Leto v New York City – ohňostroj, Coney Island

Spojené štáty americké
8 dní
New York,
Spojené štáty americké

Leto v New York City – ohňostroj, Coney Island

Cena od:

1990

TERMÍN 29.6.-6.7.2023

1990€*/OSOBA

*cena platí s objednaním pobytu do 26.3.2023

hotel****s raňajkami Midtown 5th Avenue, letenka priamy let Viedeň-NYC-Viedeň, batožina na palubu aj do podpalubia, letiskové a palivové poplatky, sprievodca CK, miestne dane a poplatky, transfer z letiska na hotel a z hotela na letisko

Príbehy z pobytu v NYC nájdete archivované na našom Instagrame- profil : travelisin.sk

 ([email protected], 0911 734 506)

Ako lepšie začať leto, ako v meste sveta, New Yorku. Zelený, vyzdobený kvetmi, slnečné počasie priam láka stráviť deň pri oceáne, aj užívať si piknik na tráve v Central Parku ako praví Newyorčania. Pohľad na ohňostroj nad Manhattanom z vyhliadkovej veže na Deň nezávislosti je nádherný zážitok.
 
Newyorčania sa ponáhľajú po avenue z jednej strany na druhú, metro praská vo švíkoch, jednoducho obyčajný deň v Big Apple. Pridáme sa k nim, s kávou v jednej a koláčikom v druhej ruke zapadneme do tohto neskutočného kolosu a budeme si užívať atmosféru mesta.
 
Central Park je plný Newyorčanov, ktorí si užívajú slnečné dni, a samozrejme aj turistov z celého sveta, ktorí túto atrakciu New Yorku nemôžu obísť. Obidvujte aj vy jeho veľkosť, spievajte spolu s gitaristom Imagine pri Dakote, v ktorej žil John Lennon, unavení oddychujte s pravým americkým hotdogom a kávou do ruky pri fontáne Bethesda.
 
Ste romantické duše ? V tom prípade určite neodoláte volaniu kočišov, ktorí vás budú lákať na jazdu kočom okolo parku. Ak ste milovníci zvierat, zažijete raj veveričiek, ktorých je tu požehnane. Drzejšie veveričky snáď ani neexistujú. Prídu k vám a pýtajú si oriešok alebo dobrotu, ktoré predávajú v stánkoch pri parku. Ak im nič nedáte, urazene vybehnú na strom a čakajú, kým príde niekto iný a oriešok im dá.
 
Z parku prejdeme kúsok po 5th Avenue až pred grandiózny Grand CentralTerminal, najväčšiu vlakovú stanicu na svete. Obdivujte aj vy jeho veľkosť, čistotu, strop s maľbou veku Vodnára, kúpte si najlepšiu horúcu čokoládu v predajni s bonbónmi. Predstavte si, že idete mestom, popíjate čokoládu, vnímate vône, atmosféru a energiu, ktorá je neopakovateľná, hlučný, reklamami blikajúci Times Square, trúbenie áut aj povestných žltých taxíkov v kontraste s pokojom a rozjímaním v kostoloch a katedrálach, krásne výklady obchodov, butikov, množstvo reštaurácií, jedální a barov, výstavy umenia, športové zápasy, nádherný Gospel aj zakázané bary, neuveriteľné vyhliadkové plošiny, z ktorých máte New York ako na dlani. Plný príbehov, symbolov a histórie, fascinujúci, kreatívny, neopísateľný.
 
Viete si to predstaviť?
Cítťe aj vy úžas, detskú radosť a splnený sen, keď prejdete cez Brooklynský most na Downtown, vychutnajte si výbornú pizzu burrata pri Veži Slobody , espresso v Little Italy, cannoli, ktoré sa rozplývajú na jazyku, a potom pomaly peši prejdite kilometre až do Midtownu. Určite vás budú bolieť nohy, ale vadí?
Nevadí, veď za ten zážitok to stojí.
 
Neváhajte, „dýchajte“ aj vy mesto, ktoré si zamilujete. Mesto sveta, ktoré nikdy nespí. Láskavé, aj kruté. Srdečné, aj nevšímavé. Každý deň iné. Jediné na svete. New York. Budem vás po ňom sprevádzať spolu osobne aj v roku 2023.
S kým z vás sa do neho znovu zamilujeme začiatkom leta?
 
