Chute Toskánska

Taliansko
5 dní
TOSKÁNSKO,
Taliansko

Chute Toskánska

Cena od:

1190

Cena na osobu: 1190€

Absolvujte s nami jedinečný pobyt zameraný na prehĺbenie si znalostí o svetoznámych talianskych produktoch a ingredienciách. Každý „básni“ o lahodnom talianskom espresse, balzamiku, prosciutte a ďalších chuťovkách, ktoré preslávili Taliansko. Viete však ako vznikli? Akým spôsobom sa vyrábajú? A ako spoznať nie najkvalitnejšie? Pre všetkých zvedavých gurmánov, špecialistov z oboru, ktorý by si radi prehĺbili svoje znalosti a inšpirácie, sme pripravili jedinečný pobyt zameraný na to, čo Vás láka: symbióza dobrého jedla a vína.

Stravovanie

Podľa programu

Program

1. deň

APT PICK-UP & Meet and greet

Vyzdvihnutie z letiska, welcome drink. Ubytovanie klientov – Gastronomická prehliadka Florencie (Prehliadka hlavných monumentov mesta, „kolísky renesancie“ s gurmánskymi zastávkami)

Čo uvidíte a ochutnáte?

Námestie Piazza della Repubblica (caffeteria Gigli) – Bapristérium Sv. Jána – Duomo Santa Maria del Fiore (najlepšia BIO zmrzlina mesta) – Piazza della Signoria a radnica mesta (degustácia toskánskych salám, šuniek, syrov, pappa di pomodoro, olivového oleja, rôznych druhov vín v miestnej pivničke. Ochutnávku bude viesť profesionálny someliér a odborník na gastronómiu – Voľný program

2. deň

PRAŽIAREŇ KÁVY a TRADIČNÉ TRHOVISKO

9:30 Pick up z hotela a presun do pražiarne kávy*

Voňavý svet talianskeho espressa má svoje počiatky v malých, zelených zrnkách. Tie pochádzajú z rôznych kútov sveta a práve Taliani sú tí, ktorí ich vedia spracovať najlepšie. Na vlastné oči uvidíme celý proces praženia a spracovania, nebude chýbať profesionálny výklad a degustácia.

Časť Florencie – Transfer Na Ponte Vecchio – Palác Pitti – Santa Maria Novella – Centrálne trhovisko a ochutnávky regionálnych talianskych jedál – voľný program Večera: možnosť ochutnať pravý florentínsky steak (nie je v cene pobytu).

3. deň

PARMEZÁN A BALZAMIKO TOUR

Každý z regiónov Talianska sa odlišuje svojou kuchyňou, miestnymi špecialitami a prípravou jedál. I Modena je mesto zaujímavých a oproti Toskánsku odlišných gastronomických „lákadiel“. Ráno vyrazíme minibusom do dvoch manifaktúr. Prvá je menšia, rodinná syráreň, v ktorej vyrábajú kvalitný „parmiggiano“, u nás známy ako parmezán. Potom sa presunieme do octárne, kde nás zasvätia do tajov malej sladkej kvapky, ktorá dodá neobyčajnú chuť mnohým jedlám: balzamiko. Každá návšteva bude končiť degustáciou.  Obedovať budeme modenské špeciality v Pavarottiho obľúbenej reštaurácii! (nie je v cene pobytu).

4. deň

CELODENNÁ VÍNNA TOUR

Famózne Brunello di Montalcino a tradičné toskánske Chianti netreba predstavovať. Sú to jednoznačne „králi talianskych vín“. Počas tohto dňa navštívime dve veľmi významné vínne haciendy. Prvá bude vo veľkom štýle. Vyrába totiž Brunello nie len tak pre hocikoho… Vlastní dokonca VIP trezor, kde si vínka nechávali „strážiť“ známe osobnosti ako Justin Timberlake, Dan Brown a ďalší…A práve v týchto priestoroch budeme mať jedinečnú možnosť viesť degustáciu troch druhov vín.

