR“

Pri pobyte v Piemonte nesmieme vynechať návštevu vínnej haciendy a ochutnávku nominovaného Barola!

19:30 GOURMET VEČERA v typickej reštaurácii Langa del Barolo(v cene)

5. deň

Raňajky, voľný program – možnosť prenajatia bicyklov, návšteva malých lokálnych obchodíkov.

Vo poobedňajších hodinách odchod na Slovensko.

Cena zahŕňa

4x ubytovanie  v usadlosti s raňajkami, doprava, program, hľuzovková naháňačka, 1 x lunch, 3x večera, transfer počas tour, slovenský sprievodca, poistenie CK proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

Poistenie komplexných liečebných nákladov a storno zájazdu 10 €/osoba/pobyt

 

 

POZNÁMKA: V prípade záujmu je možné absolvovať kurz varenia s michelinovským kuchárom  200 €/osoba na niektorom zo zámkov

Termín
15/10/2020 –
20/10/2020
Strava
Podľa programu
Typ zájazdu
Poznávací
Dĺžka
5 dní
Pôvodná cena
Cena od
1290 EUR

OBJEDNÁVKA

Ďalšie pobyty

Gurmánske pobyty

Chute Toskánska

Absolvujte s nami jedinečný pobyt zameraný na prehĺbenie si znalostí o svetoznámych talianskych produktoch a ingredienciách. Každý „básni“ o lahodnom talianskom espresse, balzamiku, prosciutte a ďalších chuťovkách, ktoré preslávili Taliansko. Viete však ako vznikli? Akým spôsobom sa vyrábajú? A ako spoznať nie najkvalitnejšie? Pre všetkých zvedavých gurmánov, špecialistov z oboru, ktorý by si radi prehĺbili svoje znalosti a inšpirácie, sme pripravili jedinečný pobyt zameraný na to, čo Vás láka: symbióza dobrého jedla a vína.

Ukazať viac →
Gurmánske pobyty

Vinicami Toskánska

Toskánsko – najpopulárnejší taliansky región preslávený svojou gastronómiou, históriou, nádhernými malými kamennými mestečkami, vinicami, usadlosťami, nádhernou Florenciou a v neposlenom rade aj nákupmi. Poďte s nami na zážitkový gurmánsky pobyt s našou TOP sprievodkyňou, ktorá vás zavedie na miesta kde sa inak nedostanete. Vo Florencii čaká na vás ochutnávka najlepších toskánskych vín a dobrôt v 700 ročnej pivnici, cez ktorú prechádzali odsúdenci – napr. Machiavelli alebo Dante Alighieri a návšteva zakázaných priestorov . Zážitkom je návšteva súkromného pozemku svetoznámeho návrhára Salvatore Ferragama IL BORRO, ktorý je pre verejnosť neprístupný, s návštevou vínných pivníc, ochutnávkou bio vín a olivového oleja, ktoré sa vyrába priamo v usadlosti, môžete si zajazdiť na koni alebo vyrobiť vlastný šperk.

Ukazať viac →
Costa Brava

OCHUTNAJ SVET – VÝNIMOČNÉ CHUTE&VÍNA KATALÁNSKA

Milovníci gastronómie, histórie a nezabudnuteľných zážitkov, pozývame vás na jedinečný pobyt do Katalánska, na ktorom budeme relaxovať v krásnom hoteli na „Divokom pobreží“, užívať si život, spoznávať históriu, ochutnávať výnimočnú gastronómiu a vína, ktoré sa preslávili po celom svete. Veľkým zážitkom bude návšteva najlepšej reštaurácie na svele El Celler de Can Roca v Girone, ktorú vedú traja bratia a ktorá získala *** od Michelina. Cukrárske výtvory Jordiho Rocu sú geniálne, právom bol vyhlásený za najlepšieho kuchára na svete. Atmosféra aj menu sú fantastické, okrem chuťového a vizuálneho zážitku si pozrieme vínnu pivnicu, nazrieme do kuchyne a stretneme sa osobne s bratmi Rocovcami.
Na svoje si prídu aj milovníci vína. Navštívime jedno z najvýznamnejších vinárstiev v Španielsku, Bodega Torres, ktoré vlastní rodina Torres. Podľa Drinks International je Torres najobdivovanejšou značkou vína na svete.

Ukazať viac →
Fitpobyty so Zorou Czoborovou

LAGO DI GARDA FITPOBYT so Zorou Czoborovou

Výnimočná La dolce vita- fitpobyt s vynikajúcimi ohlasmi Lago di Garda so Zorou Czoborovou z roku 2018 sa vracia! Lago di Garda, najväčšie talianske jazero, obklopené stredomorskými rastlinami, oleandrami, citrónovníkmi aj palmami, je ideálnym miestom na aktívnu dovolenku. Historické mestečká na jeho brehu, paláce aj vinice, tvoria spolu nádherný zážitok, pre ktorý sa tisíce turistov každoročne na jazero vracajú.

Ukazať viac →

Milí Traveláci,

dovoľte nám, aby sme sa vám úprimne poďakovali za vašu dôveru a trpezlivosť v tomto, pre nás všetkých, neľahkom období. Teší nás a zaväzuje, že chcete s nami cestovať aj naďalej, veľmi si to vážime.

Situáciu vo svete ohľadom koronavírusu pozorne sledujeme, takisto hygienické opatrenia v jednotlivých krajinách, aby sme vás vedeli informovať a uvádzať aktuálne a relevantné informácie.

Momentálne sa venujeme príprave zážitkových pobytov na sezónu 2021, kompletná ponuka bude uverejnená na stránke v priebehu septembra 2020. Cestovať budeme ako doteraz v malých skupinách od 2-12 osôb, komfortne a s našimi skvelými sprievodcami žijúcimi v zahraničí, s ktorými pre vás programy pripravujeme. Tešiť sa môžete znovu aj na fitpobyty so Zorou Czoborovou, Marekom Gajdácsom a Pilates pobyty s Denisou Owen, ktoré organizujeme už štyri roky.

Pre tohtoročnú letnú sezónu sme obnovili pobyty na júl a august v Slovinsku, ktoré je momentálne bezpečné z hľadiska koronavírusu a dostupné vlastnou dopravou bez preukázania testu a karantény. Prímorské mestečko Portorož – fitpobyt so Zorou Czoborovou 22.8.-29.8.2020, s Marekom Gajdácsom 24.8.- 28.8.2020, aj bez možnosti cvičenia sa zľavnenú cenu, takisto pobyty pre individuálnych klientov na 5-8 dní v slovinských hoteloch.

Ďakujeme, tešíme sa znovu na pobyty a spoločné zážitky s vami, cestovanie bolo, je a bude vždy IN.