ADVENT V NEW YORKU, Spojené štáty americké

Spojené štáty americké
8 dní
New York,
Spojené štáty americké

ADVENT V NEW YORKU, Spojené štáty americké

Pôvodná cena:

Cena od:

1590

New York, New York, I want to wake up in a city, that never sleeps – spieva v známej piesni Frank Sinatra. Aj my sa budeme 8 dní prebúdzať v tomto jedinečnom meste prezývanom Big Apple, ktoré nikdy nespí a ktoré vo vás vzbudí emóciu – môžete ho milovať alebo nenávidieť, ale určite neostanete ľahostajní. Teraz ho máte možnosť spoznať ako nikdy predtým, túlať sa po Manhattane a Brooklyne, ochutnávať street food aj vianočné dobroty z celého sveta ,vypiť si kávičku v Little Italy v kaviarni Caffé Roma, ktorú s obľubou navštevoval a v ktorej spieval aj Frank Sinatra, nakupovať -jednoducho užívať si život pravého Newyorčana. New York je fascinujúci v každom ročnom období, ale v čase adventu je jednoducho očarujúci. Vysvietený, vyzdobený, až priam gýčový. Pohľad na neho z Empire State Building je nezabudnuteľný. Práve v tomto čase má pripravené pre vás úžasné prekvapenia. Toľko Santa Clausov, roľničiek, červených svetrov a usmievajúcich sa ľudí ste ešte nevideli. Na New York sa nezabúda. Jediné, čo potrebujete v meste akým je Big Apple, sú pohodlné topánky, dobrá nálada a keďže bude zima, aj teplé oblečenie. Odporúčame aspoň týždenný pôst, aby ste si vychutnali všetky dobroty, ktoré na vás čakajú. Ochutnajte s nami adventný New York priatelia, jeho nezameniteľné vône, chute celého sveta a neopísateľnú energiu. Tešíme sa na vás.

Ubytovanie

Hotel **** na Manhattane, v blízkosti 5 th Avenue, Times Square

Ďalšie informácie

Cena je garantovaná s objednaním pobytu do 15.7.2019, neskôr sa môže meniť v závislosti od ceny letenky.

Program

1. Deň

08.30 stretnutie na letisku SCHWECHAT
10:45 ODLET smer NEW YORK
13:20 PRÍLET do NEW YORK -JFK alebo Newark

V poobedňajších hodinách ubytovanie v hoteli na Manhattane

2. Deň

8:30 hod raňajky street food, 9:30 hod odchod na Wall street– úzka ulica v Dolnom Manhattane , rozkladajúca sa východne od Broadway dolu po South Street na rieke East River. Považuje sa za historické jadro finančného obvodu a bola prvým trvalým sídlom burzy New York Stock Exchange. Potom si pozrieme Ground Zero – po teroristických útokoch v roku 2001 sa toto označenie začalo používať aj pre miesto nachádzajúce sa na Dolnom Manhattane . Je inžinierskym, geografickým a médiami všeobecne zaužívaným označením pre priestor, v ktorom pred 11. septembrom 2001 od začiatku 70-tych rokov stál široký komplex siedmich budov Svetového obchodného centra (World Trade Center; WTC). Zamierime aj k Soche slobody (ang. Statue of Liberty, plným názvom Liberty Enlightening the World -„Sloboda osvetľujúca svet“). Socha slobody pripomína priateľstvo a pomoc, ktorú Francúzsko poskytlo americkým osadníkom v ich boji za nezávislosť od Británie. Nákupy nás čakajú v 21 CENTURY- čistý, dobre osvetlený a najlepšie miesto na nájdenie značkových obchodov a oblečenia. Populárny u zákazníkov všetkých vekových kategórií. Večer voľný program.

3. Deň

08:30 hod raňajky street food. Návšteva Central Parku a múzeí, Trump Tower a hotelu Plaza. Nezabudneme na Strawberry fields a Johna Lennona. V najlepšej cukrárni v NYC Magnólia si kúpime fantastické zákusky, v blízkom markete niečo pod zub. Posilnení prejdeme cez park až k Metropolitnému múzeu a Guggenheimovmu múzeu. Ochutnáme výborný americký street food. Návrat do hotela.

Večer voľný program – možnosť návštevy koncertov, muzikálov na Broadway alebo športových podujatí – hokej, basketbal.

4. Deň

08:30 hod raňajky street food. O 9:30 odchod do Midtownu, EMPIRE STATE BUILDING & MADISON SQUARE GARDEN, 5TH AVE , ROCKEFELLER CENTER , Katedrála Sv.Patrika. Poobede nákupy v MACYS, DWS, VICTORIA SC. Návrat na hotel.

Večer voľný program.

5. Deň

08.30 hod raňajky street food. O 09:30 hod odchod do Soho a Little Italy, kde navštívime preslávenú Caffe Roma, kde s obľubou popíjal kávičku Frank Sinatra. Večer voľný program.

6. Deň

8:30 hod raňajky street food. Po raňajkách odchod na Brooklynský most, prejdeme peši do Brooklynu, panoramatický výhľad na Down Town.

Vo večerných hodinách pôjdeme na TREE LIGHTING 2019 v Rockefeller Center cca 18:30 hod – zapnutie vianočného stromčeka. Večer voľný program.

7. Deň

Okolo 12,30 hod. odchod z hotela.
Transfer na letisko.
Odlet do Viedne.

8. Deň

Prílet do Viedne v ranných hodinách.

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu Viedeň / New York / Viedeň – priamy let, ubytovanie v HTL**** na Manhattane  6 nocí,  transfer do/ z HTL, slovenský sprievodca, program, poistenie CK proti insolventnosti, let.a bezpečnostné poplatky a palivový príplatok.

Program sa môže meniť podľa počasia alebo iných okolností.

Cena nezahŕňa

Nepovinné doplatky: cestovné poistenie – poistenie komplexných liečebných nákladov + storno zájazdu 28 €/osoba/pobyt.

Orientačné ceny atrakcií

Vstup múzeá od 25 USD / niektoré múzea majú dobrovoľné vstupné. Broadway theatre od 65 USD do 250 USD / Empire State Building 34 USD / One World Trade Center 37 USD Strava: od cca 2,50 USD – street food / reštaurácia od cca 9,50 USD menu.

Termín
29/11/2019 –
06/12/2019
Strava
Bez stravy
Typ zájazdu
Poznávací
Dĺžka
8 dní
Pôvodná cena
Cena od
1590 EUR

Nezáväzná objednávka

Ďalšie pobyty