Chuť Sicílie

Taliansko
8 dní
Sicília,
Taliansko

Chuť Sicílie

Cena od:

827

Popis

Feničania, Gréci, Rimania, Vandalovia, Byzantínci, Arabi, Normania, Štaufovia, Aragónci a Neapolčania. Skoro všetci tu zanechali kamenných svedkov svojej prítomnosti. Pre Sicílčanov „terra santa“, posvätná vlasť, pre obdivovateľov antiky kúsok Grécka. Pre vyznávačov strohej gotickej architektúry je tento ostrov spojený s Monreale, skvelou ukážkou normanskej gotiky. Pre milovníkov baroka má Sicília rad kostolov a palácov v Palerme. Nadšencom prírody sa do pamäti vryje pohľad na najvyššiu sopku Európy. Jedno je isté, tento malý kúsok zeme vyvolá u každého z nás neodolateľnú túžbu po skorom opätovnom stretnutí.
V októbri býva stále príjemne teplé počasie, more je vyhriate a ostrov takmer bez turistov.

Stravovanie

Raňajky formou bufetu.

Ubytovanie

V 3*/4* hoteloch

Program

1. deň

Odlet a prílet do Catanie. Nádherné antické pamiatky, zaujímavé staré kostoly, jaskyňa Dionýzove ucho, fontána, kde rastie papyrus aj oddychová prechádzka v historickom centre ostrovčeka Ortygia s Apolónovým chrámom (najstarším dórskym chrámom na celej Sicílii). Sadnúť si na námestie pred katedrálu Santa Maria delle Colonne a vychutnávať capuccino…to sú Syrakúzy!

2. deň

Celodenná výprava na súostrovie stuhnutej lávy a sopečného tufu – Liparské ostrovy. Ostrov Lipari, najväčší a turisticky najnavštevovanejší s hlavným mestečkom Lipari, s domčekmi v pastelových farbách obkolesujúcimi prístavy. Záverečná pohoda a relax na ostrove Vulcano, alebo hodinový výstup na Vulcano…je to iba na nás. Pohovieme si v sírnatých bahenných kúpeľoch a horúcich prameňoch s liečivými účinkami.

3. deň

Palermo- hlavné mesto Sicílie, byzantské kostoly hneď vedľa mešít, barokové a katalánske paláce vedľa arabských letohrádkov. Mohutná katedrála patrí k najvýznamnejším normanským pamiatkam na Sicílii. Miesto korunovácii všetkých sicílskych panovníkov a dejisko ich okázalých svadieb. Zbierka sarkofágov palermských biskupov a Kaplnka kráľovských hrobiek. Katakomby Kapucínov a zhruba 8 tisíc mumifikovaných tiel. Naše kroky vedú k svetoznámej katedrále založenej v 12. stor. normanským kráľom Viliamom II., Monreale: najväčší kostol Sicílie, sarkofágy normanských kráľov, bronzové portály, mramrové podlahy a na ploche 6 300 m2 unikátne byzantské mozaiky na zlatom podklade zobrazujúce biblické výjavy.

4. deň

Osamelá pahorkatina, kde sa v antike usadili Elymovia, potomkovia Trojanov a bývalé stredisko tohto národa – Segesta. Impozantný a takmer mystický, nikdy nedokončený grécky halový chrám s 36-timi dobre dochovanými dórskymi stĺpmi a grécke divadlo z 5 st. p. n. l.. Erice starodávne elymské mesto balansujúce na skale nad Trapani. Pasca pre turistov, ktorému dal meno Mussolini. Centrum kultu bohyne plodnosti Venus Ericina.

5. deň

Staroveký názov – Selinus – odvodený od pláne rastúcich zelerov, ktoré v dnešnom Selinunte zahliadneme dodnes. Priamo pri mori doposiaľ odkrytá iba časť jednej z najdôležitejších gréckych osád na Sicílii. Agrigento: „najkrajšie mesto obývané smrteľníkmi“, povedal grécky básnik Pindaros. Malebné staré centrum s príjemnými námestiami a stavebnými klenotmi, normanský dom Santo Spirito a kostol Santa Maria dei Greci, ale aj stredoveké krivolaké uličky. Údolie chrámov „Valle dei Templi“ (UNESCO) – fascinujúce spojenie klasickej architektúry a mediteránnej krajiny. Najokázalejšie dórske chrámy z 5. st. p. n. l., verejné budovy, divadlá, celé štvrte, svätyne. Najpôsobivejší komplex starogréckych stavieb mimo územia Grécka – Hefaistov chrám, chrám Kantora a Polluka..

