Zážitkový advent v New York City II.

Spojené štáty americké
7 dní
New York,
Spojené štáty americké

Zážitkový advent v New York City II.

Cena od:

899

Cena na osobu dvojlôžková izba King veľká manželská posteľ  1.190 €

Cena na osobu dvojlôžková izba Superior dve manželské postele 1.250 €

Cena na osobu izba  Superior pri obsadení 3 osobami        999 €

Cena na osobu  izba Superior pri obsadení 4 osobami        899 €


Cena je garantovaná s objednaním pobytu do 30.9.2021. PRI OBEJDNANÍ SA PLATÍ ZÁLOHA 500€/osoba+ poistenie v prípade storna pobytu zo strany klienta a komplexných liečebných nákladov v zahraničí 28€. Zvyšok platby sa uhrádza do 15.10.2021

 

New York, New York, I want to wake up in a city, that never sleeps – spieva v známej piesni Frank Sinatra. Aj my sa budeme 7 dní prebúdzať ako praví Newyorčania v tomto jedinečnom meste prezývanom Big Apple, ktoré nikdy nespí. Adventný New York je nádherný –rozsvietený, rozžiarený, nezabudnuteľný. Budeme sa túlať ulicami, zakorčuľujeme si medzi mrakodrapmi v Bryant parku, navštívime slovenský kostol na Manhattane, prejdeme na druhú stranu Brooklynského mostu, odkiaľ si môžete odfotiť nádhernú panorámu New Yorku, z lode zakývame Soche slobody, pozrieme si Wall street, Ground Zero, Flatiron, Grand Terminal Station, Empire State Building, Tenement múzeum, Hudson Yards Tower, Radio City Hall, Central Park, Trump Tower, ktorý je v tomto období nádherne vyzdobený a kde si môžeme dať kávu v dolnej kaviarni, všetky známe aj menej známe miesta, prejdeme sa aj po preslávenej 5 th avenue, kde stojí krásna katedrála Sv. Patrika a nachádzajú sa obchody známych svetových značiek. Byť v New Yorku a nič si nekúpiť? Nemožné. Kto by odolal obchodom a obchodíkom plným tovaru, na aký si len zmyslíte aj nezmyslíte ? Stihneme aj Black Friday, kedy môžete nakúpiť za veľké zľavy. Dozviete sa mnoho pikošiek a príbehov z histórie mesta a aj to, kto bola a aký osud mala žena, ktorej sochy a podobizne uvidíte po celom meste. Zažijeme aj rozsvietenie vianočného stromčeka pred Rockefellerovým centrom, čo je nezabudnuteľný zážitok. New York je emócia, zážitok na celý život. Milovaný aj nenávidený, ale jedinečný a neopakovateľný. A mimochodom – kto z vás chytí za gule býka na Downtowne, bude mať vraj šťastie vo financiách a bude bohatýýýýýýý 🙂 Tak let’s goooooo to New York.

Ubytovanie

Hotel The Roosevelt (Poznáte z viacerých hollywoodskych filmov)

Hotel The Roosevelt****

Hotel The Roosevelt, známy ako „Grand Dame of Madison Avenue“, bol otvorený počas tzv. éry džezu a ponúka hosťom ubytovanie zariadené v teplých, zemitých odtieňoch a s nábytkom na mieru. Hotel The Roosevelt má reštauráciu, bar, salónik, strešný salónik, bohatú ponuku služieb, zariadení a vybavenia. Stanica Grand Cental Terminal je vzdialená 2 minúty chôdze od hotela. Hotel Roosevelt ponúka fitnescentrum a centrum zdravia, business centrum a úschovňu batožiny. Hostia majú k dispozícii Wi-Fi, služby concierge, služby čistiarne a parkovanie s obsluhou. V hoteli sa podávajú raňajky formou bufetu alebo à la carte raňaky s kávou Starbucks® v zariadení Roosevelt Grill. Madison Club Lounge je otvorený na obedy a večere a ponúka americké jedlá, tapas a rôzne koktaily. V bare Vender si hostia môžu dať barové jedlá a čerstvo pripravené kokteily. Bar sa nachádza na úrovni ulice a počas teplejších mesiacov sú jeho zaťahovacie okná otvorené. Lounge na streche mad46 je otvorený v mesiacoch máj až október a ponúka ľahké občerstvenia a špeciálne koktaily.Medzi zaujímavé miesta v okolí tohto ubytovacieho zariadenia patria mrakodrapy Flatiron a Empire State Building. V blízkosti sa nachádzajú aj atrakcie ako obchod Macy’s, športový areál Madison Square Garden, obchodný komplex Rockefeller Center, mrakodrap Chrysler, Times Square,  5th avenue, Central Park, Bryant Park.

