LAGO DI GARDA FITPOBYT so Zorou Czoborovou

Taliansko
7 dní
Lago di Garda,
Taliansko

LAGO DI GARDA FITPOBYT so Zorou Czoborovou

Pôvodná cena:

1090

Cena od:

980

FIRST MOMENT CENA S OBJEDNANÍM DO 1.1.2020

Po dvoch rokoch sa vraciame na fitpobyt so Zorou Czoborovou do pozemského raja so stredomorskou klímou, schovaného medzi majestátnymi štítmi hôr, jazero Lago di Garda v Taliansku. Fitpobyt v roku 2018 zaznamenal obrovský záujem a vynikajúce ohlasy. Opäť na nás čaká najlepší hotel v destinácii Riva del Garda- Park Hotel Flora**** a v ňom usmievavý a ochotný Mauro, cvičenie so Zorou v „najkrajšej telocvični“ na pláži, ktorej prostredie a krása vyrážajú dych, priatelia Pietro a Gianna z reštaurácie priamo na brehu slávneho jazera. Počas pobytu si spravíme fakultatívne výlety do Sirmione s nádherným opevneným hradom, do mestečka „Bardolino a Lazise“, kde ochutnáme preslávené červené víno Bardolino, a do jedinečného výjavu v skalách Santuario Madonna della Corona. Počas pobytu vás bude opäť sprevádzať  Martin Vlček z CK Travel is IN.

Lago di Garda patrí k najpopulárnejšej rekreačnej oblasti v Taliansku. Leží v severnej časti krajiny medzi Alpami a Pádskou nížinou. So svojou rozlohou 370 km2 je najväčším talianskym jazerom, po obvode cca 160 km. Jazero je chránené zo severu pred vpádmi studeného vzduchu vysokými horami a tak k nemu preniká teplý vzduch z juhu Ora. Vďaka tomu Lago di Garda vytvára ideálne podmienky pre surfovanie, vodné športy, cyklistiku, plávanie, turistiku, ale aj relax a leňošenie na výborne vybudovaných plážach. V okolí jazera rastú typické stredomorské rastliny ako cyprusy, oleandre, citrónovníky, olivovníky, cédre a dokonca aj palmy.

Ubytovanie

Hotel Parc Flora**** je elegantný hotel len 6 minút chôdze od pláže. Hotel Parc Flora sa nachádza priamo na brehu Gardského jazera. Ponúka voľný vstup do wellness centra s vírivkou, tureckým kúpeľom a saunou, Je obklopený krásnym stredomorským parkom, odkiaľ máte priamy vstup na pláž a do súkromného vyhrievaného bazéna. Zo súkromného balkóna niektorých izieb sa naskytá výhľad na jazero alebo na hory. V celom hoteli môžete využívať bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, ako i parkovisko a požičovňu bicyklov. Ráno tu ponúkajú pestrý raňajkový bufet s anglickými raňajkami s vajcami a slaninou, čerstvým ovocím, koláčmi a biopotravinami. Z raňajkovej miestnosti sa naskytá výhľad do záhrady a na terasu.

Izba Standard: Dvojlôžková izba s balkónom, vybavená SAT TV s plochou obrazovkou, rádiom, trezorom, klimatizáciou, pracovným stolom, klimatizáciou, centrálnym kúrením, sušičom vlasov, županom, kúpeľňou s WC a minibarom.

Izba Comfort: Dvojlôžková izba s balkónom, vybavená telefónom, rádiom, TV SAT s plochou obrazovkou, trezorom, klimatizáciou, kúpeľňou s WC, pracovným stolom, centrálnym kúrením, sušičom vlasov, županom, minibarom.

Vybavenie hotela: terasa, záhrada, vonkajší bazén s vyhrievanou vodou, luxusné wellness centrum – vírivka- jacuzzi, sauna, masáže za príplatok, solárium za príplatok, turecký kúpeľ Hammam, parný kúpeľ, vnútorný bazén s vyhrievanou vodou, snack bar, hotelový bar, lehátka pri bazéne, osušky pri bazéne a na pláži, výťah, WiFi v lobby bare, kozmetický salón, parkovisko.