6. deň

Vnútrozemie Sicílie, hornatá krajina, ktorej vládne z polovice stredoveké a z polovice barokové mestečko Piazza Armerina. Magnetom všetkých návštev je „Villa del Casale“ (UNESCO), luxusné sídlo rodiny rímskeho cisára Maximianusa z 3. a 4. st. p. n. l.. Najväčší dochovaný mozaikový súbor románskej Sicílie. Erotické mozaiky v súkromných izbách, výjavy z Homéra, motív lovu šeliem rovnaký ako v africkom výtvarnom umení. Taormina: Nezabudnuteľné kostoly, kláštory, paláce, uličky a námestia, k tomu svetoznáme antické divadlo Teatro Greco z 3.st.p.n.l.. Postavené Grékmi, rozšírené a prestavané Rimanmi a v posledných rokoch ríše vyhradené gladiátorským hrám. Slávna minulosť znásobená úžasnou polohou nad morom s prekrásnym výhľadom na Etnu.

7.-8. deň

Najväčší vulkán Európy Etna: vrchol pokrytý lávovými prúdmi, vulkanickým popolom a ostrovčekmi snehových polí. Strada dell Etna s mnohými zákrutami nás dovedie k horskej chate Sapienza vo výške 1 910 m.n.m.. Lanovka do výšky 2 600 m.n.m. a nakoniec terénnym autom k okraju krátera na vrchol (3 323 m.n.m.). Po zdolaní Etny nás čaká návšteva jednej z najstarších sicílskych rodín, zaoberajúcich sa výrobou medu a včelárstvom. Zvládneme vypiť na záver dňa Fuocco del Etna – Etniansky oheň – 70 percentnú pálenku z Etny?

8. deň skorý transfer na letisko a odlet domov.

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu VIE/Palermo/VIE, transfer BA/VIE/BA, dopravu podľa programu, 7x ubytovanie v 3*/4* hoteloch, 6x bufetové raňajky, 1x raňajkový balíček, 1x ochutnávku pálenky, 1x ochutnávku medu, sprievodcu

Cena nezahŕňa

Vstupy podľa programu, komplexné cestovné poistenie.
Ostatné doplatky: Letiskové a servisné poplatky 185 €, výlet na Liparské ostrovy 53€, 5 večerí 67€, za 1/1 izbu 149€.

Termín
03/10/2020 –
10/10/2020
Strava
Raňajky
Typ zájazdu
Poznávací
Dĺžka
8 dní
Pôvodná cena
Cena od
827 EUR

OBJEDNÁVKA

Ďalšie pobyty

Gurmánske pobyty

Chute Toskánska

Absolvujte s nami jedinečný pobyt zameraný na prehĺbenie si znalostí o svetoznámych talianskych produktoch a ingredienciách. Každý „básni“ o lahodnom talianskom espresse, balzamiku, prosciutte a ďalších chuťovkách, ktoré preslávili Taliansko. Viete však ako vznikli? Akým spôsobom sa vyrábajú? A ako spoznať nie najkvalitnejšie? Pre všetkých zvedavých gurmánov, špecialistov z oboru, ktorý by si radi prehĺbili svoje znalosti a inšpirácie, sme pripravili jedinečný pobyt zameraný na to, čo Vás láka: symbióza dobrého jedla a vína.

Ukazať viac →
Gurmánske pobyty

Vinicami Toskánska

Toskánsko – najpopulárnejší taliansky región preslávený svojou gastronómiou, históriou, nádhernými malými kamennými mestečkami, vinicami, usadlosťami, nádhernou Florenciou a v neposlenom rade aj nákupmi. Poďte s nami na zážitkový gurmánsky pobyt s našou TOP sprievodkyňou, ktorá vás zavedie na miesta kde sa inak nedostanete. Vo Florencii čaká na vás ochutnávka najlepších toskánskych vín a dobrôt v 700 ročnej pivnici, cez ktorú prechádzali odsúdenci – napr. Machiavelli alebo Dante Alighieri a návšteva zakázaných priestorov . Zážitkom je návšteva súkromného pozemku svetoznámeho návrhára Salvatore Ferragama IL BORRO, ktorý je pre verejnosť neprístupný, s návštevou vínných pivníc, ochutnávkou bio vín a olivového oleja, ktoré sa vyrába priamo v usadlosti, môžete si zajazdiť na koni alebo vyrobiť vlastný šperk.

