DO Pilates Escape pobyt COSTA BRAVA s Denisou Owen

Španielsko – Katalánsko
7 dní
Costa Brava – Blanes,
Španielsko – Katalánsko

DO Pilates Escape pobyt COSTA BRAVA s Denisou Owen

Cena od:

789

NOVINKA SEZÓNY 2020 V CK Travel is IN - DO PILATES ESCAPE POBYT S DENISOU OWEN V DESTINÁCII COSTA BRAVA

Ukrojte si kúsok času pre seba a podniknite „escape“ od každodenných povinností a starostí s odborníčkou na zdravý chrbát a Pilates mentorkou Denisou OWEN. Zavedie Vás do nádherného katalánskeho prostredia- na „Divoké pobrežie“ Costa Brava, kde sa budete venovať iba svojmu telu a mysli. Cvičenie je zostavené tak, aby ste si každý deň precvičili všetky svalové skupiny a naučili sa základnú pilates zostavu, ktorú si po tomto pobyte budete vedieť sami cvičiť aj doma. Cvičenie bude doplnené o rehabilitačné prvky a na každej hodine si vyskúšame pilates s pomôckou.

Cieľom tohto pobytu je celkové ozdravenie tela (well-being), zlepšenie jeho flexibility a rozsahu hybnosti kĺbov, zrelaxovanie celého organizmu a načerpanie novej pozitívnej energie. Dôraz bude kladený na správnu techniku cvičenia, jeho detaily, na správne dýchanie a výber najvhodnejších a najúčinnejších cvikov pre zdravý chrbát.

Na konci pobytu dostanete materiály základnej Pilates zostavy cvikov, aby ste si túto metódu vedeli cvičiť doma.

PROGRAM NA KAŽDÝ DEŇ:
RÁNO
PILATES S RÔZNYMI POMÔCKAMI
Naučíme sa základnú aj pokročilú zostavu cvikov metódy pilates ale predstavíme vám aj tie náročnejšie pozície. Spoznáte vlastné telo, jeho rozsahy a limity a objavíte podstatu hĺbkových svalov. Krásne sa tu posilní centrum tela, stabilizuje panva a naučí sa správne dýchať. Ako výzvu na zintenzívnenie cvičenia budeme používať rôzne pomôcky (Pilates circle, TheraBand, Over Ball a závažia). Zistíte, že aj pri pilatese sa dá zapotiť.

VEČER
PILATES A STREČING

Do vášho wellness programu zaradíme aj plnohodnotný strečing. Masážnym ježkom si uvoľníme úpony a šľachy na chodidlách, budú sa vám uvoľňovať svaly aj fascie na myofasciálnej úrovni. Sval sa prekrví, vyživí a okysličí a vy sa budete cítiť ako znovuzrodený a vyšší o niekoľko centimetrov. Na konci hodiny sa vám pravdepodobne podarí dotknúť sa podložky pri odrolovaní chrbtice v stoji.
Čo si so sebou zobrať:
– Podložku
– Pilates pomôcky (overball, pilates circle, theraband, masážny ježko na chodidlo)

HARMONOGRAM CVIČENIA A AKTIVÍT NA POBYTE:

1 deň               Príchod – Wellcome drink

2 deň              Ranný pilates s pomôckou

                                               Fakultatívny výlet Blanes alebo voľný program

                                             Večerný pilates so strečingom

3 deň              Ranný pilates s pomôckou

                                                Fakultatívny výlet do Tossa de Mar alebo voľný program

                                              Večerný pilates so strečingom

4 deň              Voľný deň, pre záujemcov celodenný výlet do BARCELONY

5 deň               Ranný pilates s pomôckou

                                                Fakultatívny výlet do Girony alebo voľný program

                                              Večerný pilates so strečingom

6 deň             Ranný pilates s pomôckou

                                                Zaslúžený oddych

                                                Večerný pilates so strečingom

7deň               Voľný oddychový deň. Odchod na letisko v poobedňajších hodinách.

POLOHA LETOVISKA

Costa Brava, alebo v preklade Divoké pobrežie, leží severovýchodne od Barcelony a je významnou turistickou oblasťou Katalánska.

