Jeseň v New York City – Halloween

Spojené štáty americké
8 dní
New York,
Spojené štáty americké

Jeseň v New York City – Halloween

Cena od:

1190

New York, New York, I want to wake up in a city, that never sleeps – spieva v známej piesni Frank Sinatra. Aj my sa budeme prebúdzať v tomto jedinečnom meste prezývanom Big Apple, ktoré nikdy nespí a ktoré vo vás vzbudí emóciu – môžete ho milovať alebo nenávidieť, ale určite neostanete ľahostajní. Teraz ho máte možnosť spoznať ako nikdy predtým. Jesenný New York je jednoducho očarujúci. Mesto ktoré nikdy nespí má pre vás pripravenú práve v tomto čase výzdobu, akú neuvidíte nikde inde na svete, vrátane Halloweenskeho sprievodu, ktorého sa môžete zúčastniť. Stromy hrajúce všetkými farbami v Central parku, padajúce lístie, horúci nápoj a typický hot dog alebo káva do ruky pri prechádzke mestom, návšteva starých aj nových atrakcií, jednoducho zážitky, na ktoré nikdy nezabudnete.

Cena 1290€/OSOBA V 1/2 IZBE S RAŇAJKAMI (IZBA KING S VEĽKOU MANŽELSKOU POSTEĽOU)+LETENKA

V prípade, že cestujete sami je možnosť doobsadenia, alebo 1/1 izby za doplatok. Pobyty do NYC sú v CK Travel is IN so slovenským sprievodcom možné celoročne,bližšie info v CK:

info@travelisin.sk , 0911 734 506

Ubytovanie

V 4* hoteli na Manhattane

Program

1. deň

Odlet z Viedne do NYC v ranných hodinách. Prílet do NYC v popoludňajších hodinách, transfer do hotela, ubytovanie v **** hoteli v centre Manhattanu. Po ubytovaní sa pôjdeme pozrieť na Times Square, ktorý je plný ľudí, taxíkov, reklám, akcií. Milovníci burgerov môžu ochutnať pravý americký v Hard Rock Cafe alebo v Mc Donalde a porovnať, kde robia lepší. V New Yorku alebo na Slovensku ? Príchod na hotel vo večerných hodinách, voľný program.

2. deň

8.30 hod raňajky street food, 9:30 hod odchod peši k Flatironu, ktorý je známy pod menom Žehlička. Od Flatironu sa presunieme taxíkom na Downtown. Budeme sa plaviť loďou po rieke okolo Sochy slobody, ktorá je jedným zo symbolov New Yorku a víta všetkých, ktorí do tohto mesta prídu. Po plavbe sa z prístavu peši dostaneme k železnému býkovi. Ten je známy aj vďaka mnohým prestrihom v rôznych filmoch a seriáloch. Objavil sa aj v jednej rodinnej komédií, kde býkovi zo srandy obchytávali gule. Po pravde, obrovská mosadzná, alebo bronzová socha mohutného býka pomaly tmavne, no gule má vyhladené poriadne, od toľkého chytania nečudo. Hovorí sa, že ak ho chytíte za gule, budete mať šťastie vo financiách. Tak uvidíme, či táto povesť naozaj platí. Kúsok od býka sa nachádza Trinity Church- kostol Sv. Trojice, viditeľný z veľkej diaľky aj vzhľadom k tomu, že tvorí cíp pomysleného T, teda aspoň ulice prechádzajú do písmena T a kostol je postavený tak, že jeho stred pozerá do ulice. Viacero budov v okolí je vyšších než kostol. Ten však stojí naďalej, aj keď mnohé okolité budovy už  boli v minulosti zbúrané a nahradené tými súčasnými. Kostol určite poznáte z filmu Honba za pokladom Templárov s Nicolasom Cageom v hlavnej úlohe. Navštívime aj finančné centrum sveta – Wall street s jeho preslávenou burzou  a nezabudneme ani na Ground Zero, kde sa nachádzali slávne Dvojičky a kde dnes stojí nová dominanta New Yorku. Z Ground Zero pôjdeme ochutnať preslávený sendvič plnený mäsom do Katz’s Delicatessen, najikonickejšieho deli v NYC. Má všetko – históriu, dlhú tradíciu, vynikajúcu povesť. Vznikol v roku 1888. Mäso nakladajú 30 dní pomalou metódou, ktorá sa rokmi nezmenila, neurýchlila ani nie sú používané žiadne chemické dochucovadlá a postupy. Návrat na hotel v popoludňajších hodinách.

