Apúlia taliansky podpätok

Taliansko
6 dní
Apúlia,
Taliansko

Apúlia taliansky podpätok

Cena od:

759

Popis

Ak sa zadívame na mapu Talianska, rozoznáme, že má tvar čižmy a provincia Apúlia je jej podpätkom. Po dlhých rokoch pod vplyvom Grékov dosiahla vrchol slávy za panovania cisára Svätej Rímskej ríše Fridricha II., no dnes sa nachádza „mimo radaru“ väčšiny zahraničných turistov. Tí netušia, aká nádhera, relax a autentické apulské mestečká sa tu ukrývajú. Na tomto dlhom, úzkom území medzi Jadranským a Iónskym morom nás dostane rozmanitosť tunajšej architektúry, romantika skalných pobrežných útesov, ospalých bielych dediniek vyrastajúcich na kopcoch olivových sadov a viníc. Historické miesta pretkané uličkami minulosti, normanské dedičstvo v podobe románskych kostolov a najčudesnejšie stavby Európy akoby vystrihnuté zo stránok starých kníh.

 

Stravovanie

Raňajky formou bufetu.

Ubytovanie

V 3* hoteli

Program

1. deň

Odlet a prílet do Bari, našej vstupnej brány do Apúlie, podpätku talianskej čižmy. Kraj trullov a ich centrum Alberobello (UNESCO). Rozprávkové mesto, aké nenájdeme nikde inde na svete. Jedinečné malé guľaté, často navzájom bez malty pospájané kamenné domy s kuželovitou strechou, ktorú uzatvára posledný kameň tzv. „cippo“. Už len čakať, z ktorého okna vykukne malý troll alebo s batôžkom cez plece vykročí po ulici škriatok.

2. deň

Castel del Monte (UNESCO), najpozoruhodnejší hrad európskeho stredoveku či chrám Spravodlivosti, Templum Iustitiae. Fascinácia číslom osem: pôdorys osemuholníka, osem rovnako veľkých stien a v rohoch osem veží. Do ôsmich miestností sa do okolitej krajiny dívame z ôsmich okien a osem gotických oblúkov tvorí ozdobu veľkého dvora uprostred stavby. Funkcia a zmysel stavby zostáva stále záhadou, ktorej tajomstvo si vzal so sebou jej zakladateľ a prvý stavebník, rímsky, jeruzalemský a sicílsky kráľ Fridrich II. Matera (UNESCO), najgeniálnejšie a najtajomnejšie mesto Talianska. Magická atmosféra, ktorá ponúka cestu za históriou človeka. Jaskynné obydlia z tufového kameňa (sasso), napoly postavené, napoly po tisícročia vytesávané do skalných roklín. Obrovský kaňon tvorený kamennými kostolmi, neskutočnými domami a až tajomnými ulicami. Dva prelínajúce sa svety, dve dimenzie a medzi nimi schodisko ako spojenie.

3. deň

Tesné krivolaké uličky starého mesta Bari ukrývajú asi 40 kostolov a 120 kaplniek zasvätených Panne Márii vrátane Baziliky San Nicola, v ktorej sú uložené zázračné ostatky svätého Mikuláša. Mestečko Trani, malý klenot na brehu Jadranského mora, ktorý sa zjaví, keď ho najmenej očakávame. V roku 1063 vydalo mesto námorný zákon Ordimenta Maris, ktorý je dnes považovaný za najstarší námorný kódex zo stredoveku.Jedna z najväčších tradičných procesií v Taliansku (Alberobello), Intenzívna, originálna a plná mimoriadnej náboženskej horlivosti.

