Máj v New Yorku, Spojené štáty americké

Spojené štáty americké
8 dní
Manhattan-NYC,
Spojené štáty americké

Máj v New Yorku, Spojené štáty americké

Cena od:

2190

NAŠE VIDEÁ Z DOVOLENKY V NEW YORKU PRE LEPŠIU PREDSTAVU

New York, New York, I want to wake up in a city, that never sleeps – spieva v známej piesni Frank Sinatra. Aj my sa budeme prebúdzať ako praví Newyorčania v tomto jedinečnom meste prezývanom Big Apple, ktoré nikdy nespí. Jarný New York je nádherný – kvitnúce stromy, vôňa kvetov, vyzdobené ulice. Budeme sa túlať ulicami, ochutnáme výbornú kávu v Little Italy, neobídeme ani Hard Rock Cafe s povestným americkým hamburgerom, navštívime slovenský kostol na Manhattane, prejdeme na druhú stranu Brooklynského mostu, odkiaľ si môžete odfotiť nádhernú panorámu New Yorku, z lode zakývame Soche slobody, pozrieme si Wall street, Ground Zero, Flatiron, všetky známe miesta a prejdeme sa aj po preslávenej 5 th avenue, kde stojí krásna katedrála Sv. Patrika a nachádzajú sa obchody známych svetových značiek. Byť v New Yorku a nič si nekúpiť? Nemožné. Kto by odolal obchodom a obchodíkom plným tovaru, na aký si len zmyslíte aj nezmyslíte? Dozviete sa mnoho pikošiek z histórie mesta a aj to, kto bola a aký osud mala žena, ktorej sochy a podobizne uvidíte po celom meste. New York je emócia, zážitok na celý život. Milovaný aj nenávidený, ale jedinečný a neopakovateľný. A mimochodom – kto z vás chytí za gule býka na Downtowne, bude mať vraj šťastie vo financiách a bude bohatý 🙂

Tak LET’S GO TO NEW YORK TRAVELÁCI!

AŽ 2 ŠTÁTNE SVIATKY A VÍKEND V TERMÍNE!

Cena 2190€/OSOBA* VRÁTANE LETENKY (PRIAMY LET VIE-NYC-VIE, SLOVENSKÝ SPRIEVODCA, UBYTOVANIE PRIAMO PRI PIATEJ AVENUE V CENTRE DIANIA)

* GARANTOVANÁ CENA S OBJEDNANÍM POBYTU DO 15.10.2023

PO OBJEDNANÍ SA PLATÍ 50% Z CENY POBYTU, ZVYŠOK V ROKU 2024

V prípade, že cestujete sami je možnosť doobsadenia, alebo 1/1 izby za doplatok. Možná je aj rodinná izba. Pobyty do NYC sú v CK Travel is IN so slovenským sprievodcom možné celoročne,bližšie info v CK:

[email protected], 0911 734 506

Ubytovanie

4* hotel na Manhattane

Program

1. Deň

Odlet z Viedne do NYC v ranných hodinách. Prílet do NYC v popoludňajších hodinách, transfer do hotela, ubytovanie v **** hoteli v centre Manhattanu. Po ubytovaní sa pôjdeme pozrieť na Times Square, ktorý je plný ľudí, taxíkov, reklám, akcií. Milovníci burgerov môžu ochutnať pravý americký v Hard Rock Cafe alebo v Mc Donalde a porovnať, kde robia lepší. V New Yorku alebo na Slovensku ? Príchod na hotel vo večerných hodinách, voľný program.

2. Deň

8.30 hod raňajky street food, 9:30 hod odchod peši k Flatironu, ktorý je známy pod menom Žehlička. Od Flatironu sa presunieme taxíkom na Downtown. Budeme sa plaviť loďou po rieke okolo Sochy slobody, ktorá je jedným zo symbolov New Yorku a víta všetkých, ktorí do tohto mesta prídu. Po plavbe sa z prístavu peši dostaneme k železnému býkovi. Ten je známy aj vďaka mnohým prestrihom v rôznych filmoch a seriáloch. Objavil sa aj v jednej rodinnej komédií, kde býkovi zo srandy obchytávali gule. Po pravde, obrovská mosadzná, alebo bronzová socha mohutného býka pomaly tmavne, no gule má vyhladené poriadne, od toľkého chytania nečudo. Hovorí sa, že ak ho chytíte za gule, budete mať šťastie vo financiách. Tak uvidíme, či táto povesť naozaj platí. Kúsok od býka sa nachádza Trinity Church- kostol Sv. Trojice, viditeľný z veľkej diaľky aj vzhľadom k tomu, že tvorí cíp pomysleného T, teda aspoň ulice prechádzajú do písmena T a kostol je postavený tak, že jeho stred pozerá do ulice. Viacero budov v okolí je vyšších než kostol. Ten však stojí naďalej, aj keď mnohé okolité budovy už  boli v minulosti zbúrané a nahradené tými súčasnými. Kostol určite poznáte z filmu Honba za pokladom Templárov s Nicolasom Cageom v hlavnej úlohe. Navštívime aj finančné centrum sveta – Wall street s jeho preslávenou burzou  a nezabudneme ani na Ground Zero, kde sa nachádzali slávne Dvojičky a kde dnes stojí nová dominanta New Yorku. Z Ground Zero pôjdeme ochutnať preslávený sendvič plnený mäsom do Katz’s Delicatessen, najikonickejšieho deli v NYC. Má všetko – históriu, dlhú tradíciu, vynikajúcu povesť. Vznikol v roku 1888. Mäso nakladajú 30 dní pomalou metódou, ktorá sa rokmi nezmenila, neurýchlila ani nie sú používané žiadne chemické dochucovadlá a postupy. Návrat na hotel v popoludňajších hodinách. Večer  voľný program.

