OCHUTNAJ SVET – VÝNIMOČNÉ CHUTE&VÍNA KATALÁNSKA

Španielsko
6 dní
Costa Brava,
Španielsko

OCHUTNAJ SVET – VÝNIMOČNÉ CHUTE&VÍNA KATALÁNSKA

Cena od:

990

Cena: 990 € (Osoba – 2 lôžková izba pri obsadení 2 osobami)

PLATBA – PRI PRIHLÁSENÍ SA PLATÍ ZÁLOHA 300€/OSOBA ZVYŠOK DO 1.8.2021

UPOZORNENIE: V meste Girona sa nachádza najlepšia reštaurácia na svete, ocenená *** hviezdami od Michelina, El Celler de Can Rocca, ktorá patrí trom bratom. Jordi Rocca bol vyhlásený aj za najlepšieho cukrára na svete, má zmrzlináreň aj v Barcelone, kde pôjdeme ochutnať jeho vynikajúcu zmrzlinu. Fantastické menu, stretnutie s bratmi, prehliadka kuchyne aj vínnej pivnice, zanechajú vo vás nezabudnuteľný zážitok. Cena menu 160 € – 215 €.

STÔL DO TEJTO REŠTAURÁCIE JE POTREBNÉ OBJEDNAŤ ROK DOPREDU, V PRÍPADE ZÁUJMU O TENTO JEDINEČNÝ ZÁŽITOK NAHLÁSTE ZÁUJEM V CK HNEĎ PRI PRIHLÁSENÍ NA POBYT. PO NENAHLÁSENÍ ZÁUJMU O NÁVŠTEVU REŠTAURÁCIE EL CELLER DE CAN ROCA DO KONCA SEPTEMBRA 2020 BUDE MOŽNÉ ABSOLVOVAŤ CELÝ GASTROPROGRAM, ALE BEZ NÁVŠTEVY EL CELLER DE CAN ROCA.
 
Momentálne voľných miest / celková kapacita pobytu – 10/15
 

Milovníci gastronómie, histórie a nezabudnuteľných zážitkov, pozývame vás na jedinečný pobyt do Katalánska, na ktorom budeme relaxovať v krásnom hoteli na „Divokom pobreží“, užívať si život, spoznávať históriu, ochutnávať výnimočnú gastronómiu a vína, ktoré sa preslávili po celom svete. Veľkým zážitkom bude návšteva najlepšej reštaurácie na svele El Celler de Can Roca v Girone, ktorú vedú traja bratia a ktorá získala *** od Michelina. Cukrárske výtvory Jordiho Rocu sú geniálne, právom bol vyhlásený za najlepšieho kuchára na svete. Atmosféra aj menu sú fantastické, okrem chuťového a vizuálneho zážitku si pozrieme vínnu pivnicu, nazrieme do kuchyne a stretneme sa osobne s bratmi Rocovcami.

Na svoje si prídu aj milovníci vína. Navštívime jedno z najvýznamnejších vinárstiev v Španielsku, Bodega Torres, ktoré vlastní rodina Torres. Podľa Drinks International je Torres najobdivovanejšou značkou vína na svete. Nachádza sa vo Vilafranca del Penedès, ale s mnohými ďalšími vinárskymi výrobkami po celom svete, je Torres známy podnik, ktorý od roku 1870 rastie z generácie na generáciu. Vinárstvo je veľmi zaviazané k životnému prostrediu a hovorí: „Čím viac sa staráme o Zem, tým lepšie víno získame“.Po uvítacom drinku vo vinárni sa oboznámime s vinárňou Torres, prehliadneme si objekty, vinice a pozrieme si proces výroby vína s odborným výkladom a následnou degustáciou vín. Za účasť obdrží každý klient upomienkový diplom od španielskej školy sommelierov a vinárstva.

Barcelone sa budeme túlať mestom, ochutnávať typické katalánske jedlá v domácich tratóriách, neobídeme ani preslávenú tržnicu na La Ramble. Deň zakončíme na katamaráne pri pobreží Barcelony, kde si budeme vychutnávať západ slnka s výborným vínom v ruke.

Zážitkom bude aj plavba od hotela do Tossa de Mar, kde sa budeme túlať v starých uličkách, pochutíme si na jedlách s darmi mora, pečených rybách aj typickej paelle.

V Blanes si pozrieme najstaršiu botanickú záhradu v Európe, zažijeme atmosféru pravého rybieho trhu, kde nie je ničím výnimočným vidieť žraloka či veľkého tuniaka, ktorého rybári ráno ulovili v mori a pred vašimi očami ho porcujú pre najlepšie reštaurácie.

