LAGO DI GARDA – LAGO DI COMO Hotel Parc Flora****

Taliansko
6 dní
Lago di Garda – Lago di Como,
Taliansko

LAGO DI GARDA – LAGO DI COMO Hotel Parc Flora****

Cena od:

590

Cena na osobu: 590€ (izba standard)

PRI OBJEDNANÍ POBYTU SA PLATÍ ZÁLOHA 250€/OSOBA, ZVYŠOK DO 10.5.2021 – V PRÍPADE NEUSKUTOČENIA SA POBYTU Z DÔVODU SITUÁCIE COVID SA CELKOVÁ PLATBA VRÁTI OBRATOM NA ÚČET. MOŽNOSŤ POISTENIA POBYTU POISTENÍM PANDEMIC  OHĽADOM KOMPLETNÝCH INFORMÁCIÍ NÁS KONTAKTUJTE NA info@travelisin.sk, ALEBO 0911 734 506 A 0910 558 880
*Počet miest je vzhľadom na spájanie letných sezón 2020 a 2021 a obmedzenie kapacít na hoteli limitovaný len na 12 osôb v tomto termíne, slovenský delegát k dispozícii počas celého pobytu

Bicykle zapožičia našim klientom hotel zdarma – nad jazerom Lago di Garda bola vybudovaná najkrajšia cyklotrasa v Európe.

Vstup do wellness centra je pre našich klientov zdarma.

Výlet do Bardolina je v cene pobytu.

 

Lago di Garda patrí k najpopulárnejšej rekreačnej oblasti v Taliansku, leži v severnej časti krajiny medzi Alpami a Pádskou nížinou. So svojou rozlohou 370 km2 je najväčším talianskym jazerom, po obvode cca 160 km. Jazero je chránené zo severu pred vpádmi studeného vzduchu vysokými horami a tak k nemu preniká teplý vzduch z juhu Ora. Vďaka tomu Lago di Garda vytvára ideálne podmienky pre surfovanie, vodné športy, cyklistiku, plávanie, turistiku, ale aj relax a leňošenie na výborne vybudovaných plážach. V okolí jazera rastú typické stredomorské rastliny ako cyprusy, oleandre, citrónovníky, olivovníky, cédre a dokonca aj palmy.

Hotel Parc Flora**** je elegantný hotel len 6 minút chôdze od pláže. Hotel Parc Flora sa nachádza priamo na brehu Gardského jazera. Ponúka voľný vstup do wellness centra s vírivkou, tureckým kúpeľom a saunou, Je obklopený krásnym stredomorským parkom, odkiaľ máte priamy vstup na pláž a do súkromného vyhrievaného bazéna. Zo súkromného balkóna niektorých izieb sa naskytá výhľad na jazero alebo na hory. V celom hoteli môžete využívať bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, ako i parkovisko a požičovňu bicyklov. Ráno tu ponúkajú pestrý raňajkový bufet s anglickými raňajkami s vajcami a slaninou, čerstvým ovocím, koláčmi a biopotravinami. Z raňajkovej miestnosti sa naskytá výhľad do záhrady a na terasu.

Izba Standard: dvojlôžková izba s balkónom, vybavená SAT TV s plochou obrazovkou, rádiom, trezorom, klimatizáciou, pracovným stolom, klimatizáciou, centrálnym kúrením, sušičom vlasov, županom, kúpeľňou s WC a minibarom.

Vybavenie hotela: terasa, záhrada, vonkajší bazén s vyhrievanou vodou, luxusné wellness centrum – vírivka- jacuzzi, sauna, masáže za príplatok, solárium za príplatok, turecký kúpeľ Hammam, parný kúpeľ, vnútorný bazén s vyhrievanou vodou, snack bar, hotelový bar, lehátka pri bazéne, osušky pri bazéne a na pláži, výťah, WiFi v lobby bare, kozmetický salón, parkovisko.