Blanes je prístavné mestečko považované za jedno z najkrajších a najidylickejších letovísk Costa Bravy. Je charakteristické kľudnou atmosférou, ktorá je zasadená do kulisy starého rybárskeho prístavu a historického centra, ktoré sa skladá  hradu sv. Jána a obklopeného mohutnými hradbami so strážnymi vežami. Centrum mesta je povestné mnohými obchodmi a reštauráciami, hotelmi, barmi, diskotékami. Veľkou atrakciou je svetoznáma botanická záhrada Mar y Murta, ktorá sa nachádza na kopci za prístavom. Do záhrady jazdí pravidelne každých 30 minút autobus, nastúpiť môžete na oboch koncoch promenády, pre aktívnych návštevníkov je možnosť prejsť sa pešo. Vstupné do záhrady je 7 €/osoba. V záhrade rastú voľne rastliny z celého sveta. Je rozdelená na 10 rôznych oblastí. V zadnej časti sa pred vami otvorí nádherný výhľad na more.

UBYTOVANIE

Hotel Beverly Park&Spa**** Blanes

Tento moderný hotel sa nachádza v blízkosti najdlhšej pláže v letovisku Blanes na pobreží Costa Brava. Má posilňovňu, v záhrade vonkajší bazén pre deti i dospelých, herňu pre malé deti, fitness centrum, reštauráciu, bar, snack bar. Za príplatok môžete využívať wellness centrum s vírivkou, saunou a parným kúpeľom. Izby sú moderne a útulne zariadené a v reštaurácii sa podávajú pokrmy španielskej aj medzinárodnej kuchyne. V komplexe sa denne organizuje zábavný program. Hotel je oddelený od pieskovej pláže krásnou záhradou, vzdialenosť pláže od hotela cca 150 m.

Izba standard – táto klimatizovaná izba má bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, SAT TV, telefón, pracovný stôl, súkromnú terasu alebo balkón. V kúpeľni s vaňou a WC nájdete sušič na vlasy.  K dispozícií sú aj izby superior za príplatok 20 €/izba/noc a rodinné izby za príplatok 40 €/izba/noc.

BARCELONA – CELODENNÝ VÝLET AUTOBUSOM SO SLOVENSKÝM SPRIEVODCOM 45 €/osoba –

Po raňajkách odchod do Barcelony. Pozrieme si centrum mesta – Sagrada Familia – novogotický chrámu Svätej rodiny, ktorý sa stal symbolom Barcelony a ktorý začal stavať geniálny Gaudí. Navštívime známu tržnicu, obchody a obchodíky, cez najznámejšiu ulicu Barcelony La Rambla sa presunieme na pláž Barceloneta, kde sa môžete občerstviť povestnou Sangriou alebo ochutnať paellu , vynikajúcu rybaciu polievky, plody mora, tapas či pinchos – mäso napichnuté na paličke. Poobede sa presunieme metrom do Parku Guëll, záhradného komplexu plného nekonvenčných stavieb od geniálneho katalánskeho architekta Antoni Gaudího, ktorého meno je neodmysliteľne späté s týmto kozmopolitným mestom. Park Güell mal byť pôvodne súčasťou pokojnej obytnej štvrte utopenej v zeleni. Dnes však znamená oveľa viac: je živým príkladom toho, ako dokáže vegetácia zadržiavať vodu v inak vyprahnutej krajine. Ak radi navštevujete miesta zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, ak máte slabosť pre obdobie z prelomu 19. a 20. storočia a nie sú vám cudzie sny o Atlantíde, určite neobanujete, ak zavítate do Parku Güell. Z terasy je nádherný pohľad na celú Barcelonu. Z Parku Güell sa presunieme na Plaça de Catalunya alebo tiež katalánsky Plaą de Catalunya, jedno z najdôležitejších námestí v Barcelone. To čím je toto námestie veľmi známe sú studne s fontánami. Sú tu hneď štyri a to v každom rohu jedna. Dookola sa nachádzajú stromy poskytujúce chládok. Najkrajšie vydláždený je samotný stred námestie a to v tvare oválu. Námestie je centrom spoločenského života, a tak aj okolo Place de Catalunya sa nachádza divadla, nákupné centrá, reštaurácie, kaviarne, hotely i sídla bohatých firiem. Večer sa tu odohráva nádherné divadlo – fontány striekajú v rytme hudby a svetelných efektov. Návrat na hotel v neskorých večerných hodinách.

