COSTA BRAVA DO PILATES POBYT S DENISOU OWEN

Španielsko
6 dní
Costa Brava,
Španielsko

COSTA BRAVA DO PILATES POBYT S DENISOU OWEN

Cena od:

599
Cena na osobu s raňajkami v 1/2 vedľajšia budova                               599 €
 Cena na osobu s raňajkami v 1/2 hlavná budova výhľad na more       749 €
 
PLATBA – PRI PRIHLÁSENÍ SA PLATÍ ZÁLOHA 300€/OSOBA DOPLATOK DO 1.8.2021

 

Ukrojte si kúsok času pre seba a podniknite „escape“ od každodenných povinností a starostí s odborníčkou na zdravý chrbát a Pilates mentorkou Denisou OWEN. Zavedie Vás do nádherného prostredia, Costa Bravy, kde sa budete venovať iba svojmu telu a mysli. Cvičenie je zostavené tak, aby ste si každý deň precvičili všetky svalové skupiny a naučili sa základnú pilates zostavu, ktorú si po tomto pobyte budete vedieť sami cvičiť aj doma. Cvičenie bude doplnené o rehabilitačné prvky a na každej hodine vám predstavíme inú pilates pomôcku.

Cieľom tohto pobytu je celkové ozdravenie tela (well-being), zlepšenie jeho flexibility a rozsahu hybnosti kĺbov, zrelaxovanie celého organizmu a načerpanie novej pozitívnej energie. Dôraz bude kladený na správnu techniku cvičenia, jeho detaily, na správne dýchanie a výber najvhodnejších a najúčinnejších cvikov pre zdravý chrbát.

Na konci pobytu dostanete materiály základnej Pilates zostavy cvikov a cvikov tvárovej yogy, aby ste si obe tieto metódy vedeli cvičiť doma.

Poloha

Costa Brava, alebo v preklade Divoké pobrežie, leží severovýchodne od Barcelony a je významou turistickou oblasťou Katalánska.

Lloret de Mar, mestečko ležiace 75 km severovýchodne od Barcelony, sa svojou viac ako tisícročnou históriou radí medzi najstaršie katalánske mestá. Názov Lloret pochádza z latinského Lauredal, teda vavrínový háj. V mestečku aj okolí môžete obdivovať celý rad cenných kostolov, rímske hrobky, stredoveké hrady aj honosné vily postavené bohatými conquisadormi po návrate z Ameriky. Centrum mestečka tvorí hlavná trieda s množstvom turistických atrakcií, obchodíkov, barov, reštaurácií a kasín. Je piatou najnavštevovanejšou prímorskou lokalitou Španielska a jednotkou v rámci Katalánska. Je obľúbeným letoviskom turistov z celého sveta. Pýchou Lloretu a vyhľadávaným miestom odpočinku sú záhrady Sv. Clotildy, postavené podľa vzoru talianskych renesančných parkov na útesoch nad morom v tesnej blízkosti pláže Fenals. Priamo v centre mestečka môžete vidieť aj arénu, kde sa pred zákazom uskutočňovali býčie zápasy. Kľud nájdete v niektorej z množstva romantických pustovníckych kaplniek, ktoré vznikli v 11.-17.storočí v okolí Lloretu. Turisti majú možnosť zaujímavých lodných výletov popri divokom pobreží na juh k mestečku Blanes, ktoré je známe svojou botanickou záhradou, rybím trhom, obchodíkmi, reštauráciami a barmi, alebo na sever až k francúzskym hraniciam. More je v tejto oblasti vďaka prevažne skalnatému podložiu veľmi čisté a po väčšinu roka aj pomerne kľudné. Vstup je pozvoľný, pláže čisté, pieskové, udržiavané.

Ubytovanie

Krásny hotel Santa Marta *****sa nachádza len 2 minúty chôdze od pláže Santa Cristina a je obklopený lesom a parkom. Leží necelých 5 km od centra mestečka Lloret de Mar a 3 km od mestečka Blanes. Popri pláži vedie promenáda, ktorá je ako stvorená na prechádzky a objavovanie okolia.

Dvojlôžkové izby v hlavnej budove alebo vedľajšej budove. Každá izba je klimatizovaná a má minibar, terasu alebo balkón s výhľadom na more alebo park. Hotel má rôzne kategórie izieb, ktoré sú kompletne zrekonštruované a niektoré izby majú bezbariérový prístup. Izby sú vybavené kúpeľňou so sprchovacím kútom alebo vaňou s fénom, sprchou SAT TV, minibar, papučky, župan, uteráky, rýchlo varná kanvica, žehlička a žehliace potreby, telefón, trezor za poplatok.