3. Deň

08:30 raňajky street food. Návšteva Central Parku a múzeí.  Nakúpime si niečo pod zub v krásnej tržnici v Grand Central Terminal, kde nájdete najfajnovejšie delikatesy od výmyslu sveta a urobíme si piknik v parku ako praví Newyorčania. Oddýchnutí a najedení prejdeme cez park až k Dakote, kde býval a kde zastrelili Johna Lennona. Po chodníku smerom do centra je aj Metropolitné múzeum, ktoré  v prípade záujmu aj navštívime. Pozrieme si aj Bryant Park s knižnicou, ktorá je známa zo seriálu Sex v meste aj mnohých iných filmov. V Tenement múzeu uvidíte, ako a v akých podmienkach žili írski, talianski imigranti na Manhattane, ktorí prišli do NYC začiatkom 20.storočia. Návrat  do hotela.

4. Deň

08:30 raňajky street food. O 9:30 sa budeme túlať ulicami Midtownu. Pozrieme si Madison Square Garden, na 5 th Avenue sa pokocháme výkladmi najznámejších obchodných návrhárov, navštívime slávnu Trump tower, kde si môžete dať kávu, nazrieme aj do Katedrály sv. Patrika, ktorá sa krásne odráža na sklách okolitých mrakodrapov a preslávený hotel Plaza, kde Donald Trump ukazoval cestu malému Kevinovi.  Potom pôjdeme k Rockeffelerovmu centru a na Empire State Building, z ktorého je krásny výhľad na celý New York.  Večer voľný program.

5. Deň

8:30 hod raňajky street food. Po raňajkách nákupy v preslávených obchodoch ako Macy’s, Forever 21, Century 21. Po nákupoch voľný program.

6. Deň

08.30 hod raňajky street food. O 09:30 hod odchod na Brooklynský most. Prejdeme na druhú stranu, kde je krásny výhľad na panorámu New Yorku.  Vrátime sa na Midtown a pôjdeme na Hudson Yards, kde sa nachádza turistická atrakcia New Yorku Vessel. Pozrieme si aj zážitkovú novinku NYC – výškový komplex s názvom Hudson Yards Tower, s najvyššie položenou vyhliadkovou plošinou na západnej pologuli. Toto dielo modernej architektúry bude známe ako „Edge“ („Hrana“ – príznačné pomenovanie), a ponúkne panoramatické výhľady na celý New York. Úžasná vyhliadková plošina je od zeme vzdialená pozoruhodných 330 metrov a na svojej ploche približne 750 metrov štvorcových má rozľahlý otvorený priestor, po ktorom sa budú voľne prechádzať návštevníci – v ideálnom prípade takí, ktorí nemajú strach z výšok. Vyhliadková plošina je umiestnená na 100. poschodí nového mrakodrapu, a od vonkajšej steny budovy vyčnieva takmer 20 metrov do otvoreného priestoru v oblakoch. Dostať sa sem bude možné moderným výťahom, ktorému by cesta mala trvať menej než 60 sekúnd. Plošina je okrem toho vybavená presklenou podlahou, vďaka čomu sa Vám z nej otvorí dokonalý pohľad z vtáčej perspektívy na mesto pod Vašimi nohami.Takisto navštívime aj ďalšie kúzelné miesto, ktoré si žije vlastným životom Washington Square Park. Je pomenovaný po prvom americkom prezidentovi Georgovi Washingtonovi. História tohto miesta siaha do 18. storočia. Uprostred parku je kruhové námestie, ktorému dominuje fontána priamo v jeho strede. Na severnom okraji sa týči dominanta námestia – oblúk Washington Square Arch  z roku 1889, za ktorým začína najslávnejšia ulica mesta aj celého sveta – 5 th Avenue.

7. Deň

8:30 raňajky street food, check out z hotela, následne transfer na letisko. V popoludňajších hodinách miestneho času odlet do Viedne.

8. Deň

V dopoludňajších hodinách prílet do Viedne.

Cena zahŕňa

6x ubytovanie v NYC v **** hoteli pri 5th Avenue, transfer z letiska do hotela a z hotela na letisko v NYC, letenku priamy let VIE-NYC-VIE, letiskové a palivové poplatky, 23kg batožinu do podpalubia a 8kg na palubu, slovenský sprievodca počas celého pobytu, poistenie CK proti insolventnosti, všetky miestne dane a poplatky

Cena nezahŕňa

Poistenie /možnosti A3 – 48,30 €/osoba/pobyt – storno zájazdu(do výšky 80 percent ceny pobytu) a kompl.lieč.nákladov, poistenie A2 exclusive – 64,80 €/osoba/pobyt – storno zájazdu(do výšky 100 percent ceny pobytu) a kompl.lieč.nákladov v zahraničí/ , miestna doprava v New Yorku, vstupy – Empire State Building 35 USD/osoba, múzeá od 25 USD osoba, Hudson Yards Tower 35-37 USD/osoba, strava.

Strava: od cca 2,50 USD– street food / reštaurácia od cca 9,50 USD menu

Orientačné ceny atrakcií

Vstup múzeá od 25 USD / niektoré múzea majú dobrovoľné vstupné. Broadway theatre od 65 USD do 250 USD / Empire State Building 34 USD / One World Trade Center 37 USD

Program prispôsobujeme počasiu aj požiadavkám klientov.

Termín
01/05/2024 –
08/05/2024
Strava
Typ zájazdu
Poznávací zážitkový
Dĺžka
8 dní
Pôvodná cena
Cena od
2190 EUR

OBJEDNÁVKA