Valencia a okolie

Španielsko
6 dní
Valencia,
Španielsko

Valencia a okolie

Cena od:

779

Popis

Milujete Španielsko a hľadáte jeho nepoznané miesto, kde nájdete z každého rožka troška, kde si prídu na svoje milovníci kultúry, zábavy, kulinárstva, umenia, či krásnej prírody? Vitajte v regióne Valencia, v regióne, ktorého kráľovnou je mesto Valencia. V regióne, kde okrem krásnych pláží nájdeme dedinky s majestátnymi stredovekými hradmi a stredomorskou atmosférou. Túto krásu stredovekého dedičstva odhalíme v Castell de Guadalest, v mestečku Bocairent s jedinečným systémom jaskýň vytesaných v skalách za arabskej nadvlády, či s unikátnymi ľadovňami. V mestečku Teruel v mudejárskom štýle sa dozvieme legendu o nešťastnej láske dvoch mladých ľudí a objavíme bývalé hlavné mesto Maurského kráľovstva – Allbaracín. Neobídeme ani ojedinelú španielsku rodinnú vináreň a v malebnom prímorskom mestečku Altea sa nabažíme výhľadmi na pobrežie, ktoré budeme mať iba pre seba.

Stravovanie

Raňajky formou bufetu.

Ubytovanie

V 3*/4* hoteloch

Program

1. deň

Odlet do Valencie, tretieho najväčšieho mesta Španielska, kde neuveriteľná moderná architektúra strieda bohatú históriu. Návšteva miestnej tržnice Mercado central – jeden z najväčších kulinárskych zážitkov, neuveriteľná zmes farieb, chutí a vôní potravín od výmyslu sveta. Prehliadka starej stredovekej časti mesta La Lonja de la Seda, bývala hodvábna burza preukazujúca bohatstvo a dôležitosť Valencie v časoch obchodovania s hodvábom (UNESCO). Catedrála la Seu na Plaza de la Virgen, známa vďaka svätému grálu, ktorý mal Ježiš pri poslednej večeri. Torres de Serrano, impozantné veže nachádzajúce sa v záhradách Turia, ktoré predstavujú pôvodný vstup cez mestské hradby do mesta. Plaza del Ayuntamien- to, hlavné námestie Valencie plné života. Kostol Sv. Nicolasa – Sixtínska kaplnka Valencie. Palacio del Marqués de Dos Aguas, dych vyrážajúca ornamentálna výzdoba, jedna z najlepších ukážok baroka v Španielsku. Po prehliadke historických miest Valencie si vychutnáme historický sprievod ku dňu Dia de Valencia.

2. deň

Moderná futuristická časť Valencie – City of Arts and Sciences (mesto umenia a vedy), moderné centrum voľného času pre všetky vekové kategórie. Hemisféric, interaktívne výstavy v múzeu vied Príncipe Felipe, palác umenia, zelené záhrady v Umbracle. Návšteva unikátneho oceanária Oceanográfic s tajomstvami podmorského sveta a prezentáciou dôležitosti morského ekosystému.

3. deň

Provincia Aragon a stredoveké mestá Teruel a Allbaracín. Teruel – mesto slávnej legendy o Teurelských milencoch. Historické pamiatky v mudejárskom štýle (UNESCO) – veža Katedrály San Salvador ozdobená keramickými dekoráciami, kostol San Martín a kaplnka v kostole San Pedro, kde v dvoch sarkofágoch s vyrezávanými postavami milencov sú uložené ich mumifikované telá. Hlavné námestie Plaza del Torico so známym symbolom mesta – stĺp so sochou býka. Rozhľadňa Los Mansuetos s výhľadom na mesto. Bývalé hlavné mesto Maurského kráľovstva Albarracín. Stredoveké domy a hradby rozprestreté na útese nad riekou Guadalaviar, obkolesené skalnatými kopcami. Strmé uličky s námestím Plaza de Mayor s krásnou radnicou a neodolateľným výhľadom na rieku Guadalaviar. Katedrála El Salvador postavená ako palác v 16. storočí s cennou zbierkou flamenco gobelínu. Ohromujúci akvadukt obrovských rozmerov zo 16. storočia.