Hovorí sa, že lepšie je jedenkrát vidieť ako stokrát počuť. Katalánsko je výnimočné, zvláštne a nezabudnuteľné. Preslávili ho traja géniovia – Gaudí, Salvator Dalí a bratia Rocovci. Spoznajte túto časť Španielska aj vy, jeho chute, vône, architektúru, históriu.

¡Bienvenidos, amigos!

Poloha

Hotel Santa Marta *****sa nachádza len 2 minúty chôdze od pláže Santa Cristina a je obklopený lesom a parkom. Leží necelých 5 km od centra mestečka Lloret de Mar a 3 km od mestečka Blanes. Popri pláži vedie promenáda, ktorá je ako stvorená na prechádzky a objavovanie okolia.

Ubytovanie

Hotel Santa Marta*****. Dvoj a trojlôžkové izby v hlavnej budove alebo prístavbe. Každá izba je klimatizovaná a má minibar, terasu alebo balkón s výhľadom na more alebo park. Hotel má rôzne kategórie izieb, ktoré sú kompletne zrekonštruované a niektoré izby majú bezbariérový prístup. Izby sú vybavené kúpeľňou so sprchovacím kútom alebo vaňou s fénom, sprchou SAT TV, minibar, papučky, župan, uteráky, rýchlo varná kanvica, žehlička a žehliace potreby, telefón, trezor za poplatok.

Vybavenie a služby

Spoločné priestory sú klimatizované. Hotel je vybavený výťahom a úschovňou batožín. Hostia môžu využiť vnútorný a vonkajší bazén, terasu, lehátka, telocvičňu, požičovňu bicyklov, masáže, stolný tenis, biliardový stôl, SPA, vodné aktivity. Parkovanie a Wi-Fi sú na recepcii bez poplatku. Bar na pláži za poplatok.

Stravovanie

Raňajky formou bufetu s medzinárodnou kuchyňou. Uvítacia večera TAPAS na hoteli prvý večer.

Cena zahŕňa

5x ubytovanie v 1/2 s raňajkami bohatými, bufetovými stolmi, 1x večera pri príchode na pobyt, pobytová taxa, slovenský sprievodca počas pobytu, transfer z letiska na hotel a z hotela na letisko, transfery v Katalánsku, lístok na loď do Tossa de Mar, lístok + drink na katamarane v Barcelone, uvítací drink vo vinárni Bodega Torres, prehliadka objektov, viníc a procesu výroby vína s odborným výkladom a následnou degustáciou vín, prehliadka Girony, poistenie proti insolventnosti CK.

Cena nezahŕňa

Letenka- zabezpečí CK, poistenie storna zájazdu a komplexných liečebných nákladov 12 €/osoba/pobyt, degustačná večera El Celler de Can Roca – 168 € – 216 €/osoba, strava mimo programu.

POZNÁMKA: NA POBYT JE MOŽNÉ NAKOMBINOVAŤ LETENKU Z KTOREJKOĽVEK ČASTI SVETA – KONTAKTUJTE CK

Termín
07/09/2021 –
12/09/2021
Strava
Raňajky
Typ zájazdu
OCHUTNAJ SVET- KATALÁNSKO
Dĺžka
6 dní
Pôvodná cena
Cena od
990 EUR

OBJEDNÁVKA

Ďalšie pobyty

Gurmánske pobyty

Chute Toskánska

Absolvujte s nami jedinečný pobyt zameraný na prehĺbenie si znalostí o svetoznámych talianskych produktoch a ingredienciách. Každý „básni“ o lahodnom talianskom espresse, balzamiku, prosciutte a ďalších chuťovkách, ktoré preslávili Taliansko. Viete však ako vznikli? Akým spôsobom sa vyrábajú? A ako spoznať nie najkvalitnejšie? Pre všetkých zvedavých gurmánov, špecialistov z oboru, ktorý by si radi prehĺbili svoje znalosti a inšpirácie, sme pripravili jedinečný pobyt zameraný na to, čo Vás láka: symbióza dobrého jedla a vína.