Cena:First moment 980 € 1090€ (osoba/2 lôžková izba Standard)

Cena:First moment 1030 € 1140€ (osoba/2 lôžková izba Comfort)

Možnosť Suity na vyžiadanie- kontaktujte CK

Možnosť výletov: (výlety su dobrovoľné, v prípade záujmu je potrebné nahlásiť vašu účasť pri zakúpení fitpobytu)

Výlet č.1
Sirmione – stredoveké mesto, do ktorého sa vchádza padacím mostom vedúcim cez vodnú priekopu a impozantnou bránou. Dominuje mu hrad Scaligerov. Leží na dlhom výbežku na južnej strane jazera. Môžete sa túlať uličkami, nakúpiť v miestnych obchodíkoch, osviežiť sa v niektorom z mnohých barov alebo cukrárničiek, zmrzlinární, navštíviť michelinovskú reštauráciu La Speranzina,obdivovať miestne rezidencie alebo sa len tak kochať prekrásnymi výhľadmi. Sú tu tiež termálne kúpele. Na špičke polostrova si môžete prehliadnuť antické pamiatky – Grotte di Catullo. Vstupné 4 €, deti zľava. Máte možnosť zviesť sa s člnom okolo celého polostrova – cena lístka 10 €. V Sirmione jazdí aj vyhliadkový vláčik – 1 €. Bardolino a Lazise – Bardolino je typické talianske mestečko zasadené do viníc a olejových hájov – priťahuje milovníkov dobrého vína a jedla – Bardolino je miestne červené víno svetovej kvality. V meste je možné navštíviť múzeum vína a olivového oleja. Lazise je mestečko s krásnym historickým stredovekým centrom. Ochutnávka vína v miestnej tratórii.

Santuario Madonna della Corona – ticho, vnútorný kľud a veľkolepé panoramatické výhľady na okolité skalné vrcholky pokryté zeleňou, intenzívny zážitok, ktorý si odnesiete z návštevy pútnického miesta Santuario Madonna della Corona, nachádzajúceho sa v oblasti Monte Baldo. Už len samotná predstava vybudovať väčšiu konštrukciu na skale je pre väčšinu ťažko predstaviteľná, ale ľudská fantázia a schopnosť nemá limity. A tak dnes vďaka šikovným rukám žijúcim v 13. storočí môžete zavítať do cirkevného komplexu vybudovaného na skalnej plošine vo výške 774 m n.m., odkiaľ sa vám naskytne ohromujúci výhľad do údolia Val’Adige.

Výlet č.2

Lago di Como – jedno z najkrajších talianskych jazier, ktoré milujú umelci, podnikatelia, jeho čaru podľahli hviezdy ako George Clooney, Beckhamovci, Versace, Madonna aj Bill Gates. Zasnené dedinky, svahy pokryté vilami a záhradami, očarujúce mestečká, hory, príjemná teplá voda, historické zákutia a talianske gurmánske špeciality – stačí si len vybrať. Lago di Como si v minulosti podmanilo mnoho talianskych šľachtických rodín. Pozrieme si perlu jazera – exkluzívne mestečko Bellaggio, miesto, ktoré inšpirovalo kasíno v Las Vegas. Tyrkysová farba jazera, palmy, olivové stromy, záhrady, množstvo kamenných schodíšť, domy s farebnými okenicami, úzke uličky sú skutočne kúzelné a dotvárajú neopísateľnú atmosféru ako z  najromantickejších filmov. Loďou po jazere sa presunieme do mestečka Varenna, kde sa nachádza mnoho krásnych parkov, kaskádovito usporiadané domy, zelené svahy a romantické zákutia. Nad dedinkou sa tyčí hrad Castello di Vezio, využívaný kráľovnou Theodelindou ako rozhľadňa, luxusná Villa Cipressi s nádhernou terasovitou záhradou, či Villa Monastero s dvojkilometrovou záhradou.

 

Individuálne:

Malcesine – loďou cez jazero – rotačná lanovka na Monte Baldo, jedna z najunikátnejších a najkrajších lanoviek v Európe – prekrásny výhľad na celé okolie.

Stravovanie

Raňajky

Program

1. deň

Prílet do Bergama okolo 13:30 hod., transfer do hotela Parc Flora**** Riva del Garda. Ubytovanie, slnenie pri bazéne, na pláži pri jazere v mestečku Riva del Garda alebo wellness centrum v hoteli. Večera –individuálna, v mestečku v niektorej z početných reštaurácií.

2. deň

Cvičenie so Zorou od 8.-9.00 hod. Raňajky. Po raňajkách odchod do mestečka Riva del Garda, kde sa nachádza množstvo obchodíkov, reštaurácií , zmrzlinární a kaviarničiek. Možnosť nákupov, možnosť dať si pravý taliansky obed v niektorej z reštaurácií,možnosť zapožičania vodného bicykla na prevezenie sa po jazere Lago di Garda. Wellness centrum v hoteli, bazén s lehátkami v hotelovej záhrade, pláž pri jazere. Večera individuálna, v mestečku v niektorej z početných reštaurácií.