3. deň

08:30 raňajky street food. Návšteva Central Parku a múzeí.  Nakúpime si niečo pod zub v krásnej tržnici v Grand Central Terminal, kde nájdete najfajnovejšie delikatesy od výmyslu sveta a urobíme si piknik v parku ako praví Newyorčania. Oddýchnutí a najedení prejdeme cez park až k Dakote, kde býval a kde zastrelili Johna Lennona. Po chodníku smerom do centra je aj Metropolitné múzeum, ktoré  v prípade záujmu aj navštívime. Pozrieme si aj Bryant Park s knižnicou, ktorá je známa zo seriálu Sex v meste aj mnohých iných filmov. V Tenement múzeu uvidíte, ako a v akých podmienkach žili írski, talianski imigranti na Manhattane, ktorí prišli do NYC začiatkom 20.storočia. Návrat  do hotela. Večer voľný program .

4. deň

08:30 raňajky street food. O 9:30 sa budeme túlať ulicami Midtownu. Pozrieme si Madison Square Garden, na 5 th Avenue sa pokocháme výkladmi najznámejších obchodných návrhárov, navštívime slávnu Trump tower, kde si môžete dať kávu, nazrieme aj do Katedrály Sv. Patrika, ktorá sa krásne odráža na sklách okolitých mrakodrapov a preslávený hotel Plaza, kde Donald Trump ukazoval cestu malému Kevinovi.  Potom pôjdeme k Rockefellerovmu centru a na Empire State Building, z ktorého je krásny výhľad na celý New York.  Večer voľný program.

5. deň

8:30 hod raňajky street food. Po raňajkách nákupy v preslávených obchodoch ako Macy’s, Forever 21, Century 21. Po nákupoch voľný program.

6. deň

08.30 hod raňajky street food. O 09:30 hod odchod na Brooklynský most. Prejdeme na druhú stranu, kde je krásny výhľad na panorámu New Yorku.  Vrátime sa na Midtown a pôjdeme na Hudson Yards, kde sa nachádza turistická atrakcia New Yorku Vessel. Takisto navštívime aj ďalšie kúzelné miesto, ktoré si žije vlastným životom Washington Square Park. Je pomenovaný po prvom americkom prezidentovi Georgovi Washingtonovi. História tohto miesta siaha do 18. storočia. Uprostred parku je kruhové námestie, ktorému dominuje fontána priamo v jeho strede. Na severnom okraji sa týči dominanta námestia – oblúk Washington Square Arch  z roku 1889, za ktorým začína najslávnejšia ulica mesta aj celého sveta – 5 th Avenue.

7. deň

8:30 raňajky street food, check out z hotela, následne transfer na letisko. V popoludňajších hodinách miestneho času odlet do Viedne.

8. deň

V dopoludňajších hodinách prílet do Viedne.

Cena zahŕňa

6x ubytovanie v NYC v **** hoteli,  transfer z letiska do hotela a z hotela na letisko v NYC, slovenský sprievodca, poistenie CK proti insolventnosti, všetky miestne dane a poplatky

Cena nezahŕňa

Letenka, poistenie komplexných liečebných nákladov a storno zájazdu Pandemic7 €/osoba/deň, miestna doprava v New Yorku, vstupy a fakultatívne výlety (muzikálové predstavenie na Broadway, vyhliadková plavba loďou…), strava

Letenky zabezpečí CK Travel is IN, budú sa riešiť začiatkom roka 2021, kedy bude známa cena leteniek na rok 2021.

Orientačné ceny atrakcií

Vstup múzeá od 25 USD / niektoré múzea majú dobrovoľné vstupné. Broadway theatre od 65 USD do 250 USD  / Empire State Building 34 USD / One world trade center 37 USD

Strava: od cca 2,50 USD– street food / reštaurácia od cca 9,50 USD menu

Termín
28/10/2022 –
04/11/2022
Strava
Bez stravy
Typ zájazdu
Poznávací zážitkový
Dĺžka
8 dní
Pôvodná cena
Cena od
1190 EUR

OBJEDNÁVKA