Záujem o výlet poprosíme uviesť pri objednávaní pobytu, cena výletu sa uhrádza s doplatkom pobytu. V prípade, že máte záujem o vstup do vnútorných priestorov Sagrada Familia, lístky treba zakúpiť dopredu – cena od 17 €/osoba, vstupné do Parku Guell – lístky treba zakúpiť dopredu  10 €/osoba. Budeme vás kontaktovať 2 mesiace pred konaním pobytu.

MOŽNOSTI VÝLETOV NA POBYTE – RIEŠI DELEGÁT NA MIESTE

Lloret de Mar – kostoly, rímske hrobky, stredoveké hrady, honosné vily, obchodíky, reštaurácie, záhrady sv. Clotildy

Tossa de Mar – hrad, obchodíky,reštaurácie

Stravovanie

Polpenzia formou bohatých bufetových stolov.

Poznámka

Cena pobytu je garantovaná s objednaním do 31.1.2020, neskôr sa môže meniť v závislosti na cene letenky. Pri objednaní pobytu sa platí záloha 300€/osoba, zvyšok do 20.3.2020. V prípade včasnej rezervácie odporúčame poistenie KLN+storna pobytu 2€/osoba/deň. Nakoľko je potrebné zabezpečiť skupinové vstupy na atrakcie pri výlete v Barcelone dopredu, budeme klientov kontaktovať s možnosťami a cenami vstupov 2 mesiace pred konaním pobytu.

Zľavy: Dieťa na prístelke 2-12 rokov 449 €/pobyt

Cena zahŕňa

6x ubytovanie s polpenziou v 1/2 standard, letenka Viedeň-Barcelona-Viedeň, transfer z letiska do hotela a z hotela na letisko, cvičebný program s Denisou Owen, vstup do hotelového fitness centra, slovenský delegát počas celého pobytu.

Cena nezahŕňa

Poistenie komplexných liečebných nákladov 14 €/osoba/pobyt, vstup do vnútorných bazénov 12€/osoba 2 hodiny, alebo 30€ celý týždeň- platí sa na recepcii hotela. Povinný doplatok: turistická taxa 1€/osoba/noc- platí sa na mieste.

Termín
19/05/2020 –
25/05/2020
Strava
Polpenzia formou bohatých bufetových stolov
Typ zájazdu
Športový pobyt pri mori- Pilates
Dĺžka
7 dní
Pôvodná cena
Cena od
789 EUR

Nezáväzná objednávka

Ďalšie pobyty

Milí Traveláci,

dovoľte nám, aby sme sa vám úprimne poďakovali za vašu dôveru a trpezlivosť v tomto, pre nás všetkých, neľahkom období. Teší nás a zaväzuje, že chcete s nami cestovať aj naďalej, veľmi si to vážime.

Situáciu vo svete ohľadom koronavírusu pozorne sledujeme, takisto hygienické opatrenia v jednotlivých krajinách, aby sme vás vedeli informovať a uvádzať aktuálne a relevantné informácie.

Momentálne sa venujeme príprave zážitkových pobytov na sezónu 2021, kompletná ponuka bude uverejnená na stránke v priebehu septembra 2020. Cestovať budeme ako doteraz v malých skupinách od 2-12 osôb, komfortne a s našimi skvelými sprievodcami žijúcimi v zahraničí, s ktorými pre vás programy pripravujeme. Tešiť sa môžete znovu aj na fitpobyty so Zorou Czoborovou, Marekom Gajdácsom a Pilates pobyty s Denisou Owen, ktoré organizujeme už štyri roky.

Pre tohtoročnú letnú sezónu sme obnovili pobyty na júl a august v Slovinsku, ktoré je momentálne bezpečné z hľadiska koronavírusu a dostupné vlastnou dopravou bez preukázania testu a karantény. Prímorské mestečko Portorož – fitpobyt so Zorou Czoborovou 22.8.-29.8.2020, s Marekom Gajdácsom 24.8.- 28.8.2020, aj bez možnosti cvičenia sa zľavnenú cenu, takisto pobyty pre individuálnych klientov na 5-8 dní v slovinských hoteloch.

Ďakujeme, tešíme sa znovu na pobyty a spoločné zážitky s vami, cestovanie bolo, je a bude vždy IN.