OCHUTNAJ SVET – VÝNIMOČNÉ CHUTE&VÍNA KATALÁNSKA

Španielsko
6 dní
Costa Brava,
Španielsko

OCHUTNAJ SVET – VÝNIMOČNÉ CHUTE&VÍNA KATALÁNSKA

Cena od:

990

29.9.-3.10.2022

Cena: 1.290 € (Osoba – 2 lôžková izba pri obsadení 2 osobami)

UPOZORNENIE: V meste Girona sa nachádza najlepšia reštaurácia na svete, ocenená *** hviezdami od Michelina, El Celler de Can Rocca, ktorá patrí trom bratom. Jordi Rocca bol vyhlásený aj za najlepšieho cukrára na svete, má zmrzlináreň aj v Barcelone, kde pôjdeme ochutnať jeho vynikajúcu zmrzlinu. Fantastické menu, stretnutie s bratmi, prehliadka kuchyne aj vínnej pivnice, zanechajú vo vás nezabudnuteľný zážitok. Cena menu 200€- 250 €/osoba.

STÔL DO TEJTO REŠTAURÁCIE JE POTREBNÉ OBJEDNAŤ ROK DOPREDU, V CK DISPONUJEME OBMEDZENÝM POČTOM MIEST DO REŠTAURÁCIE NA 1.10. 2022.
 

Milovníci gastronómie, histórie a nezabudnuteľných zážitkov, pozývame vás na jedinečný pobyt do Katalánska, na ktorom si  budeme  užívať  život, spoznávať históriu, ochutnávať výnimočnú gastronómiu a vína, ktoré sa preslávili po celom svete. Veľkým zážitkom bude návšteva najlepšej reštaurácie na svele El Celler de Can Roca v Girone, ktorú vedú traja bratia a ktorá získala *** od Michelina. Cukrárske výtvory Jordiho Rocu sú geniálne, právom bol vyhlásený za najlepšieho kuchára na svete. Atmosféra aj menu sú fantastické, okrem chuťového a vizuálneho zážitku si pozrieme vínnu pivnicu, nazrieme do kuchyne a stretneme sa osobne s bratmi Rocovcami.

Na svoje si prídu aj milovníci vína. Navštívime jedno z najvýznamnejších vinárstiev v Španielsku, Bodega Torres, ktoré vlastní rodina Torres. Podľa Drinks International je Torres najobdivovanejšou značkou vína na svete. Nachádza sa vo Vilafranca del Penedès, ale s mnohými ďalšími vinárskymi výrobkami po celom svete, je Torres známy podnik, ktorý od roku 1870 rastie z generácie na generáciu. Vinárstvo je veľmi zaviazané k životnému prostrediu a hovorí: „Čím viac sa staráme o Zem, tým lepšie víno získame“.Po uvítacom drinku vo vinárni sa oboznámime s vinárňou Torres, prehliadneme si objekty, vinice a pozrieme si proces výroby vína s odborným výkladom a následnou degustáciou vín. Za účasť obdrží každý klient upomienkový diplom od španielskej školy sommelierov a vinárstva.

Barcelone sa budeme túlať mestom, ochutnávať typické katalánske jedlá v domácich tratóriách, neobídeme ani preslávenú tržnicu na La Ramble. Deň zakončíme na katamaráne pri pobreží Barcelony, kde si budeme vychutnávať západ slnka s výborným vínom v ruke.

Hovorí sa, že lepšie je jedenkrát vidieť ako stokrát počuť. Katalánsko je výnimočné, zvláštne a nezabudnuteľné. Preslávili ho traja géniovia – Gaudí, Salvator Dalí a bratia Rocovci. Spoznajte túto časť Španielska aj vy, jeho chute, vône, architektúru, históriu.

¡Bienvenidos, amigos!1.

 

Poloha

Barcelona, Girona

Ubytovanie

Hotel**** s raňajkami v centre Barcelony.

Vybavenie a služby

Stravovanie

Raňajky formou bufetu.

 

Cena zahŕňa

4x ubytovanie v 1/2 s raňajkami bufetovými stolm,  pobytová taxa, slovenský sprievodca počas pobytu, transfer z letiska na hotel a z hotela na letisko, transfery v Katalánsku, lístok + drink na katamarane v Barcelone, uvítací drink vo vinárni Bodega Torres, prehliadka objektov, viníc a procesu výroby vína s odborným výkladom a následnou degustáciou vín, prehliadka Girony, poistenie proti insolventnosti CK

Cena nezahŕňa

Letenka Viedeň-Barcelona-Viedeň- zabezpečí CK, poistenie storna zájazdu a komplexných liečebných nákladov 12,50  €/osoba/pobyt, degustačná večera El Celler de Can Roca – 200€-250 €/osoba, strava mimo programu.

POZNÁMKA: NA POBYT JE MOŽNÉ NAKOMBINOVAŤ LETENKU Z KTOREJKOĽVEK ČASTI SVETA – KONTAKTUJTE CK

počet osôb na pobyt: 10

Termín
29/09/2022 –
03/10/2022
Strava
Raňajky
Typ zájazdu
OCHUTNAJ SVET- KATALÁNSKO
Dĺžka
6 dní
Pôvodná cena
Cena od
990 EUR

OBJEDNÁVKA