Sylvia – Travel is IN
 

V prípade, že cestujete sami je možnosť doobsadenia, alebo 1/1 izby za doplatok. Pobyty do NYC sú v CK Travel is IN so slovenským sprievodcom možné celoročne,bližšie info v CK:

[email protected] , 0911 734 506

Ubytovanie

Midtown Manhattan pri Fifth Avenue

Program

1. deň

Odlet z Viedne do NYC v ranných hodinách. Prílet do NYC v popoludňajších hodinách, transfer do hotela, ubytovanie v *** hoteli v centre Manhattanu. Po ubytovaní pôjdeme na večeru a Grand Terminal.

2. deň

08:00 raňajky. Po raňajkách sa budeme túlať ulicami Midtownu. Pozrieme si Madison Square Garden, na 5 th Avenue sa pokocháme výkladmi najznámejších obchodných návrhárov, navštívime slávnu Trump tower, kde si môžete dať kávu, nazrieme aj do Katedrály sv. Patrika, ktorá sa krásne odráža na sklách okolitých mrakodrapov a preslávený hotel Plaza, kde Donald Trump ukazoval cestu malému Kevinovi.  Návšteva Central Parku a múzeí. Cez park prejdeme až k Dakote, kde býval a kde zastrelili Johna Lennona. Po chodníku smerom do centra je aj Metropolitné múzeum, ktoré  v prípade záujmu aj navštívime. Pozrieme si aj Bryant Park s knižnicou, ktorá je známa zo seriálu Sex v meste aj mnohých iných filmov. V Tenement múzeu uvidíte, ako a v akých podmienkach žili írski, talianski imigranti na Manhattane, ktorí prišli do NYC začiatkom 20.storočia.

3. deň

8.30 hod raňajky. Po raňajkách odchod k Flatironu, ktorý je známy pod menom Žehlička. Od Flatironu sa presunieme k Brooklynskému mostu a na Downtown. Budeme sa plaviť loďou po rieke okolo Sochy slobody, ktorá je jedným zo symbolov New Yorku a víta všetkých, ktorí do tohto mesta prídu. Po plavbe sa z prístavu peši dostaneme k železnému býkovi. Ten je známy aj vďaka mnohým prestrihom v rôznych filmoch a seriáloch. Objavil sa aj v jednej rodinnej komédií, kde býkovi zo srandy obchytávali gule. Po pravde, obrovská mosadzná, alebo bronzová socha mohutného býka pomaly tmavne, no gule má vyhladené poriadne, od toľkého chytania nečudo. Hovorí sa, že ak ho chytíte za gule, budete mať šťastie vo financiách. Tak uvidíme, či táto povesť naozaj platí. Kúsok od býka sa nachádza Trinity Church- kostol Sv. Trojice, viditeľný z veľkej diaľky aj vzhľadom k tomu, že tvorí cíp pomysleného T, teda aspoň ulice prechádzajú do písmena T a kostol je postavený tak, že jeho stred pozerá do ulice. Viacero budov v okolí je vyšších než kostol. Ten však stojí naďalej, aj keď mnohé okolité budovy už  boli v minulosti zbúrané a nahradené tými súčasnými. Kostol určite poznáte z filmu Honba za pokladom Templárov s Nicolasom Cageom v hlavnej úlohe. Navštívime aj finančné centrum sveta – Wall street s jeho preslávenou burzou  a nezabudneme ani na Ground Zero, kde sa nachádzali slávne Dvojičky a kde dnes stojí nová dominanta New Yorku. Z Ground Zero pôjdeme ochutnať preslávený sendvič plnený mäsom do Katz’s Delicatessen, najikonickejšieho deli v NYC. Má všetko – históriu, dlhú tradíciu, vynikajúcu povesť. Vznikol v roku 1888. Mäso nakladajú 30 dní pomalou metódou, ktorá sa rokmi nezmenila, neurýchlila ani nie sú používané žiadne chemické dochucovadlá a postupy. Návrat na hotel v popoludňajších hodinách.

