Costa Brava – Hotel Santa Marta*****

Španielsko
7 dní
Costa Brava,
Španielsko

Costa Brava – Hotel Santa Marta*****

Cena od:

690

Cena: 690 € (Osoba – 2 lôžková izba pri obsadení 2 osobami)

Cena: 888 € (Osoba – 2 lôžková izba pri obsadení 2 osobami s výhľadom na more)

PLATBA – PRI PRIHLÁSENÍ SA PLATÍ ZÁLOHA 300€/OSOBA ZVYŠOK DO 1.8.2021

Costa Brava, alebo v preklade Divoké pobrežie, leží severovýchodne od Barcelony a je významou turistickou oblasťou Katalánska. Lloret de Mar, mestečko ležiace 75 km severovýchodne od Barcelony, sa svojou viac ako tisícročnou históriou radí medzi najstaršie katalánske mestá. Názov Lloret pochádza z latinského Lauredal, teda vavrínový háj. V mestečku aj okolí môžete obdivovať celý rad cenných kostolov, rímske hrobky, stredoveké hrady aj honosné vily postavené bohatými conquisadormi po návrate z Ameriky. Centrum mestečka tvorí hlavná trieda s množstvom turistických atrakcií, obchodíkov, barov, reštaurácií a kasín. Je piatou najnavštevovanejšou prímorskou lokalitou Španielska a jednotkou v rámci Katalánska. Je obľúbeným letoviskom turistov z celého sveta. Pýchou Lloretu a vyhľadávaným miestom odpočinku sú záhrady Sv. Clotildy, postavené podľa vzoru talianskych renesančných parkov na útesoch nad morom v tesnej blízkosti pláže Fenals. Priamo v centre mestečka môžete vidieť aj arénu, kde sa pred zákazom uskutočňovali býčie zápasy. Kľud nájdete v niektorej z množstva romantických pustovníckych kaplniek, ktoré vznikli v 11.-17.storočí v okolí Lloretu. Turisti majú možnosť zaujímavých lodných výletov popri divokom pobreží na juh k mestečku Blanes, ktoré je známe svojou botanickou záhradou, rybím trhom, obchodíkmi, reštauráciami a barmi, alebo na sever až k francúzskym hraniciam. More je v tejto oblasti vďaka prevažne skalnatému podložiu veľmi čisté a po väčšinu roka aj pomerne kľudné. Vstup je pozvoľný, pláže čisté, pieskové, udržiavané.

Poloha

Hotel Santa Marta *****sa nachádza len 2 minúty chôdze od pláže Santa Cristina a je obklopený lesom a parkom. Leží necelých 5 km od centra mestečka Lloret de Mar a 3 km od mestečka Blanes. Popri pláži vedie promenáda, ktorá je ako stvorená na prechádzky a objavovanie okolia.

Ubytovanie

Hotel Santa Marta*****. Dvoj a trojlôžkové izby v hlavnej budove alebo prístavbe. Každá izba je klimatizovaná a má minibar, terasu alebo balkón s výhľadom na more alebo park. Hotel má rôzne kategórie izieb, ktoré sú kompletne zrekonštruované a niektoré izby majú bezbariérový prístup. Izby sú vybavené kúpeľňou so sprchovacím kútom alebo vaňou s fénom, sprchou SAT TV, minibar, papučky, župan, uteráky, rýchlo varná kanvica, žehlička a žehliace potreby, telefón, trezor za poplatok.

Vybavenie a služby

Spoločné priestory sú klimatizované. Hotel je vybavený výťahom a úschovňou batožín. Hostia môžu využiť vnútorný a vonkajší bazén, terasu, lehátka, telocvičňu, požičovňu bicyklov, masáže, stolný tenis, biliardový stôl, SPA, vodné aktivity. Parkovanie a Wi-Fi sú na recepcii bez poplatku. Bar na pláži za poplatok.

Stravovanie

Raňajky formou bufetu s medzinárodnou kuchyňou.

 

Možnosti výletov

Lloret de Mar – kostoly, rímske hrobky, stredoveké hrady, honosné vily, obchodíky, reštaurácie, záhrady sv. Clotildy

Blanes – prístavné mestečko považované za jedno z najkrajších a najidylickejších letovísk Costa Bravy. Je charakterisické kľudnou atmosférou, ktorá je zasadená do kulisy starého rybárskeho prístavu a historického centra, ktoré sa skladá hradu sv. Jána a obklopeného mohutnými hradbami so strážnymi vežami. Centrum mesta je povestné mnohými obchodmi a reštauráciami, hotelmi, barmi, diskotékami. Veľkou atrakciou je svetoznáma botanická záhrada Mar y Murta, ktorá sa nachádza na kopci za prístavom. Do záhrady jazdí pravidelne každých 30 minút autobus – spiatočný lístok stojí asi 2 €, nastúpiť môžete na oboch koncoch promenády. Vstupné do záhardy je 6 €/osoba. V záhrade rastú voľno rastliny z celého sveta. Je rozdelená na 10 rôznych oblastí. V zadnej časti sa pred vami otvorí nádherný výhľad na more.

Barcelona – celodenný výlet autobusom so slovenským sprievodcom – 59 €. V cene nie sú vstupy do pamiatok. Po raňajkách odchod do Barcelony. Pozrieme si centrum, navštívime známu tržnicu, obchody a obchodíky, cez najznámejšiu ulicu Barcelony La Rambla sa presunieme na pláž Barceloneta, kde sa môžete občerstviť povestnou Sangriou alebo ochutnať paellu , vynikajúcu rybaciu polievky, plody mora, tapas či pinchos – mäso napichnuté na paličke. Výlet zakončíme plavbou na lodi popri pobreží, z ktorej uvidíme nádherný západ slnka aj jedinečnú panorámu Barcelony.

Girona – celodenný výlet autobusom so slovenským sprievodcom – 49 €. Po raňajkách odchod do Girony. ktorá patrí medzi miesta s najbohatšou históriou v Španielsku. Mesto založili Rimania, neskôr padlo do rúk Maurov a potom Frankov, aby nakoniec zakotvilo pod správou Barcelony. Návštevníkov láka svojou nádhernou architektúrou, na ktorej badať vplyvy rôznych kultúr a náboženstiev. V mestských častiach Staré a Nové mesto nájdete mnoho príležitostí na príjemné splynutie s davom a pozorovanie miestneho života a kultúry. V meste sa nachádza množstvo obchodov, krásnych butikov, v miestnej taberne ochutnáme pravé churros s varenou čokoládou, prejdeme sa po moste, ktorý postavil Gustav Eiffel.

 

Cena zahŕňa

6x ubytovanie v 1/2 s raňajkami bohatými, bufetovými stolmi, slovenský sprievodca počas pobytu, poistenie proti insolventnosti CK.

Cena nezahŕňa

Letenka- zabezpečí CK, poistenie storna zájazdu a komplexných liečebných nákladov 12 €/osoba/pobyt, pobytová taxa 2,50€/osoba/noc, fakultatívne výlety

Termín
12/09/2021 –
18/09/2021
Strava
Raňajky
Typ zájazdu
Pobytový
Dĺžka
7 dní
Pôvodná cena
Cena od
690 EUR

OBJEDNÁVKA