PIEMONTE S HĽUZOVKOVOU NAHÁŇAČKOU

PIEMONTE S HĽUZOVKOVOU NAHÁŇAČKOU

Popis

Poďte s nami do regiónu na severozápade Talianska- do Piemonte, presláveného svojimi vynikajúcimi vínami Barolo a Barbaresco. Navštívime historické mesto Alba, kde okrem vín ochutnáme aj pražené lieskovce „nociola gentile“ , typické pre tento kraj. Medzi piatimi ochutnávkami budú aj tradičné cestoviny, takže z Alby hladní odchádzať určite nebudeme. Čaká na nás hľuzovková naháňačka -zavedieme vás do súkromného rezortu, kde budeme hľadať tartuffo – hľuzovky. Ak bude dobrá sezóna a optimálne zrážky, hľuzovku nájdeme za pomoci psíka do dvoch hodín. Spolu navštívime aj zaujímavú vínnu haciendu, prejdeme sa piemontskými kopčekmi Monteferrato a Langa Astigiana, počas ktorej budeme mať panoramatický výhľad na Apenini alla Alpy. Chodníčkom lemovaným viničom a lieskovcami sa dostaneme do jedinej vínnej haciendy na svete umiestnenej v zóne WWF, kde prebývajú motýle a divé orchidey a ochutnáme vynikajúce vína. Nesmie chýbať ani TORRONE & BAROLO TOUR -lokalita Piemonte je známa aj kvôli výrobe chrumkavej orieškovej tyčinky „torrone“. Spolu navštívime laboratórium, kde nám ukážu ako sa vyrába. Nebude chýbať degustácia torronov a rôznych druhov čokolád. Pri pobyte v Piemonte nesmieme vynechať návštevu vínnej haciendy a ochutnávku nominovaného Barola, ktoré je pre tento región povestné. Nebudú chýbať ani nákupy povestných dobrôt.

Ubytovanie

V rodinnej usadlosti.

Stravovanie

Podľa programu

Program

1. deň

Odchod zo Slovenska. Ubytovanie klientov. Po ceste budeme mať dostatok času na absolútne „vypnutie“ a vychutnanie si všetkých vymožeností, ktoré ponúka usadlosť: zoznámenie sa, pokojné popíjanie Barola na teraske, prechádzka po okolitých viniciach.

GOURMET EVENING

19:30 TRADIČNÁ KUCHYŇA „Piemontese“

Na usadlosti budeme mať príležitosť lepšie sa zoznámiť a prejsť si spoločný program. Na večeru nám pani domáca pripraví na želanie len typické lokálne jedlá: cestoviny „agnolotti“, ktoré sú podobné ligurským raviolám, alebo tajarin (tenulilinké tagliatelle). Pre milovníkov mäsových dobrôt pripravíme „Brasato“ na víne.

(večera v cene)

2. deň

Dopoludnia:  9:45 – 13:00 Kultúrno-gastronomická prehliadka mesta so sprievodcom.

Naša exkurzia prinesie svetlo do dobre ukrytých skvostov a cenností  ktoré odhalíme počas predchádzky elegantným centrom mesta. Zaujímavosťou  katedrály San Lorenzo sú dve zvonice. Nie nadarmo sa Alba nazývaj an mesto 100 veží. Počas exkurzie navštívime najlepšie „botteghe“(obchodíky) s mäsovými výrobkami, pekárničku (grissini,amaretti, svokrine jazyky), cukráreň (káva a bonbóny nazývané „dámske bozky“), bary, kde ochutnáme lokálne víno. Od pouličných predavačov môžte ochutnať pražené lieskovce „nociola gentile“ (tiež typické pre tento kraj). Medzi piatimi ochutnávkami budú aj tradičné cestoviny, takže z Alby hladní odchádzať určite nebudeme 🙂 

13:00 – 14:30 Voľný čas v meste

(degustácie a hľuzovkový light lunch v cene)

 

Popoludní „HĽUZOVOVÁ NAHÁŇAČKA“

15:00 – 17:00 Určite ste už počuli o povestnej hľuzovkovej naháňačke, ktorá má v mnohých talianskych regiónoch stáročnú tradíciu. Hľadanie tartufa, ako ho Taliani nazývajú, bolo spočiatku čisto domácim remeslom. Neskôr sa fáma tohto netradičného športu, či dobrodružstva stala i turistickou atrakciou.

Čo sa však často stáva je, že „hľadači“pred príchodom turistov (hlavne Američanov) zakopú už nájdené hľuzovky do zeme, aby ich takto „potešili“ zážitkom a celý priebeh urýchlili. Talianska asociácia „hľadačov hľuzoviek“ informuje, že nie je iná možnosť ako simulácia, pretože nikto Vám miesta, kde sa rodia hľuzovky len tak ľahko neukáže. My sme však pre Vás objavili spôsob, ako Vám zabezpečíme tento unikátny zážitok bez fígľov a klamstiev. Zavedieme Vás do súkromného rezortu, ktorý vlastní jeden z našich overených kontaktov. Ak bude dobrá a sezóna a optimálne zrážky, hľuzovku nájdeme na pomoci psíka do dvoch hodín.

3. deň

MOSCATO TREKKING

9:30:13:30 Ranná turistika za objavovaním ďalšej zaujímavej vínnej haciendy: Prechádzka piemontskými kopčekmi Monteferrato a Langa Astigiana, počas ktorej budeme mať panoramatický výhľad na Apenini alla Alpy. Chodníčkom lemovaným viničom a lieskovcami sa dostávame do jedinej vínnej haciendy na svete umiestnenej v zóne WWF, kde prebývajú motýle a divé orchidey. Ochutnávka 3 druhov vín.

13:30: Voľný program

18:00 Večera (v cene)

4. deň

TORRONE & BAROLO TOUR

Raňajky. Odchod z usadlosti

Lokalita Piemonte je známa aj kvôli výrobe chrumkavej orieškovej tyčinky „torrone“. Spolu navštívime laboratórium, kde nám ukážu ako sa vyrába. Nebude chýbať degustácia torronov a rôznych druhov čokolád.

 „BAROLO TOUR“

Pri pobyte v Piemonte nesmieme vynechať návštevu vínnej haciendy a ochutnávku nominovaného Barola!

19:30 GOURMET VEČERA v typickej reštaurácii Langa del Barolo(v cene)

5. deň

Raňajky, voľný program – možnosť prenajatia bicyklov, návšteva malých lokálnych obchodíkov.

Vo poobedňajších hodinách odchod na Slovensko.

Cena zahŕňa

4x ubytovanie  v usadlosti s raňajkami, doprava, program, hľuzovková naháňačka, 1 x lunch, 3x večera, transfer počas tour, slovenský sprievodca, poistenie CK proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

Poistenie komplexných liečebných nákladov a storno zájazdu 10 €/osoba/pobyt

 

 

POZNÁMKA: V prípade záujmu je možné absolvovať kurz varenia s michelinovským kuchárom  200 €/osoba na niektorom zo zámkov

Share this post