Izby:

Dvojlôžkové izby s posteľou Queen- manželská posteľ,  King – veľká manželská posteľ, Superior s dvomi manželskými posteľami. Všetky izby majú kúpeľňu s WC a vaňou alebo sprchou, HDTV s plochou obrazovkou, WiFi, pracovným priestorom so stoličkou a trezorom.

Program

1. deň

Odlet z Viedne do NYC v ranných hodinách. Prílet do NYC v popoludňajších hodinách, transfer do hotela, ubytovanie v **** hoteli v centre Manhattanu. Po ubytovaní pôjdeme na večeru a Grand Terminal.

2. deň

08:00 raňajky. Po raňajkách sa budeme túlať ulicami Midtownu. Pozrieme si Madison Square Garden, na 5 th Avenue sa pokocháme výkladmi najznámejších obchodných návrhárov, navštívime slávnu Trump tower, kde si môžete dať kávu, nazrieme aj do Katedrály sv. Patrika, ktorá sa krásne odráža na sklách okolitých mrakodrapov a preslávený hotel Plaza, kde Donald Trump ukazoval cestu malému Kevinovi.  Návšteva Central Parku a múzeí. Cez park prejdeme až k Dakote, kde býval a kde zastrelili Johna Lennona. Po chodníku smerom do centra je aj Metropolitné múzeum, ktoré  v prípade záujmu aj navštívime. Pozrieme si aj Bryant Park s knižnicou, ktorá je známa zo seriálu Sex v meste aj mnohých iných filmov. V Tenement múzeu uvidíte, ako a v akých podmienkach žili írski, talianski imigranti na Manhattane, ktorí prišli do NYC začiatkom 20.storočia. Večer zažatie stromčeka pri Rockefellerovom centre.

3. deň

8.30 hod raňajky. Po raňajkách odchod k Flatironu, ktorý je známy pod menom Žehlička. Od Flatironu sa presunieme k Brooklynskému mostu a na Downtown. Budeme sa plaviť loďou po rieke okolo Sochy slobody, ktorá je jedným zo symbolov New Yorku a víta všetkých, ktorí do tohto mesta prídu. Po plavbe sa z prístavu peši dostaneme k železnému býkovi. Ten je známy aj vďaka mnohým prestrihom v rôznych filmoch a seriáloch. Objavil sa aj v jednej rodinnej komédií, kde býkovi zo srandy obchytávali gule. Po pravde, obrovská mosadzná, alebo bronzová socha mohutného býka pomaly tmavne, no gule má vyhladené poriadne, od toľkého chytania nečudo. Hovorí sa, že ak ho chytíte za gule, budete mať šťastie vo financiách. Tak uvidíme, či táto povesť naozaj platí. Kúsok od býka sa nachádza Trinity Church- kostol Sv. Trojice, viditeľný z veľkej diaľky aj vzhľadom k tomu, že tvorí cíp pomysleného T, teda aspoň ulice prechádzajú do písmena T a kostol je postavený tak, že jeho stred pozerá do ulice. Viacero budov v okolí je vyšších než kostol. Ten však stojí naďalej, aj keď mnohé okolité budovy už  boli v minulosti zbúrané a nahradené tými súčasnými. Kostol určite poznáte z filmu Honba za pokladom Templárov s Nicolasom Cageom v hlavnej úlohe. Navštívime aj finančné centrum sveta – Wall street s jeho preslávenou burzou  a nezabudneme ani na Ground Zero, kde sa nachádzali slávne Dvojičky a kde dnes stojí nová dominanta New Yorku. Z Ground Zero pôjdeme ochutnať preslávený sendvič plnený mäsom do Katz’s Delicatessen, najikonickejšieho deli v NYC. Má všetko – históriu, dlhú tradíciu, vynikajúcu povesť. Vznikol v roku 1888. Mäso nakladajú 30 dní pomalou metódou, ktorá sa rokmi nezmenila, neurýchlila ani nie sú používané žiadne chemické dochucovadlá a postupy. Návrat na hotel v popoludňajších hodinách.