Druhá zastávka bude v rozprávkovej prírodnej scenérii v Chianti. Tu budeme mať možnosť zavítať do menšej  haciendy rodinného typu. Majitelia nás prevedú vínnymi pivničkami a dostaneme sa aj do ich „vínnej knižnice“. Nebude chýbať degustácia a 4-chodová tradičná toskánska večera, kde nebudú chýbať hand-made cestoviny s hľuzovkou!!

5. deň

USADLOSŤ IL BORRO U FERRAGAMA

Malé mestečko pri Arezze pred niekoľkými rokmi kúpila celé rodina známeho módneho návrhára Ferragama. Urobila z neho elegantný hotelový rezort, ktorý si však zachoval pôvodný charakter malebného kamenného mestečka. Nájdeme tu pekné zákutia, remeselné dielne, kaplnku, ale i noblesnú vínnu pivničku. Ochutnáme vína a olivový olej, ktorý sa tu vyrába ekologickým spôsobom. V poobedňajších hodinách odchod na letisko.

Cena zahŕňa

Transfery v Toskánsku, slovenský sprievodca, degustácie podľa programu, enológ, návšteva VIP vínnej sály a výklad, degustácia Brunello s mini ochutnávkou (drobnosti k vínku) , degustácia Chianti Amorelli s večerou, vstupné do pražiarne 

Cena nezahŕňa

Poistenie komplexných liečebných nákladov a storno zájazdu 10€/osoba/pobyt, doprava, stravovanie mimo uvedeného programu, vstupenky do múzeí

Termín
05/05/2021 –
09/05/2021
Strava
Podľa programu
Typ zájazdu
TOSKÁNSKO
Dĺžka
5 dní
Pôvodná cena
Cena od
1190 EUR

OBJEDNÁVKA

Ďalšie pobyty

Gurmánske pobyty

Vinicami Toskánska

Toskánsko – najpopulárnejší taliansky región preslávený svojou gastronómiou, históriou, nádhernými malými kamennými mestečkami, vinicami, usadlosťami, nádhernou Florenciou a v neposlenom rade aj nákupmi. Poďte s nami na zážitkový gurmánsky pobyt s našou TOP sprievodkyňou, ktorá vás zavedie na miesta kde sa inak nedostanete. Vo Florencii čaká na vás ochutnávka najlepších toskánskych vín a dobrôt v 700 ročnej pivnici, cez ktorú prechádzali odsúdenci – napr. Machiavelli alebo Dante Alighieri a návšteva zakázaných priestorov . Zážitkom je návšteva súkromného pozemku svetoznámeho návrhára Salvatore Ferragama IL BORRO, ktorý je pre verejnosť neprístupný, s návštevou vínných pivníc, ochutnávkou bio vín a olivového oleja, ktoré sa vyrába priamo v usadlosti, môžete si zajazdiť na koni alebo vyrobiť vlastný šperk.

Ukazať viac →
Costa Brava

OCHUTNAJ SVET – VÝNIMOČNÉ CHUTE&VÍNA KATALÁNSKA

Milovníci gastronómie, histórie a nezabudnuteľných zážitkov, pozývame vás na jedinečný pobyt do Katalánska, na ktorom budeme relaxovať v krásnom hoteli na „Divokom pobreží“, užívať si život, spoznávať históriu, ochutnávať výnimočnú gastronómiu a vína, ktoré sa preslávili po celom svete. Veľkým zážitkom bude návšteva najlepšej reštaurácie na svele El Celler de Can Roca v Girone, ktorú vedú traja bratia a ktorá získala *** od Michelina. Cukrárske výtvory Jordiho Rocu sú geniálne, právom bol vyhlásený za najlepšieho kuchára na svete. Atmosféra aj menu sú fantastické, okrem chuťového a vizuálneho zážitku si pozrieme vínnu pivnicu, nazrieme do kuchyne a stretneme sa osobne s bratmi Rocovcami.
Na svoje si prídu aj milovníci vína. Navštívime jedno z najvýznamnejších vinárstiev v Španielsku, Bodega Torres, ktoré vlastní rodina Torres. Podľa Drinks International je Torres najobdivovanejšou značkou vína na svete.