3. deň

Cvičenie so Zorou od 8:00 – 9:00 hod. Raňajky. Po raňajkách odchod do Bardolina. – Bardolino je typické talianske mestečko zasadené do viníc a olejových hájov – priťahuje milovníkov dobrého vína a jedla – Bardolino je miestne červené víno svetovej kvality. V meste je možné navštíviť múzeum vína a olivového oleja. Lazise je mestečko s krásnym historickým stredovekým centrom. Ochutnávka vína v miestnej tratórii. Z Bardolina odchod do Santuario Madonna della Corona – ticho, vnútorný kľud a veľkolepé panoramatické výhľady na okolité skalné vrcholky pokryté zeleňou, intenzívny zážitok, ktorý si odnesiete z návštevy pútnického miesta Santuario Madonna della Corona, nachádzajúceho sa v oblasti Monte Baldo. Už len samotná predstava vybudovať väčšiu konštrukciu na skale je pre väčšinu ťažko predstaviteľná, ale ľudská fantázia a schopnosť nemá limity. A tak dnes vďaka šikovným rukám žijúcim v 13. storočí môžete zavítať do cirkevného komplexu vybudovaného na skalnej plošine vo výške 774 m n.m., odkiaľ sa vám naskytne ohromujúci výhľad do údolia Val’Adige. Večer návrat na Rivu del Garda.

4. deň

Cvičenie so Zorou od 8:00 – 9:00 hod. Raňajky. Po raňajkách slnenie pri bazéne na hoteli alebo na pláži pri jazere, wellness centrum, prechádzka. Večera individuálna.

5. deň

Cvičenie so Zorou od 8:00 – 9:00 hod. Raňajky. Po raňajkách voľný program, možnosť návštevy mestečka Malcesine – loďou z Rivy del Garda, kde sa môžete vyviezť rotačnou lanovkou na Monte Baldo. Je to jedna z najunikátnejších a najkrajších lanoviek v Európe s prekrásnym výhľadom na celé okolie. Možnosť zapožičania bicyklov od hotela – trasa Riva del Garda-Limone sul Garda – jedna z najkrajších cyklistických trás ponad jazero v Európe. Relax pri bazéne alebo jazere.

6. deň

Cvičenie so Zorou od 8:00 – 9:00 hod. Raňajky. Po raňajkách odchod do mestečka Sirmione – stredoveké mesto, do ktorého sa vchádza padacím mostom vedúcim cez vodnú priekopu a impozantnou bránou. Dominuje mu hrad Scaligerov. Leží na dlhom výbežku na južnej strane jazera. Môžete sa túlať uličkami, nakúpiť v miestnych obchodíkoch, osviežiť sa v niektorom z mnohých barov alebo cukrárničiek, zmrzlinární, navštíviť michelinovskú reštauráciu La Speranzina, obdivovať miestne rezidencie alebo sa len tak kochať prekrásnymi výhľadmi. Sú tu tiež termálne kúpele. Na špičke polostrova si môžete prehliadnuť antické pamiatky – Grotte di Catullo. Vstupné na hrad 4 €, deti zľava. Máte možnosť zviesť sa s člnom okolo celého polostrova – cena lístka 10 €. V Sirmione jazdí aj vyhliadkový vláčik –cena lístka 1 €. Návrat na Rivu del Garda. Večera individuálna.

7. deň

Raňajky. Po raňajkách odchod na letisko, prílet do Bratislavy okolo 14:30 hod.

Poznámka

Pri prihlásení sa platí záloha 300 €/osoba, doplatok do 1.5.2020

V prípade záujmu o leteckú dopravu kontaktujte CK, parkovanie v prípade individuálnej dopravy je gratis.

Cena zahŕňa

6x ubytovanie v 1/2 Standard alebo Comfort, raňajky formou bufetových stolov, transfer z letiska do hotela, pobytová taxa, ranné cvičenie so Zorou, poistenie CK proti insolventnosti.

Cena nezahŕňa

Poistenie komplexných liečebných nákladov a storno zájazdu 2 €/osoba/deň, letecká doprava Bratislava-Bergamo-Bratislava, fakultatívne výlety.

Termín
22/06/2020 –
28/06/2020
Strava
Raňajky
Typ zájazdu
Zážitkovo- poznávací fitpobyt
Dĺžka
7 dní
Pôvodná cena
1090 EUR
Cena od
980 EUR

Nezáväzná objednávka

Ďalšie pobyty