Máj v New Yorku, Spojené štáty americké

Spojené štáty americké
8 dní
New York,
Spojené štáty americké

Máj v New Yorku, Spojené štáty americké

Cena od:

1699

New York, New York, I want to wake up in a city, that never sleeps – spieva v známej piesni Frank Sinatra. Aj my sa budeme 7 dní prebúdzať v tomto jedinečnom meste prezývanom Big Apple, ktoré nikdy nespí a ktoré vo vás vzbudí emóciu – môžete ho milovať alebo nenávidieť, ale určite neostanete ľahostajní. Májový New York je nádherný – rozkvitnuté stromy, prebúdzajúca sa príroda, slnko, ktoré sa odráža od skiel mrakodrapov, atmosféra, vône – zážitok, na aký sa nezabúda. Budeme sa túlať ulicami, ochutnáme výbornú kávu, nakúpime dobroty v Grand Central Terminal a urobíme si piknik v Central Parku, neobídeme ani Hard Rock Cafe s povestným americkým hamburgerom a Katz’s Delicatessen, najikonickejšie deli v NYC s jeho presláveným sendvičom plneným mäsom, navštívime jediný slovenský kostol na Manhattane, prejdeme na druhú stranu Brooklynského mostu, odkiaľ si môžete odfotiť nádhernú panorámu New Yorku, z lode zakývame Soche slobody, pozrieme si Wall street, Ground Zero, Flatiron, všetky známe miesta a prejdeme sa aj po preslávenej 5 th avenue, kde stojí krásna katedrála Sv. Patrika a nachádzajú sa obchody známych svetových značiek. Neobídeme ani zážitkovú novinku NYC Hudson Yards Tower s najvyššie položenou presklenenou plošinou na západnej pologuli, kde budete mať Manhattan nielen na dlani, ale aj pod nohami. Byť v New Yorku a nič si nekúpiť? Nemožné. Kto by odolal obchodom a obchodíkom plným tovaru, na aký si len zmyslíte aj nezmyslíte ? S kávičkou alebo drinkom v ruke si môžete vychutnávať krásne dni aj na terase hotela, kde sa priamo pred vami týči Empire State Building a panoráma New Yorku. New York je zážitok na celý život. Milovaný aj nenávidený, ale jedinečný a neopakovateľný.

Ubytovanie

Hotel NYMA**** Mahnattan 6 W 32nd St, New York, NY 10001

Tento butikový hotel s terasou na streche sa nachádza 200 metrov od mrakodrapu Empire State Building v New Yorku. Každá izba v hoteli Nyma je vybavená TV s plochou obrazovkou, rádiobudíkom iHome a príslušenstvom na prípravu kávy/čaju. V súkromnej kúpeľni sú pre vás pripravené bezplatné toaletné potreby a sušič vlasov.V tomto hoteli nájdete nepretržite otvorené fitnescentrum a biznis centrum. V spoločnom salóniku si môžete vychutnať bezplatnú kávu alebo čaj 24 hodín denne. V bare na strešnej terase, Cloud Social Rooftop Bar, sa každý deň môžete tešiť na rôzne vína, koktaily a pivo od 15:00 do 1:00. Hotel Nyma je vzdialený 350 metrov od stanice metra. Od námestia Times Square a Rockefellerovho centra vás delí 1,6 km, zatiaľ čo Central Park je situovaný 2,4 km od ubytovacieho zariadenia. Táto časť je ideálna na nákupy, nájdete tu populárne značky ako: H&M, Nike, Ralph Lauren, Macy’s.

Ďalšie informácie

Cena na osobu pri obsadení izby dvomi osobami                   1.989 €

Cena na osobu pri obsadení izby tromi osobami                    1.799 €

Cena na osobu pri obsadení izby štyrmi osobami                   1.699 €

 Cena je garantovaná s objednaním pobytu do 31.1.2020, neskôr sa môže meniť v závislosti od ceny letenky. PRI OBEJDNANÍ SA PLATÍ ZÁLOHA 500€/osoba+ poistenie v prípade storna pobytu zo strany klienta a komplexných liečebných nákladov v zahraničí 28€. Zvyšok platby sa uhrádza do 25.3.2020

Program

1. Deň

Odlet z Viedne do NYC v ranných hodinách. Prílet do NYC v popoludňajších hodinách, transfer do hotela, ubytovanie v **** hoteli v centre Manhattanu. Po ubytovaní sa pôjdeme pozrieť na Times Square, ktorý je plný ľudí, taxíkov, reklám, akcií. Milovníci burgerov môžu ochutnať pravý americký v Hard Rock Cafe alebo v Mc Donalde a porovnať, kde robia lepší. V New Yorku alebo na Slovensku ? Príchod na hotel vo večerných hodinách, voľný program.