Ukazať viac →
Costa Brava

OCHUTNAJ SVET – VÝNIMOČNÉ CHUTE&VÍNA KATALÁNSKA

Milovníci gastronómie, histórie a nezabudnuteľných zážitkov, pozývame vás na jedinečný pobyt do Katalánska, na ktorom budeme relaxovať v krásnom hoteli na „Divokom pobreží“, užívať si život, spoznávať históriu, ochutnávať výnimočnú gastronómiu a vína, ktoré sa preslávili po celom svete. Veľkým zážitkom bude návšteva najlepšej reštaurácie na svele El Celler de Can Roca v Girone, ktorú vedú traja bratia a ktorá získala *** od Michelina. Cukrárske výtvory Jordiho Rocu sú geniálne, právom bol vyhlásený za najlepšieho kuchára na svete. Atmosféra aj menu sú fantastické, okrem chuťového a vizuálneho zážitku si pozrieme vínnu pivnicu, nazrieme do kuchyne a stretneme sa osobne s bratmi Rocovcami.
Na svoje si prídu aj milovníci vína. Navštívime jedno z najvýznamnejších vinárstiev v Španielsku, Bodega Torres, ktoré vlastní rodina Torres. Podľa Drinks International je Torres najobdivovanejšou značkou vína na svete.

Ukazať viac →
Fitpobyty so Zorou Czoborovou

LAGO DI GARDA FITPOBYT so Zorou Czoborovou

Výnimočná La dolce vita- fitpobyt s vynikajúcimi ohlasmi Lago di Garda so Zorou Czoborovou z roku 2018 sa vracia! Lago di Garda, najväčšie talianske jazero, obklopené stredomorskými rastlinami, oleandrami, citrónovníkmi aj palmami, je ideálnym miestom na aktívnu dovolenku. Historické mestečká na jeho brehu, paláce aj vinice, tvoria spolu nádherný zážitok, pre ktorý sa tisíce turistov každoročne na jazero vracajú.

Ukazať viac →

Milí Traveláci,

dovoľte nám, aby sme sa vám úprimne poďakovali za vašu dôveru a trpezlivosť v tomto, pre nás všetkých, neľahkom období. Teší nás a zaväzuje, že chcete s nami cestovať aj naďalej, veľmi si to vážime.

Situáciu vo svete ohľadom koronavírusu pozorne sledujeme, takisto hygienické opatrenia v jednotlivých krajinách, aby sme vás vedeli informovať a uvádzať aktuálne a relevantné informácie.

Momentálne sa venujeme príprave zážitkových pobytov na sezónu 2021, kompletná ponuka bude uverejnená na stránke v priebehu septembra 2020. Cestovať budeme ako doteraz v malých skupinách od 2-12 osôb, komfortne a s našimi skvelými sprievodcami žijúcimi v zahraničí, s ktorými pre vás programy pripravujeme. Tešiť sa môžete znovu aj na fitpobyty so Zorou Czoborovou, Marekom Gajdácsom a Pilates pobyty s Denisou Owen, ktoré organizujeme už štyri roky.

Pre tohtoročnú letnú sezónu sme obnovili pobyty na júl a august v Slovinsku, ktoré je momentálne bezpečné z hľadiska koronavírusu a dostupné vlastnou dopravou bez preukázania testu a karantény. Prímorské mestečko Portorož – fitpobyt so Zorou Czoborovou 22.8.-29.8.2020, s Marekom Gajdácsom 24.8.- 28.8.2020, aj bez možnosti cvičenia sa zľavnenú cenu, takisto pobyty pre individuálnych klientov na 5-8 dní v slovinských hoteloch.

Ďakujeme, tešíme sa znovu na pobyty a spoločné zážitky s vami, cestovanie bolo, je a bude vždy IN.