Vybavenie a služby

Spoločné priestory sú klimatizované. Hotel je vybavený výťahom a úschovňou batožín. Hostia môžu využiť vnútorný a vonkajší bazén, terasu, lehátka, telocvičňu, požičovňu bicyklov, masáže, stolný tenis, biliardový stôl, SPA, vodné aktivity. Parkovanie a Wi-Fi sú na recepcii bez poplatku. Bar na pláži za poplatok.

Možnosti  výletov:

Lloret de Mar – kostoly, rímske hrobky, stredoveké hrady, honosné vily, obchodíky, reštaurácie, záhrady sv. Clotildy

Blanes – prístavné mestečko považované za jedno z najkrajších a najidylickejších letovísk Costa Bravy. Je charakterisické kľudnou atmosférou, ktorá je zasadená do kulisy starého rybárskeho prístavu a historického centra, ktoré sa skladá  hradu sv. Jána a obklopeného mohutnými hradbami so strážnymi vežami. Centrum mesta je povestné mnohými obchodmi a reštauráciami, hotelmi, barmi, diskotékami. Veľkou atrakciou je svetoznáma botanická záhrada Mar y Murta, ktorá sa nachádza na kopci za prístavom. Do záhrady jazdí pravidelne každých 30 minút autobus – spiatočný lístok stojí asi 2 €, nastúpiť môžete na oboch koncoch promenády. Vstupné do záhardy je 6 €/osoba. V záhrade rastú voľno rastliny z celého sveta. Je rozdelená na 10 rôznych oblastí. V zadnej časti sa pred vami otvorí nádherný výhľad na more.

Barcelona – celodenný výlet autobusom so slovenským sprievodcom – 59 € – v cene nie sú vstupy do pamiatok

Po raňajkách odchod do Barcelony. Pozrieme si centrum, navštívime známu tržnicu, obchody a obchodíky, cez najznámejšiu ulicu Barcelony La Rambla sa presunieme na pláž Barceloneta, kde sa môžete občerstviť povestnou Sangriou alebo ochutnať paellu , vynikajúcu rybaciu polievky, plody mora, tapas či pinchos – mäso napichnuté na paličke. Výlet zakončíme plavbou na lodi popri pobreží, z ktorej uvidíme nádherný západ slnka aj jedinečnú panorámu Barcelony.

Girona – celodenný výlet autobusom so slovenským sprievodcom – 49 €

Po raňajkách odchod do Girony. ktorá patrí medzi miesta s najbohatšou históriou v Španielsku. Mesto založili Rimania, neskôr padlo do rúk Maurov a potom Frankov, aby nakoniec zakotvilo pod správou Barcelony. Návštevníkov láka svojou nádhernou architektúrou, na ktorej badať vplyvy rôznych kultúr a náboženstiev. V mestských častiach Staré a Nové mesto nájdete mnoho príležitostí na príjemné splynutie s davom a pozorovanie miestneho života a kultúry. V meste sa nachádza množstvo obchodov, krásnych butikov, v miestnej taberne ochutnáme pravé churros s varenou čokoládou, prejdeme sa po moste, ktorý postavil Gustav Eiffel. V meste sa nachádza najlepšia reštaurácia na svete, ocenená *** hviezdami od Michelina, El Celler de Can Rocca, ktorá patrí trom bratom. Jordi Rocca bol vyhlásený aj za najlepšieho cukrára na svete, má zmrzlináreň aj v Barcelone, kde pôjdeme ochutnať jeho vynikajúcu zmrzlinu. Fantastické menu, stretnutie s bratmi, prehliadka kuchyne aj vínnej pivnice, zanechajú vo vás nezabudnuteľný zážitok.  Cena menu 160 € – 215 €, stôl je potrebné objednať rok dopredu.

Stravovanie

Raňajky formou bufetu. Na pláži sa nachádza bar.

Cena zahŕňa

5x ubytovanie v 1/2 s raňajkami, lehátka pri bazéne na pláži, transfer z letiska na hotel a z hotela na letisko, poistenie CK proti insolventnosti, slovenský delegát.

Cena nezahŕňa

Letenka. Pobytová taxa 15 €/osoba/pobyt. Výlety. Cvičenie Pilates s Denisou Owen 96 €/osoba/pobyt, poistenie komplexných liečebných nákladov vrátane storna pobytu 2€/osoba/deň

Letenku zabezpečí CK Travel is IN začiatkom roka 2021.
Termín
07/09/2021 –
12/09/2021
Strava
Raňajky
Typ zájazdu
PILATES- DOVOLENKA
Dĺžka
6 dní
Pôvodná cena
Cena od
599 EUR

OBJEDNÁVKA