4. deň

Olivové háje, vinohrady a lúky s ovocnými stromami. Medzi nimi na kopcoch učupené biele roztrúsené dedinky Ostuni, Martina Franca, Locorotondo. Všetky podobné a predsa každá iná, s vlastnou príchuťou, vôňou a atmosférou. Krivolaké uličky, do ktorých autá často nemôžu a ani sa nezmestia, orientálne pôsobiace terasovito postavené biele domy, vydláždené chodníky, parapety okien zaplnené gýčovými farbami kvetín, ženy v tradičných čiernych odevoch vykračujúce si do kostola a žiadny turistický zhon… Apúlia, kraj vyhlásený za raj milovníkov jedla a vína, kde je naozaj ťažké nájsť miesto, kde by sme sa zle najedli. Tradičné domáce orecchiette, cestoviny v tvare malého ucha na apúlsky spôsob, degustácia vína.

5. deň

Lecce, hlavné mesto Apúlie, pestré barokové mesto so silným španielskym vplyvom. Pozostatky veľkého rímskeho amfiteátra a divadla, baroková hostina v podobe námestí, kostolov, palácov a fontán. K tomu vynikajúca zmrzlina najrôznejších druhov od ovocných až po čokoládovú s pálivou papričkou v „gelaterii“ Natale pri námestí Sant’Oronzo. Vápencové útesy, prerušované úzkymi zátokami a malými romantickými plážami. Skutočný raj pre potápačov, obľúbený cieľ lodných výletov a návštev morských kvapľových jaskýň, z ktorých pre nás tá NAJ je Grotta della Zinzulusa. Záver dňa si vychutnáme na pláži s bielym pieskom.

6. deň

Čarokrásne krištáľvo priezračné more, ktoré sa pre svoje neopísateľne nádherné farby prezýva miestnym Karibikom. Nad jeho vodami sa na kolmých vápencových útesoch týči Polignano al Mare. Biele mestečko s malou pieskovou plážou a netypickou jaskynnou reštauráciou nad hladinou mora. Transfer na letisko a odlet domov.

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu VIE/Bari/VIE bez prestupu, Transfer BA-letisko-BA, autokárovú dopravu podľa programu, 5x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodcu, poistenie proti insolventnosti.

Cena nezahŕňa

Vstupy, pobytová daň v hoteli, komplexné cestovné poistenie.

OSTATNÉ DOPLATKY: Letiskové a servisné poplatky 210€, za 1/1 izbu 129€, tradičnú apulskú večeru s ochutnávkou vína 49€

Termín
09/04/2020 –
14/04/2020
Strava
Raňajky
Typ zájazdu
Poznávací
Dĺžka
6 dní
Pôvodná cena
Cena od
759 EUR

OBJEDNÁVKA

Ďalšie pobyty

Gurmánske pobyty

Chute Toskánska

Absolvujte s nami jedinečný pobyt zameraný na prehĺbenie si znalostí o svetoznámych talianskych produktoch a ingredienciách. Každý „básni“ o lahodnom talianskom espresse, balzamiku, prosciutte a ďalších chuťovkách, ktoré preslávili Taliansko. Viete však ako vznikli? Akým spôsobom sa vyrábajú? A ako spoznať nie najkvalitnejšie? Pre všetkých zvedavých gurmánov, špecialistov z oboru, ktorý by si radi prehĺbili svoje znalosti a inšpirácie, sme pripravili jedinečný pobyt zameraný na to, čo Vás láka: symbióza dobrého jedla a vína.

Ukazať viac →
Gurmánske pobyty

Vinicami Toskánska

Toskánsko – najpopulárnejší taliansky región preslávený svojou gastronómiou, históriou, nádhernými malými kamennými mestečkami, vinicami, usadlosťami, nádhernou Florenciou a v neposlenom rade aj nákupmi. Poďte s nami na zážitkový gurmánsky pobyt s našou TOP sprievodkyňou, ktorá vás zavedie na miesta kde sa inak nedostanete. Vo Florencii čaká na vás ochutnávka najlepších toskánskych vín a dobrôt v 700 ročnej pivnici, cez ktorú prechádzali odsúdenci – napr. Machiavelli alebo Dante Alighieri a návšteva zakázaných priestorov . Zážitkom je návšteva súkromného pozemku svetoznámeho návrhára Salvatore Ferragama IL BORRO, ktorý je pre verejnosť neprístupný, s návštevou vínných pivníc, ochutnávkou bio vín a olivového oleja, ktoré sa vyrába priamo v usadlosti, môžete si zajazdiť na koni alebo vyrobiť vlastný šperk.