4. deň

08:30 raňajky. Nákupy, v poobedňajších hodinách pôjdeme na Empire State Building, z ktorého je krásny výhľad na celý New York.  Večer voľný program.

5. deň

08.30 hod . Po raňajkách pôjdeme na Hudson Yards, kde sa nachádza turistická atrakcia New Yorku Vessel. Pozrieme si aj zážitkovú novinku NYC – výškový komplex s názvom Hudson Yards Tower, s najvyššie položenou vyhliadkovou plošinou na západnej pologuli. Toto dielo modernej architektúry bude známe ako „Edge“ („Hrana“ – príznačné pomenovanie), a ponúkne panoramatické výhľady na celý New York. Úžasná vyhliadková plošina je od zeme vzdialená pozoruhodných 330 metrov a na svojej ploche približne 750 metrov štvorcových má rozľahlý otvorený priestor, po ktorom sa budú voľne prechádzať návštevníci – v ideálnom prípade takí, ktorí nemajú strach z výšok. Vyhliadková plošina je umiestnená na 100. poschodí nového mrakodrapu, a od vonkajšej steny budovy vyčnieva takmer 20 metrov do otvoreného priestoru v oblakoch. Dostať sa sem bude možné moderným výťahom, ktorému by cesta mala trvať menej než 60 sekúnd. Plošina je okrem toho vybavená presklenou podlahou, vďaka čomu sa Vám z nej otvorí dokonalý pohľad z vtáčej perspektívy na mesto pod Vašimi nohami.Takisto navštívime aj ďalšie kúzelné miesto, ktoré si žije vlastným životom Washington Square Park. Je pomenovaný po prvom americkom prezidentovi Georgovi Washingtonovi. História tohto miesta siaha do 18. storočia. Uprostred parku je kruhové námestie, ktorému dominuje fontána priamo v jeho strede. Na severnom okraji sa týči dominanta námestia – oblúk Washington Square Arch  z roku 1889, za ktorým začína najslávnejšia ulica mesta aj celého sveta – 5 th Avenue.

6. deň

8:30 raňajky, v prípade záujmu nákupy. Check out z hotela o 11.0, transfer na letisko o cca 13,30 hod. V popoludňajších hodinách miestneho času odlet do Viedne.

7. deň

V dopoludňajších hodinách prílet do Viedne.

Pozn: program prispôsobujeme počasiu

Cena zahŕňa

5x ubytovanie  v NYC v **** hoteli,  transfer z letiska do hotela a z hotela na letisko v NYC, slovenský sprievodca počas celého pobytu, poistenie CK proti insolventnosti, všetky miestne dane a poplatky.

Cena nezahŕňa

Poistenie komplexných liečebných nákladov a storno zájazdu 3,50 €/osoba/deň, miestna doprava v New Yorku, vstupy – Empire State Building 35 USD/osoba, múzeá od 25 USD osoba, Hudson Yards Tower 35-37 USD/osoba, strava, letenka

Letenky zabezpečí CK Travel is IN, budú sa riešiť začiatkom roka 2021, kedy bude známa cena leteniek na rok 2021.

Orientačné ceny atrakcií

Vstup múzeá od 25 USD / niektoré múzea majú dobrovoľné vstupné. Broadway theatre od 65 USD do 250 USD / Empire State Building 34 USD / One World Trade Center 37 USD

Termín
05/12/2021 –
11/12/2021
Strava
Bez stravy
Typ zájazdu
Poznávací zážitkový
Dĺžka
7 dní
Pôvodná cena
Cena od
899 EUR

OBJEDNÁVKA