4. deň

08:30 raňajky. Nákupy, v poobedňajších hodinách pôjdeme na Empire State Building, z ktorého je krásny výhľad na celý New York.  Večer voľný program.

5. deň

08.30 hod . Po raňajkách pôjdeme na Hudson Yards, kde sa nachádza turistická atrakcia New Yorku Vessel. Pozrieme si aj zážitkovú novinku NYC – výškový komplex s názvom Hudson Yards Tower, s najvyššie položenou vyhliadkovou plošinou na západnej pologuli. Toto dielo modernej architektúry bude známe ako „Edge“ („Hrana“ – príznačné pomenovanie), a ponúkne panoramatické výhľady na celý New York. Úžasná vyhliadková plošina je od zeme vzdialená pozoruhodných 330 metrov a na svojej ploche približne 750 metrov štvorcových má rozľahlý otvorený priestor, po ktorom sa budú voľne prechádzať návštevníci – v ideálnom prípade takí, ktorí nemajú strach z výšok. Vyhliadková plošina je umiestnená na 100. poschodí nového mrakodrapu, a od vonkajšej steny budovy vyčnieva takmer 20 metrov do otvoreného priestoru v oblakoch. Dostať sa sem bude možné moderným výťahom, ktorému by cesta mala trvať menej než 60 sekúnd. Plošina je okrem toho vybavená presklenou podlahou, vďaka čomu sa Vám z nej otvorí dokonalý pohľad z vtáčej perspektívy na mesto pod Vašimi nohami.Takisto navštívime aj ďalšie kúzelné miesto, ktoré si žije vlastným životom Washington Square Park. Je pomenovaný po prvom americkom prezidentovi Georgovi Washingtonovi. História tohto miesta siaha do 18. storočia. Uprostred parku je kruhové námestie, ktorému dominuje fontána priamo v jeho strede. Na severnom okraji sa týči dominanta námestia – oblúk Washington Square Arch  z roku 1889, za ktorým začína najslávnejšia ulica mesta aj celého sveta – 5 th Avenue.

6. deň

Raňajky. Po raňajkách odchod na Coney Island, návšteva vyhliadkových plošín na mrakodrapoch – One Vanderbilt, One World Trade Center. Večerné sledovanie veľkého ohňostroja na Deň nezávislosti.

7.-8. deň

8:30 raňajky, v prípade záujmu nákupy. Check out z hotela o 11.0, transfer na letisko o cca 18,00 hod. Vo večerných hodinách miestneho času(21:05) odlet do Viedne. Doobedňajší prílet do Viedne.

Pozn: program prispôsobujeme počasiu a požiadavkám klientov

Cena zahŕňa

6x ubytovanie  v NYC v *** hoteli s raňajkami pri 5th Avenue,  transfer z letiska do hotela a z hotela na letisko v NYC, letenku priamy let VIE-NYC-VIE(priamy let), letiskové a palivové poplatky a batožinu- 23kg do podpalubia a 8kg na palubu, slovenský sprievodca počas celého pobytu, poistenie CK proti insolventnosti, všetky miestne dane a poplatky.

Cena nezahŕňa

Poistenie /možnosti A3 – 48,30 €/osoba/pobyt – storno zájazdu(do výšky 80 percent ceny pobytu) a kompl.lieč.nákladov, poistenie A2 exclusive – 64,80 €/osoba/pobyt – storno zájazdu(do výšky 100 percent ceny pobytu) a kompl.lieč.nákladov v zahraničí/, miestna doprava v New Yorku, vstupy – Empire State Building 35 USD/osoba, múzeá od 25 USD osoba, Hudson Yards Tower 35-37 USD/osoba, strava.

Orientačné ceny atrakcií

Vstup múzeá od 25 USD / niektoré múzea majú dobrovoľné vstupné. Broadway theatre od 65 USD do 250 USD / Empire State Building 34 USD / One World Trade Center 37 USD

Termín
29/06/2023 –
06/07/2023
Strava
Bez stravy
Typ zájazdu
Poznávací zážitkový
Dĺžka
8 dní
Pôvodná cena
Cena od
1990 EUR

OBJEDNÁVKA