Stravovanie

Raňajky bohatými bufetovými stolmi.

Výlet č.1 – Lago di Como – Bellagio, Varenna

Talianske jazero Lago Di Como sa považuje za jedno z najčarovnejších kútov Európy. Tretie najväčšie jazero krajiny stáročia navštevovali talianski aristokrati, a aj keď i dnes ho vyhľadáva ako miesto relaxu bohatšia vrstva, neznamená to, že patrí len jej. Vybrať sa sem môže pokojne každý, kto miluje kombináciu nádhernej prírody, architektúry i histórie. Malebnosť i dramatickosť mu dodávajú Alpy, ktoré ho obklopujú a ktoré ponúkajú množstvo príležitostí na turistiku. Divoká krása pobrežia, stredomorská atmosféra, subtropická vegetácia, čistá, miestami tyrkysová voda a šarmantné historické mestečká vytvárajú kombináciu, pre ktorú tejto lokalite nevedia odolať či už domáci obyvatelia, zahraniční turisti, ale aj množstvo celebrít.

Lago Di Como si získalo celosvetovú slávu aj po zmedializovaní informácií o hviezdnom rezidentovi. Na začiatku milénia si miesto zamiloval George Clooney, ktorý si tu kúpil rozľahlú nehnuteľnosť – Villu Oleandru v mestečku Laglio, kde sa herec zdržiava v letných mesiacoch so svojou ženou Amal a navštevujú ho tu rôzne hviezdy ako napríklad Barack Obama, Brad Pitt, Beyoncé a Jay-Z. Nedávno tu svoju letnú dovolenku strávila aj Miley Cyrus. Pri jazere Como spí svoj večný sen aj slávny módny návrhár Gianni Versace, ktorého vila Fontanelle dodnes nesie jeho rukopis.

Výlet č.2 – Bordolino, Santuario Madonna

Bardolino a Lazise – Bardolino je typické talianske mestečko zasadené do viníc a olejových hájov – priťahuje milovníkov dobrého vína a jedla – Bardolino je miestne červené víno svetovej kvality. V meste je možné navštíviť múzeum vína a olivového oleja. Lazise je mestečko s krásnym historickým stredovekým centrom. Ochutnávka vína v miestnej tratórii. Santuario Madonna  – ticho, vnútorný kľud a veľkolepé panoramatické výhľady na okolité skalné vrcholky pokryté zeleňou, intenzívny zážitok, ktorý si odnesiete z návštevy pútnického miesta  Santuario Madonna della Corona, nachádzajúceho sa v oblasti Monte Baldo. Už len samotná predstava vybudovať väčšiu konštrukciu na skale  je pre väčšinu ťažko predstaviteľná, ale ľudská fantázia a schopnosť nemá limity. A tak dnes vďaka šikovným rukám žijúcim v 13. storočí môžete zavítať do cirkevného komplexu vybudovaného na skalnej plošine vo výške 774 m n.m., odkiaľ sa vám naskytne ohromujúci výhľad do údolia Val’Adige. 

Malcesine

Loďou cez jazero – rotačná lanovka na Monte Baldo, jedna z najunikátnejších a najkrajších lanoviek v Európe – prekrásny výhľad na celé okolie.

Cena zahŕňa

5x ubytovanie v 1/2 Standard, raňajky formou bufetových stolov, vstup do wellness centra, transfer z letiska do hotela a z hotela na letisko, poistenie CK proti insolventnosti, slovenský delegát

Cena nezahŕňa

Poistenie komplexných liečebných nákladov a storno zájazdu 2,50€/osoba/deň, poistenie pandemic 4€/osoba/deň,  pobytová taxa 7,8 €/osoba/pobyt, letecká doprava, fakultatívne výlety.

Termín
16/06/2021 –
21/06/2021
Strava
Raňajky
Typ zájazdu
Dĺžka
6 dní
Pôvodná cena
Cena od
590 EUR

OBJEDNÁVKA