OCHUTNAJ SVET – VÝNIMOČNÉ CHUTE&VÍNA KATALÁNSKA

Španielsko
6 dní
Costa Brava,
Španielsko

OCHUTNAJ SVET – VÝNIMOČNÉ CHUTE&VÍNA KATALÁNSKA

Cena od:

990

ROK 2022 V PRÍPRAVE

Cena: 990 € (Osoba – 2 lôžková izba pri obsadení 2 osobami)

PLATBA – PRI PRIHLÁSENÍ SA PLATÍ ZÁLOHA 300€/OSOBA ZVYŠOK DO 1.8.2021

UPOZORNENIE: V meste Girona sa nachádza najlepšia reštaurácia na svete, ocenená *** hviezdami od Michelina, El Celler de Can Rocca, ktorá patrí trom bratom. Jordi Rocca bol vyhlásený aj za najlepšieho cukrára na svete, má zmrzlináreň aj v Barcelone, kde pôjdeme ochutnať jeho vynikajúcu zmrzlinu. Fantastické menu, stretnutie s bratmi, prehliadka kuchyne aj vínnej pivnice, zanechajú vo vás nezabudnuteľný zážitok. Cena menu 160 € – 215 €.

STÔL DO TEJTO REŠTAURÁCIE JE POTREBNÉ OBJEDNAŤ ROK DOPREDU, V PRÍPADE ZÁUJMU O TENTO JEDINEČNÝ ZÁŽITOK NAHLÁSTE ZÁUJEM V CK HNEĎ PRI PRIHLÁSENÍ NA POBYT. CK DISPONUJE OBMEDZENÝM POČTOM MIEST DO REŠTAURÁCIE NA SEPTEMBER 2021.
 

Milovníci gastronómie, histórie a nezabudnuteľných zážitkov, pozývame vás na jedinečný pobyt do Katalánska, na ktorom budeme relaxovať v krásnom hoteli na „Divokom pobreží“, užívať si život, spoznávať históriu, ochutnávať výnimočnú gastronómiu a vína, ktoré sa preslávili po celom svete. Veľkým zážitkom bude návšteva najlepšej reštaurácie na svele El Celler de Can Roca v Girone, ktorú vedú traja bratia a ktorá získala *** od Michelina. Cukrárske výtvory Jordiho Rocu sú geniálne, právom bol vyhlásený za najlepšieho kuchára na svete. Atmosféra aj menu sú fantastické, okrem chuťového a vizuálneho zážitku si pozrieme vínnu pivnicu, nazrieme do kuchyne a stretneme sa osobne s bratmi Rocovcami.

Na svoje si prídu aj milovníci vína. Navštívime jedno z najvýznamnejších vinárstiev v Španielsku, Bodega Torres, ktoré vlastní rodina Torres. Podľa Drinks International je Torres najobdivovanejšou značkou vína na svete. Nachádza sa vo Vilafranca del Penedès, ale s mnohými ďalšími vinárskymi výrobkami po celom svete, je Torres známy podnik, ktorý od roku 1870 rastie z generácie na generáciu. Vinárstvo je veľmi zaviazané k životnému prostrediu a hovorí: „Čím viac sa staráme o Zem, tým lepšie víno získame“.Po uvítacom drinku vo vinárni sa oboznámime s vinárňou Torres, prehliadneme si objekty, vinice a pozrieme si proces výroby vína s odborným výkladom a následnou degustáciou vín. Za účasť obdrží každý klient upomienkový diplom od španielskej školy sommelierov a vinárstva.

Barcelone sa budeme túlať mestom, ochutnávať typické katalánske jedlá v domácich tratóriách, neobídeme ani preslávenú tržnicu na La Ramble. Deň zakončíme na katamaráne pri pobreží Barcelony, kde si budeme vychutnávať západ slnka s výborným vínom v ruke.

Zážitkom bude aj plavba od hotela do Tossa de Mar, kde sa budeme túlať v starých uličkách, pochutíme si na jedlách s darmi mora, pečených rybách aj typickej paelle.

V Blanes si pozrieme najstaršiu botanickú záhradu v Európe, zažijeme atmosféru pravého rybieho trhu, kde nie je ničím výnimočným vidieť žraloka či veľkého tuniaka, ktorého rybári ráno ulovili v mori a pred vašimi očami ho porcujú pre najlepšie reštaurácie.

Hovorí sa, že lepšie je jedenkrát vidieť ako stokrát počuť. Katalánsko je výnimočné, zvláštne a nezabudnuteľné. Preslávili ho traja géniovia – Gaudí, Salvator Dalí a bratia Rocovci. Spoznajte túto časť Španielska aj vy, jeho chute, vône, architektúru, históriu.

¡Bienvenidos, amigos!

Poloha

Hotel Santa Marta *****sa nachádza len 2 minúty chôdze od pláže Santa Cristina a je obklopený lesom a parkom. Leží necelých 5 km od centra mestečka Lloret de Mar a 3 km od mestečka Blanes. Popri pláži vedie promenáda, ktorá je ako stvorená na prechádzky a objavovanie okolia.

Ubytovanie

Hotel Santa Marta*****. Dvoj a trojlôžkové izby v hlavnej budove alebo prístavbe. Každá izba je klimatizovaná a má minibar, terasu alebo balkón s výhľadom na more alebo park. Hotel má rôzne kategórie izieb, ktoré sú kompletne zrekonštruované a niektoré izby majú bezbariérový prístup. Izby sú vybavené kúpeľňou so sprchovacím kútom alebo vaňou s fénom, sprchou SAT TV, minibar, papučky, župan, uteráky, rýchlo varná kanvica, žehlička a žehliace potreby, telefón, trezor za poplatok.

Vybavenie a služby

Spoločné priestory sú klimatizované. Hotel je vybavený výťahom a úschovňou batožín. Hostia môžu využiť vnútorný a vonkajší bazén, terasu, lehátka, telocvičňu, požičovňu bicyklov, masáže, stolný tenis, biliardový stôl, SPA, vodné aktivity. Parkovanie a Wi-Fi sú na recepcii bez poplatku. Bar na pláži za poplatok.

Stravovanie

Raňajky formou bufetu s medzinárodnou kuchyňou. Uvítacia večera TAPAS na hoteli prvý večer.

Cena zahŕňa

5x ubytovanie v 1/2 s raňajkami bohatými, bufetovými stolmi, 1x večera pri príchode na pobyt, pobytová taxa, slovenský sprievodca počas pobytu, transfer z letiska na hotel a z hotela na letisko, transfery v Katalánsku, lístok na loď do Tossa de Mar, lístok + drink na katamarane v Barcelone, uvítací drink vo vinárni Bodega Torres, prehliadka objektov, viníc a procesu výroby vína s odborným výkladom a následnou degustáciou vín, prehliadka Girony, poistenie proti insolventnosti CK.

Cena nezahŕňa

Letenka- zabezpečí CK, poistenie storna zájazdu a komplexných liečebných nákladov 12 €/osoba/pobyt, degustačná večera El Celler de Can Roca – 168 € – 216 €/osoba, strava mimo programu.

POZNÁMKA: NA POBYT JE MOŽNÉ NAKOMBINOVAŤ LETENKU Z KTOREJKOĽVEK ČASTI SVETA – KONTAKTUJTE CK

Termín
07/09/2021 –
12/09/2021
Strava
Raňajky
Typ zájazdu
OCHUTNAJ SVET- KATALÁNSKO
Dĺžka
6 dní
Pôvodná cena
Cena od
990 EUR

OBJEDNÁVKA