4. deň

Ochutnávka vína v Celler del Roure. Návšteva starobilých podzemných vínnych pivníc, kde víno fermentuje a zreje v obrovských hlinených nádobách. Pou Clar, krátka prechádzka pozdĺž časti rieky pozostávajúcej zo siete kanálov, vodopádov a malých jazierok rôznej hĺbky. Mestečko Bocairent umiestnené na kopci s nádherným stredovekým centrom v arabskom štýle. Sieť úzkych uličiek, strmých schodov, námestí a kaplniek. Unikátom, typickým pre kopce pohoria Sierra Mariola, sú ľadovne, ktoré slúžili na uskladnenie snehu za účelom obchodovania s ľadom (návšteva). Covetes dels Moros, okolo 50 jaskýň vytesaných do skál za doby arabskej nadvlády. Absolvujeme a doslova prelezieme chodbičky a otvory sprístupnenej časti tohto jaskynného systému komôr v troch úrovniach nepravidelnej výšky s výrezami v tvare okien, vytvorených ľudskou rukou. Vstupné okná sa nachádzajú v minimálne 8 metrovej výške nad zemou a slúžli ako skládky obilia.

5. deň

Castell de Guadalest – malá dedinka na skalnatom útese v tvare noža, ktorému dominuje stredoveký opevnený hrad. Prímorská Altea – mestečko známe ako hlavné mesto kultúry Valencijskej provincie, lemované bielymi domčekmi. Strmé dláždené uličky s malými remeselnými domčekmi, galériami a reštauráciami a na samom konci námestie s chrámom Panny Márie útechy s modrou kupolou a nezabudnuteľným výhľadom na kamenné pláže, Stredozemné more, hory a skalný vrchol Ifach – symbol východného pobrežia.

6. deň

Pobyt pri mori v Altea, presun na letisko a odlet domov.

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu VIE-VAL-VIE, transfer BA-letisko-BA, mikrobusovú dopravu podľa programu-okrem Valencie, 5x ubytovnie v 3*/4* hoteloch s raňajkami, 1x ochutnávku vína, sprievodcu, poistenie CK proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

Vstupy podľa programu, komplexné cestovné poistenie, pobytovú daň.
Ostatné doplatky: Letiskové a servisné poplatky 195 €, za 1/1 izbu 222€

Termín
09/10/2020 –
14/10/2020
Strava
Raňajky
Typ zájazdu
Poznávací
Dĺžka
6 dní
Pôvodná cena
Cena od
779 EUR

OBJEDNÁVKA

Ďalšie pobyty

Gurmánske pobyty

Chute Toskánska

Absolvujte s nami jedinečný pobyt zameraný na prehĺbenie si znalostí o svetoznámych talianskych produktoch a ingredienciách. Každý „básni“ o lahodnom talianskom espresse, balzamiku, prosciutte a ďalších chuťovkách, ktoré preslávili Taliansko. Viete však ako vznikli? Akým spôsobom sa vyrábajú? A ako spoznať nie najkvalitnejšie? Pre všetkých zvedavých gurmánov, špecialistov z oboru, ktorý by si radi prehĺbili svoje znalosti a inšpirácie, sme pripravili jedinečný pobyt zameraný na to, čo Vás láka: symbióza dobrého jedla a vína.

Ukazať viac →
Gurmánske pobyty

Vinicami Toskánska

Toskánsko – najpopulárnejší taliansky región preslávený svojou gastronómiou, históriou, nádhernými malými kamennými mestečkami, vinicami, usadlosťami, nádhernou Florenciou a v neposlenom rade aj nákupmi. Poďte s nami na zážitkový gurmánsky pobyt s našou TOP sprievodkyňou, ktorá vás zavedie na miesta kde sa inak nedostanete. Vo Florencii čaká na vás ochutnávka najlepších toskánskych vín a dobrôt v 700 ročnej pivnici, cez ktorú prechádzali odsúdenci – napr. Machiavelli alebo Dante Alighieri a návšteva zakázaných priestorov . Zážitkom je návšteva súkromného pozemku svetoznámeho návrhára Salvatore Ferragama IL BORRO, ktorý je pre verejnosť neprístupný, s návštevou vínných pivníc, ochutnávkou bio vín a olivového oleja, ktoré sa vyrába priamo v usadlosti, môžete si zajazdiť na koni alebo vyrobiť vlastný šperk.

