Chute Toskánska

Taliansko
5 dní
TOSKÁNSKO,
Taliansko

Chute Toskánska

Cena od:

1190

Absolvujte s nami jedinečný pobyt zameraný na prehĺbenie si znalostí o svetoznámych talianskych produktoch a ingredienciách. Každý „básni“ o lahodnom talianskom espresse, balzamiku, prosciutte a ďalších chuťovkách, ktoré preslávili Taliansko. Viete však ako vznikli? Akým spôsobom sa vyrábajú? A ako spoznať nie najkvalitnejšie? Pre všetkých zvedavých gurmánov, špecialistov z oboru, ktorý by si radi prehĺbili svoje znalosti a inšpirácie, sme pripravili jedinečný pobyt zameraný na to, čo Vás láka: symbióza dobrého jedla a vína.

Cena na osobu od 1190€

Stravovanie

Podľa programu

Program

1. deň

APT PICK-UP & Meet and greet

Vyzdvihnutie z letiska, welcome drink. Ubytovanie klientov – Gastronomická prehliadka Florencie (Prehliadka hlavných monumentov mesta, „kolísky renesancie“ s gurmánskymi zastávkami)

Čo uvidíte a ochutnáte?

Námestie Piazza della Repubblica (caffeteria Gigli) – Bapristérium Sv. Jána – Duomo Santa Maria del Fiore (najlepšia BIO zmrzlina mesta) – Piazza della Signoria a radnica mesta (degustácia toskánskych salám, šuniek, syrov, pappa di pomodoro, olivového oleja, rôznych druhov vín v miestnej pivničke. Ochutnávku bude viesť profesionálny someliér a odborník na gastronómiu – Voľný program

2. deň

PRAŽIAREŇ KÁVY a TRADIČNÉ TRHOVISKO

9:30 Pick up z hotela a presun do pražiarne kávy*

Voňavý svet talianskeho espressa má svoje počiatky v malých, zelených zrnkách. Tie pochádzajú z rôznych kútov sveta a práve Taliani sú tí, ktorí ich vedia spracovať najlepšie. Na vlastné oči uvidíme celý proces praženia a spracovania, nebude chýbať profesionálny výklad a degustácia.

Časť Florencie – Transfer Na Ponte Vecchio – Palác Pitti – Santa Maria Novella – Centrálne trhovisko a ochutnávky regionálnych talianskych jedál – voľný program Večera: možnosť ochutnať pravý florentínsky steak (nie je v cene pobytu).

3. deň

PARMEZÁN A BALZAMIKO TOUR

Každý z regiónov Talianska sa odlišuje svojou kuchyňou, miestnymi špecialitami a prípravou jedál. I Modena je mesto zaujímavých a oproti Toskánsku odlišných gastronomických „lákadiel“. Ráno vyrazíme minibusom do dvoch manifaktúr. Prvá je menšia, rodinná syráreň, v ktorej vyrábajú kvalitný „parmiggiano“, u nás známy ako parmezán. Potom sa presunieme do octárne, kde nás zasvätia do tajov malej sladkej kvapky, ktorá dodá neobyčajnú chuť mnohým jedlám: balzamiko. Každá návšteva bude končiť degustáciou.  Obedovať budeme modenské špeciality v Pavarottiho obľúbenej reštaurácii! (nie je v cene pobytu).

4. deň

CELODENNÁ VÍNNA TOUR

Famózne Brunello di Montalcino a tradičné toskánske Chianti netreba predstavovať. Sú to jednoznačne „králi talianskych vín“. Počas tohto dňa navštívime dve veľmi významné vínne haciendy. Prvá bude vo veľkom štýle. Vyrába totiž Brunello nie len tak pre hocikoho… Vlastní dokonca VIP trezor, kde si vínka nechávali „strážiť“ známe osobnosti ako Justin Timberlake, Dan Brown a ďalší…A práve v týchto priestoroch budeme mať jedinečnú možnosť viesť degustáciu troch druhov vín.

Druhá zastávka bude v rozprávkovej prírodnej scenérii v Chianti. Tu budeme mať možnosť zavítať do menšej  haciendy rodinného typu. Majitelia nás prevedú vínnymi pivničkami a dostaneme sa aj do ich „vínnej knižnice“. Nebude chýbať degustácia a 4-chodová tradičná toskánska večera, kde nebudú chýbať hand-made cestoviny s hľuzovkou!!

5. deň

USADLOSŤ IL BORRO U FERRAGAMA

Malé mestečko pri Arezze pred niekoľkými rokmi kúpila celé rodina známeho módneho návrhára Ferragama. Urobila z neho elegantný hotelový rezort, ktorý si však zachoval pôvodný charakter malebného kamenného mestečka. Nájdeme tu pekné zákutia, remeselné dielne, kaplnku, ale i noblesnú vínnu pivničku. Ochutnáme vína a olivový olej, ktorý sa tu vyrába ekologickým spôsobom. V poobedňajších hodinách odchod na letisko.

Cena zahŕňa

Transfery v Toskánsku, slovenský sprievodca, degustácie podľa programu, enológ, návšteva VIP vínnej sály a výklad, degustácia Brunello s mini ochutnávkou (drobnosti k vínku) , degustácia Chianti Amorelli s večerou, vstupné do pražiarne 

Cena nezahŕňa

Poistenie komplexných liečebných nákladov a storno zájazdu 10€/osoba/pobyt, doprava, stravovanie mimo uvedeného programu, vstupenky do múzeí

Termín
23/09/2023 –
27/09/2023
Strava
Podľa programu
Typ zájazdu
TOSKÁNSKO
Dĺžka
5 dní
Pôvodná cena
Cena od
1190 EUR

OBJEDNÁVKA