Florencia, Modena a Bologna

Taliansko
5 dní
Miláno,
Taliansko

Florencia, Modena a Bologna

Cena od:

1190

Škola degustovania vína – Spoznávanie histórie Florencie –  Gastronomická cesta plná špecialít, aké ste ešte nikdy neochutnali – Obľúbené jedlá Enza Ferrari a Luciana Pavarottiho –  Jazda na Ferrari – Luxusný vínny rezort – Balzamikáreň – Súkromný šofér a sprievodca

Cena na osobu: 1.190 €+ letenka

Program pobytu je možný počas celého roka
pre skupiny od 4 ľudí. V prípade záujmu nás kontaktujte na
[email protected], 0911 734 506

Stravovanie

Raňajky

Program

1. deň

Prílet klientov do Florencie. Súkromný minibus s Vašim osobným sprievodcom Vás bude čakať na letisku. Spoločne sa dostavíme do luxusnej vily na okraji Florencie, kde sa zaregistrujete. Odtiaľ sa presunieme do rezortu známeho módneho návrhára Ferragama, kde si dáme prvé zoznamovacie talianske aperitívo. Navštíviť  tento vínny rezort je naozaj obrovský zážitok. Spojenie tradície toskánskych viníc, kamenných uličiek a domčekov sa prelína s eleganciou majestátnej vily a jej záhrady.  Čaká na nás prehliadka jeho starobylých pivníc a degustácia bio vín excelentnej kvality. Po ochutnávke sa prejdete mestečkom,  v ktorom sú malé a rafinované remeselné dielničky. Vo večerných hodinách Vám odporúčame večeru v bistre Borro, alebo v elegantnej nominovanej reštaurácii. Vyberte si dopredu, ktorá Vám viac vyhovuje. Degustačné menu je v cene 90€/ os. Návrat do vily vo večerných hodinách.

2. deň

11: 00 Po raňajkách sa stretávame v centre Florencie na Piazza della Repubblica (klienti sa z vily dostavia individuálne taxíkom na miesto stretnutia), odkiaľ sa začína naša spoločná externá kultúrno-gastronomická prehliadka po trase: Námestie Piazza della Repubblica – Námestie Piazza del Duomo: Bapristérium Sv. Jána, Duomo Santa Maria del Fiore, Giottova zvonica – zastávka na najlepšiu BIO zmrzlinu mesta –  Piazza della Signoria – Uffizi – Výstup na námestie Piazzale di Michelangelo s úžasným výhľadom na celé mesto – Bazilika Santa Croce.

13:00 Škola degustovania vín spojená s ochutnávkou tradičných lokálnych jedál: prosciutto a miestne salámy, syr pecorino, toskánsky chlieb, pappa di pomodoro, bruschetti s domácimi nátierkami. Somelier Pino Vás zavedie do svojej “tajnej” podzemnej pivnice, niekdajšej väznice Dante Alighieriho. Tu ukrýva svoje najväčšie poklady – vína.  2.časť kultúrnej prehliadky: Ponte Vecchio – Palazzo Pitti – Degustácia zaujímavých káv v špeciálnej kaviarni. Nasleduje voľný program hostí v meste alebo návrat na vilu. Radi Vám odporučíme reštauráciu na večeru, kde môžete ochutnať napríklad miestnu špecialitu Florentínsky stejk, alebo domáce cestoviny.

3. deň

10:30 Check-out z vily a odvoz súkromným automobilom do Modeny, mesta kulinárskych špecialít emiliánskej kuchyne, rodiska speváka Luciana Pavarottiho a Enza Ferrariho.  V tento deň majú klienti možnosť zvoliť si program podľa odporúčania sprievodcu, alebo voľný čas v meste. Jednou z možností je návšteva mestečka stredovekých veží San Gimignano, alebo návšteva vinárstva v Modene. Dámy možno ocenia shopping v talianskom outlete. Program je na vašej voľbe! Večera neďaleko hotela.