Ukazať viac →
Gurmánske pobyty

Vinicami Toskánska

Toskánsko – najpopulárnejší taliansky región preslávený svojou gastronómiou, históriou, nádhernými malými kamennými mestečkami, vinicami, usadlosťami, nádhernou Florenciou a v neposlenom rade aj nákupmi. Poďte s nami na zážitkový gurmánsky pobyt s našou TOP sprievodkyňou, ktorá vás zavedie na miesta kde sa inak nedostanete. Vo Florencii čaká na vás ochutnávka najlepších toskánskych vín a dobrôt v 700 ročnej pivnici, cez ktorú prechádzali odsúdenci – napr. Machiavelli alebo Dante Alighieri a návšteva zakázaných priestorov . Zážitkom je návšteva súkromného pozemku svetoznámeho návrhára Salvatore Ferragama IL BORRO, ktorý je pre verejnosť neprístupný, s návštevou vínných pivníc, ochutnávkou bio vín a olivového oleja, ktoré sa vyrába priamo v usadlosti, môžete si zajazdiť na koni alebo vyrobiť vlastný šperk.

Ukazať viac →
Fitpobyty so Zorou Czoborovou

LAGO DI GARDA FITPOBYT so Zorou Czoborovou

Výnimočná La dolce vita- fitpobyt s vynikajúcimi ohlasmi Lago di Garda so Zorou Czoborovou z roku 2018 sa vracia! Lago di Garda, najväčšie talianske jazero, obklopené stredomorskými rastlinami, oleandrami, citrónovníkmi aj palmami, je ideálnym miestom na aktívnu dovolenku. Historické mestečká na jeho brehu, paláce aj vinice, tvoria spolu nádherný zážitok, pre ktorý sa tisíce turistov každoročne na jazero vracajú.

Ukazať viac →
Chorvátsko

FITPOBYT Chorvátsko Luxusnou Jachtou so Zorou Czoborovou II.

VÝNIMOČNÝ POBYT, AKÝ NA SLOVENSKOM TRHU EŠTE NIKDY NEBOL! Na súkromnej jachte plavbou od Splitu po Dubrovnik, so Zorou Czoborovou, každé ráno na inom ostrove, s nádhernými panoramatickými pohľadmi na okolie a Jadranské more. Okrem cvičenia si užijete plávanie a kúpanie na otvorenom mori aj krásnych plážach, ochutnáte výbornú dalmatínsku kuchyňu, zabavíte sa v konobách aj preslávených kluboch a reštauráciách. Poprechádzame sa kamennými uličkami malebných miest so zmrzlinou v ruke, spoznáme ich históriu a zaujímavosti. Alebo budete len tak oddychovať na jachte vo vírivke s pohárom dalmatínskeho vína, na lehátku na palube a užívať si šum mora, slnko a sladké ničnerobenie. Plavba po Jadrane a na krásnej jachte nie je klasická dovolenka, je to zážitok, na ktorý nikdy nezabudnete.

Ukazať viac →

Milí Traveláci,

dovoľte nám, aby sme sa vám úprimne poďakovali za vašu dôveru a trpezlivosť v tomto, pre nás všetkých, neľahkom období. Teší nás a zaväzuje, že chcete s nami cestovať aj naďalej, veľmi si to vážime.

Situáciu vo svete ohľadom koronavírusu pozorne sledujeme, takisto hygienické opatrenia v jednotlivých krajinách, aby sme vás vedeli informovať a uvádzať aktuálne a relevantné informácie.

Momentálne sa venujeme príprave zážitkových pobytov na sezónu 2021, kompletná ponuka bude uverejnená na stránke v priebehu septembra 2020. Cestovať budeme ako doteraz v malých skupinách od 2-12 osôb, komfortne a s našimi skvelými sprievodcami žijúcimi v zahraničí, s ktorými pre vás programy pripravujeme. Tešiť sa môžete znovu aj na fitpobyty so Zorou Czoborovou, Marekom Gajdácsom a Pilates pobyty s Denisou Owen, ktoré organizujeme už štyri roky.

Pre tohtoročnú letnú sezónu sme obnovili pobyty na júl a august v Slovinsku, ktoré je momentálne bezpečné z hľadiska koronavírusu a dostupné vlastnou dopravou bez preukázania testu a karantény. Prímorské mestečko Portorož – fitpobyt so Zorou Czoborovou 22.8.-29.8.2020, s Marekom Gajdácsom 24.8.- 28.8.2020, aj bez možnosti cvičenia sa zľavnenú cenu, takisto pobyty pre individuálnych klientov na 5-8 dní v slovinských hoteloch.

Ďakujeme, tešíme sa znovu na pobyty a spoločné zážitky s vami, cestovanie bolo, je a bude vždy IN.