Ukazať viac →
Costa Brava

OCHUTNAJ SVET – VÝNIMOČNÉ CHUTE&VÍNA KATALÁNSKA

Milovníci gastronómie, histórie a nezabudnuteľných zážitkov, pozývame vás na jedinečný pobyt do Katalánska, na ktorom budeme relaxovať v krásnom hoteli na „Divokom pobreží“, užívať si život, spoznávať históriu, ochutnávať výnimočnú gastronómiu a vína, ktoré sa preslávili po celom svete. Veľkým zážitkom bude návšteva najlepšej reštaurácie na svele El Celler de Can Roca v Girone, ktorú vedú traja bratia a ktorá získala *** od Michelina. Cukrárske výtvory Jordiho Rocu sú geniálne, právom bol vyhlásený za najlepšieho kuchára na svete. Atmosféra aj menu sú fantastické, okrem chuťového a vizuálneho zážitku si pozrieme vínnu pivnicu, nazrieme do kuchyne a stretneme sa osobne s bratmi Rocovcami.
Na svoje si prídu aj milovníci vína. Navštívime jedno z najvýznamnejších vinárstiev v Španielsku, Bodega Torres, ktoré vlastní rodina Torres. Podľa Drinks International je Torres najobdivovanejšou značkou vína na svete.

Ukazať viac →
Fitpobyty so Zorou Czoborovou

LAGO DI GARDA FITPOBYT so Zorou Czoborovou

Výnimočná La dolce vita- fitpobyt s vynikajúcimi ohlasmi Lago di Garda so Zorou Czoborovou z roku 2018 sa vracia! Lago di Garda, najväčšie talianske jazero, obklopené stredomorskými rastlinami, oleandrami, citrónovníkmi aj palmami, je ideálnym miestom na aktívnu dovolenku. Historické mestečká na jeho brehu, paláce aj vinice, tvoria spolu nádherný zážitok, pre ktorý sa tisíce turistov každoročne na jazero vracajú.

Ukazať viac →

Milí Traveláci,

dovoľte nám, aby sme sa vám úprimne poďakovali za vašu dôveru a trpezlivosť v tomto, pre nás všetkých, neľahkom období. Teší nás a zaväzuje, že chcete s nami cestovať aj naďalej, veľmi si to vážime.

Situáciu vo svete ohľadom koronavírusu pozorne sledujeme, takisto hygienické opatrenia v jednotlivých krajinách, aby sme vás vedeli informovať a uvádzať aktuálne a relevantné informácie.

Momentálne sa venujeme príprave zážitkových pobytov na sezónu 2021, kompletná ponuka bude uverejnená na stránke v priebehu septembra 2020. Cestovať budeme ako doteraz v malých skupinách od 2-12 osôb, komfortne a s našimi skvelými sprievodcami žijúcimi v zahraničí, s ktorými pre vás programy pripravujeme. Tešiť sa môžete znovu aj na fitpobyty so Zorou Czoborovou, Marekom Gajdácsom a Pilates pobyty s Denisou Owen, ktoré organizujeme už štyri roky.

Pre tohtoročnú letnú sezónu sme obnovili pobyty na júl a august v Slovinsku, ktoré je momentálne bezpečné z hľadiska koronavírusu a dostupné vlastnou dopravou bez preukázania testu a karantény. Prímorské mestečko Portorož – fitpobyt so Zorou Czoborovou 22.8.-29.8.2020, s Marekom Gajdácsom 24.8.- 28.8.2020, aj bez možnosti cvičenia sa zľavnenú cenu, takisto pobyty pre individuálnych klientov na 5-8 dní v slovinských hoteloch.

Ďakujeme, tešíme sa znovu na pobyty a spoločné zážitky s vami, cestovanie bolo, je a bude vždy IN.