Ukazať viac →
Fitpobyty so Zorou Czoborovou

LAGO DI GARDA FITPOBYT so Zorou Czoborovou

Výnimočná La dolce vita- fitpobyt s vynikajúcimi ohlasmi Lago di Garda so Zorou Czoborovou z roku 2018 sa vracia! Lago di Garda, najväčšie talianske jazero, obklopené stredomorskými rastlinami, oleandrami, citrónovníkmi aj palmami, je ideálnym miestom na aktívnu dovolenku. Historické mestečká na jeho brehu, paláce aj vinice, tvoria spolu nádherný zážitok, pre ktorý sa tisíce turistov každoročne na jazero vracajú.

Ukazať viac →
Chorvátsko

FITPOBYT Chorvátsko Luxusnou Jachtou so Zorou Czoborovou II.

VÝNIMOČNÝ POBYT, AKÝ NA SLOVENSKOM TRHU EŠTE NIKDY NEBOL! Na súkromnej jachte plavbou od Splitu po Dubrovnik, so Zorou Czoborovou, každé ráno na inom ostrove, s nádhernými panoramatickými pohľadmi na okolie a Jadranské more. Okrem cvičenia si užijete plávanie a kúpanie na otvorenom mori aj krásnych plážach, ochutnáte výbornú dalmatínsku kuchyňu, zabavíte sa v konobách aj preslávených kluboch a reštauráciách. Poprechádzame sa kamennými uličkami malebných miest so zmrzlinou v ruke, spoznáme ich históriu a zaujímavosti. Alebo budete len tak oddychovať na jachte vo vírivke s pohárom dalmatínskeho vína, na lehátku na palube a užívať si šum mora, slnko a sladké ničnerobenie. Plavba po Jadrane a na krásnej jachte nie je klasická dovolenka, je to zážitok, na ktorý nikdy nezabudnete.

Ukazať viac →

Milí Traveláci,

dovoľte nám, aby sme sa vám úprimne poďakovali za vašu dôveru a trpezlivosť v tomto, pre nás všetkých, neľahkom období. Teší nás a zaväzuje, že chcete s nami cestovať aj naďalej, veľmi si to vážime.

Situáciu vo svete ohľadom koronavírusu pozorne sledujeme, takisto hygienické opatrenia v jednotlivých krajinách, aby sme vás vedeli informovať a uvádzať aktuálne a relevantné informácie.

Momentálne sa venujeme príprave zážitkových pobytov na sezónu 2021, kompletná ponuka bude uverejnená na stránke v priebehu septembra 2020. Cestovať budeme ako doteraz v malých skupinách od 2-12 osôb, komfortne a s našimi skvelými sprievodcami žijúcimi v zahraničí, s ktorými pre vás programy pripravujeme. Tešiť sa môžete znovu aj na fitpobyty so Zorou Czoborovou, Marekom Gajdácsom a Pilates pobyty s Denisou Owen, ktoré organizujeme už štyri roky.

Pre tohtoročnú letnú sezónu sme obnovili pobyty na júl a august v Slovinsku, ktoré je momentálne bezpečné z hľadiska koronavírusu a dostupné vlastnou dopravou bez preukázania testu a karantény. Prímorské mestečko Portorož – fitpobyt so Zorou Czoborovou 22.8.-29.8.2020, s Marekom Gajdácsom 24.8.- 28.8.2020, aj bez možnosti cvičenia sa zľavnenú cenu, takisto pobyty pre individuálnych klientov na 5-8 dní v slovinských hoteloch.

Ďakujeme, tešíme sa znovu na pobyty a spoločné zážitky s vami, cestovanie bolo, je a bude vždy IN.