Ukazať viac →
Costa Brava

OCHUTNAJ SVET – VÝNIMOČNÉ CHUTE&VÍNA KATALÁNSKA

Milovníci gastronómie, histórie a nezabudnuteľných zážitkov, pozývame vás na jedinečný pobyt do Katalánska, na ktorom budeme relaxovať v krásnom hoteli na „Divokom pobreží“, užívať si život, spoznávať históriu, ochutnávať výnimočnú gastronómiu a vína, ktoré sa preslávili po celom svete. Veľkým zážitkom bude návšteva najlepšej reštaurácie na svele El Celler de Can Roca v Girone, ktorú vedú traja bratia a ktorá získala *** od Michelina. Cukrárske výtvory Jordiho Rocu sú geniálne, právom bol vyhlásený za najlepšieho kuchára na svete. Atmosféra aj menu sú fantastické, okrem chuťového a vizuálneho zážitku si pozrieme vínnu pivnicu, nazrieme do kuchyne a stretneme sa osobne s bratmi Rocovcami.
Na svoje si prídu aj milovníci vína. Navštívime jedno z najvýznamnejších vinárstiev v Španielsku, Bodega Torres, ktoré vlastní rodina Torres. Podľa Drinks International je Torres najobdivovanejšou značkou vína na svete.

Ukazať viac →
Fitpobyty so Zorou Czoborovou

LAGO DI GARDA FITPOBYT so Zorou Czoborovou

Výnimočná La dolce vita- fitpobyt s vynikajúcimi ohlasmi Lago di Garda so Zorou Czoborovou z roku 2018 sa vracia! Lago di Garda, najväčšie talianske jazero, obklopené stredomorskými rastlinami, oleandrami, citrónovníkmi aj palmami, je ideálnym miestom na aktívnu dovolenku. Historické mestečká na jeho brehu, paláce aj vinice, tvoria spolu nádherný zážitok, pre ktorý sa tisíce turistov každoročne na jazero vracajú.

Ukazať viac →

Milí Traveláci,

dovoľte nám, aby sme sa vám úprimne poďakovali za vašu dôveru a trpezlivosť v tomto, pre nás všetkých, neľahkom období. Teší nás a zaväzuje, že chcete s nami cestovať aj naďalej, veľmi si to vážime.

Situáciu vo svete ohľadom koronavírusu pozorne sledujeme, takisto hygienické opatrenia v jednotlivých krajinách, aby sme vás vedeli informovať a uvádzať aktuálne a relevantné informácie.

Momentálne sa venujeme príprave zážitkových pobytov na sezónu 2021, kompletná ponuka bude uverejnená na stránke v priebehu septembra 2020. Cestovať budeme ako doteraz v malých skupinách od 2-12 osôb, komfortne a s našimi skvelými sprievodcami žijúcimi v zahraničí, s ktorými pre vás programy pripravujeme. Tešiť sa môžete znovu aj na fitpobyty so Zorou Czoborovou, Marekom Gajdácsom a Pilates pobyty s Denisou Owen, ktoré organizujeme už štyri roky.

Pre tohtoročnú letnú sezónu sme obnovili pobyty na júl a august v Slovinsku, ktoré je momentálne bezpečné z hľadiska koronavírusu a dostupné vlastnou dopravou bez preukázania testu a karantény. Prímorské mestečko Portorož – fitpobyt so Zorou Czoborovou 22.8.-29.8.2020, s Marekom Gajdácsom 24.8.- 28.8.2020, aj bez možnosti cvičenia sa zľavnenú cenu, takisto pobyty pre individuálnych klientov na 5-8 dní v slovinských hoteloch.

Ďakujeme, tešíme sa znovu na pobyty a spoločné zážitky s vami, cestovanie bolo, je a bude vždy IN.