4. - 5. deň

Prvú polovicu dňa si najviac vychutná pánska časť skupiny. Presunieme sa do múzea Ferrari, kde na nás čaká svet rýchlych áut, ktoré sa vpísali do histórie sveta. Veteráni, najnovšie kúsky, či formula F1 Vás skutočne ohromia. Následne nato je možnosť obedovať v takej reštaurácii, ktorú frekventujú inžinieri a technici pracujúci vo ferrari závode. V menu nájdete aj možnosť ochutnať obľúbené jedlá Enza Ferrariho. Pre najodvážnejších účastníkov sme pripravili zlatý klinec programu: Jazda na ferrari vašich snov! Presun na hotel a krátky oddych pred ďalším zaujímavým programom – návšteva rodného domu operného speváka Pavarottiho a následná večera v jeho reštaurácii. Budete mať možnost dozvedieť sa veľa zajímavostí o tomto velikánovi, ktorého pozná celý svet. Keďže bol veľkým gurmánom, reštaurácia vytvorila  špeciálne menu toho, čo spevák najviac obľuboval: Varené mäsko “il bollito“, hovädzí filet so zemiakmi a rozmarínom, víno lambrusco či risotto s kvapkou balzamika. A keď sme už pri balzamiku, ten je typickou špecialitou regiónu. Môžeme sa zastaviť v jednej z antických rodinných  “acetai”,čiže balzamikární. Dozviete sa ako vzniká, jeho históriu i to, prečo je také preciózne. Gurmáni ocenia opäť nejakú ladôdku: balzamikovú zmrzlinu alebo čokoládu.

 

Časový harmonogram:

10:00 – odchod z Hotela

10:30 – vstup do múzea Ferrari

12:00 – Ferrari zážitok

16:00 – Dom Pavarottiho so špeciálnym sprievodcom

17:00 – Múzeum Balzamika

18:00 – Odchod a malý odpočinok v hoteli

19:30 – Večera v reštaurácii Pavarotti

 

Ferrari zážitok:  Skvelá 16 kilometrová super jazda na Ferrari Portofino alebo GTC4 Lusso je vynikajúcim darčekom pre Vášho partnera. Môžete sedieť za ním i Vy a jazdu si vyskúšať. Dostanete značkovú Ferrari šiltovku a ako spomienku fotoshooting z ktorého Vám hneď vyvoláme fotografiu. Cena: od 390€/ 2 osoby, 2 čiapky, inštruktor, poistenie, 20.min jazda, photoshooting.

5. deň

Check-out a privátny transfer na letisko do Bologne. Ak máte večerný let, za menší príplatok (30€/hod čakania) by sa šofér zastavil v centre mesta Bologna a mohli by ste si tak spestriť program – vystúpiť na vežu “torre Asinelli” alebo ochutnať cestovinové tortellini vo vývare, ktoré sú tu tradičnou špecialitkou.

Cena zahŕňa

4x ubytovanie v 1/2  s raňajkami, tansfer minibusom z letiska do vily na vidieku, transfer z vily do vínneho rezortu a späť, čakanie šoféra,  prehliadka so sprievodcom, ochutnávka vín, preprava súkromnými autami z hotela do Ferrari múzea a späť, poprípade hneď do Pavarotti múzea. Vstupenky do oboch múzeí a exkurzia so špeciálnym sprievodcom v dome Pavarottiho,  preprava súkromnými autami z hotela na stanicu, lístky na vlak do Modeny, preprava skupiny z vlak. stanice Modena do Maranella, preprava do octárne, externá prehliadka so sprievodcom, degustácia jedál a vín, súkromný sprievodca Simona Kocúrová.

Cena nezahŕňa

Letenka, strava mimo program, poistenie storna zájazdu a komplexných liečebných nákladov Pandemic 20 €/osoba/pobyt, transfer z vily do Florencie a späť, jazda na Ferrari.

Termín
08/10/2023 –
12/10/2023
Strava
Raňajky
Typ zájazdu
Zážitkový
Dĺžka
5 dní
Pôvodná cena
Cena od
1190 EUR

OBJEDNÁVKA