2. Deň

8.30 hod raňajky street food, 9:30 hod odchod peši k Flatironu, ktorý je známy pod menom Žehlička. Od Flatironu sa presunieme taxíkom na Downtown. Budeme sa plaviť loďou po rieke okolo Sochy slobody, ktorá je jedným zo symbolov New Yorku a víta všetkých, ktorí do tohto mesta prídu. Po plavbe sa z prístavu peši dostaneme k železnému býkovi. Ten je známy aj vďaka mnohým prestrihom v rôznych filmoch a seriáloch. Objavil sa aj v jednej rodinnej komédií, kde býkovi zo srandy obchytávali gule. Po pravde, obrovská mosadzná, alebo bronzová socha mohutného býka pomaly tmavne, no gule má vyhladené poriadne, od toľkého chytania nečudo. Hovorí sa, že ak ho chytíte za gule, budete mať šťastie vo financiách. Tak uvidíme, či táto povesť naozaj platí. Kúsok od býka sa nachádza Trinity Church- kostol Sv. Trojice, viditeľný z veľkej diaľky aj vzhľadom k tomu, že tvorí cíp pomysleného T, teda aspoň ulice prechádzajú do písmena T a kostol je postavený tak, že jeho stred pozerá do ulice. Viacero budov v okolí je vyšších než kostol. Ten však stojí naďalej, aj keď mnohé okolité budovy už  boli v minulosti zbúrané a nahradené tými súčasnými. Kostol určite poznáte z filmu Honba za pokladom Templárov s Nicolasom Cageom v hlavnej úlohe. Navštívime aj finančné centrum sveta – Wall street s jeho preslávenou burzou  a nezabudneme ani na Ground Zero, kde sa nachádzali slávne Dvojičky a kde dnes stojí nová dominanta New Yorku. Z Ground Zero pôjdeme ochutnať preslávený sendvič plnený mäsom do Katz’s Delicatessen, najikonickejšieho deli v NYC. Má všetko – históriu, dlhú tradíciu, vynikajúcu povesť. Vznikol v roku 1888. Mäso nakladajú 30 dní pomalou metódou, ktorá sa rokmi nezmenila, neurýchlila ani nie sú používané žiadne chemické dochucovadlá a postupy. Návrat na hotel v popoludňajších hodinách. Večer  voľný program.

3. Deň

08:30 raňajky street food. Návšteva Central Parku a múzeí.  Nakúpime si niečo pod zub v krásnej tržnici v Grand Central Terminal, kde nájdete najfajnovejšie delikatesy od výmyslu sveta a urobíme si piknik v parku ako praví Newyorčania. Oddýchnutí a najedení prejdeme cez park až k Dakote, kde býval a kde zastrelili Johna Lennona. Po chodníku smerom do centra je aj Metropolitné múzeum, ktoré  v prípade záujmu aj navštívime. Pozrieme si aj Bryant Park s knižnicou, ktorá je známa zo seriálu Sex v meste aj mnohých iných filmov. V Tenement múzeu uvidíte, ako a v akých podmienkach žili írski, talianski imigranti na Manhattane, ktorí prišli do NYC začiatkom 20.storočia. Návrat  do hotela. Večer voľný program .

4. Deň

08:30 raňajky street food. O 9:30 sa budeme túlať ulicami Midtownu. Pozrieme si Madison Square Garden, na 5 th Avenue sa pokocháme výkladmi najznámejších obchodných návrhárov, navštívime slávnu Trump tower, kde si môžete dať kávu, nazrieme aj do Katedrály sv. Patrika, ktorá sa krásne odráža na sklách okolitých mrakodrapov a preslávený hotel Plaza, kde Donald Trump ukazoval cestu malému Kevinovi.  Potom pôjdeme k Rockeffelerovmu centru a na Empire State Building, z ktorého je krásny výhľad na celý New York.  Večer voľný program.

5. Deň

8:30 hod raňajky street food. Po raňajkách nákupy v preslávených obchodoch ako Macy’s, Forever 21, Century 21. Po nákupoch voľný program.

V prípade záujmu návšteva jediného slovenského kostola Jána Nepomuckého na Manhattane so slovenskou svätou omšou o 10,15 hod.

6. Deň

08.30 hod raňajky street food. O 09:30 hod odchod na Brooklynský most. Prejdeme na druhú stranu, kde je krásny výhľad na panorámu New Yorku.  Vrátime sa na Midtown a pôjdeme na Hudson Yards, kde sa nachádza turistická atrakcia New Yorku Vessel. Pozrieme si aj novú atrakciu New Yorku – Hudson Yards Tower s presklenenou vyhliadkovou plošinou, najväčšou na západnej pologuli. Kedže presklenená je aj podlaha, budete mať celý New York „pod nohami“. Takisto navštívime aj ďalšie kúzelné miesto, ktoré si žije vlastným životom Washington Square Park. Je pomenovaný po prvom americkom prezidentovi Georgovi Washingtonovi. História tohto miesta siaha do 18. storočia. Uprostred parku je kruhové námestie, ktorému dominuje fontána priamo v jeho strede. Na severnom okraji sa týči dominanta námestia – oblúk Washington Square Arch  z roku 1889, za ktorým začína najslávnejšia ulica mesta aj celého sveta – 5 th Avenue. Večer voľný program.

7. Deň

8:30 raňajky street food, check out z hotela, následne transfer na letisko. V popoludňajších hodinách miestneho času odlet do Viedne.

8. Deň

V dopoludňajších hodinách prílet do Viedne.

 

Cena zahŕňa

6x ubytovanie v NYC v **** hoteli, letenka Viedeň-NYC-Viedeň, transfer z letiska do hotela a z hotela na letisko v NYC, slovenský sprievodca počas celého pobytu, poistenie CK proti insolventnosti, všetky miestne dane a poplatky, letiskové poplatky

Cena nezahŕňa

Poistenie komplexných liečebných nákladov a storno zájazdu 3,50 €/osoba/deň, miestna doprava v New Yorku, vstupy – Empire State Building 35 USD/osoba, múzeá od 25 USD osoba

Strava: street food, reštaurácie na Manhattane.

Orientačné ceny atrakcií

Vstup múzeá od 25 USD / niektoré múzea majú dobrovoľné vstupné. Broadway theatre od 65 USD do 250 USD / Empire State Building 34 USD / One World Trade Center 37 USD

Program prispôsobujeme počasiu aj požiadavkám klientov.

Termín
06/05/2020 –
13/05/2020
Strava
Bez stravy
Typ zájazdu
Poznávací zážitkový
Dĺžka
8 dní
Pôvodná cena
Cena od
1699 EUR

Nezáväzná objednávka

Ďalšie pobyty