Okruh Slovinskom

Slovinsko
6 dní
Slovinsko

Okruh Slovinskom

Cena od:

399

Popis

Slovinsko. Krajina, s ktorou si nás v západnej Európe tak často zamieňajú. Ak ste v Slovinsku ešte neboli, je to skôr rarita ako bežný jav. Rýchlo to treba napraviť! Čo vás očarí najviac? Určite to bude príroda. Viac než polovicu plochy krajiny pokrývajú lesy. Skalné bralá a hlboké rokliny, divoké rieky s priezračnou vodou, prírodné parky a jaskyne. Alebo vás viac nadchnú stredoveké pevnosti a ich tajné príbehy, ktoré boli zopár stáročí úzko späté s Talianskom a neskôr Habsburgovcami? A čo taká Ľjublana – kombinácia historických stavieb a architektúry 20. storočia, s vôňou kávy a rušným mestským životom. Vedeli ste, že aj slávne lipicany pochádzajú zo Slovinska? Do nášho zájazdu sme zaradili všetky „TOP“ miesta Slovinska – cez UNESCO pamiatky, prírodné parky, až po miesta plné histórie a legiend. Môžeme vyraziť?

Stravovanie

Raňajky

Ubytovanie

V 3-4* hoteloch

Program

1. deň

Odchod v skorých ranných hodinách a cesta cez Rakúsko. Roklina Vintgar – súčasť Triglavského národného parku. (1,5 km dlhá a až 250 m hlboká, dostupná a zvládnuteľná všetkým vekovým kategóriam). Kombinácia divokej rieky s priezračnou vodou, riečnych bazénov, strmých skalných zrázov, všadeprítomnej zelene a mystického oparu vytvára rozprávkovú atmosféru. Najväčšie slovinské jazero Bohijn a legenda o bájnom Zlatorogovi. Výjazd kabínkovou lanovkou na Vogel. Výhľady na jazero a panorámu Julských Álp vrátane majestátneho Triglavu. (2864 m n.m.).

2. deň

Ikonický obrázok Slovinska z propagačných materiálov – jazero Bled s kostolíkom na malom ostrove. Dokonalá krása, ktorá je na vlastné oči mnohokrát úchvatnejšia. Plavba loďkou na ostrov Bledski Otok. Týčiaci sa hrad na brale nad vodou a najlepší pohľad na jazero. Múzeum o historickom vývoji a osídlení mesta Bled, historická tlačiarenská dielňa a hradná pivnica s vínom, v ktorej si môžeme vybrané víno aj sami zazátkovať. Krémový koláč veľmi podobný nášmu krémešu. Jeho autor Ištvan Lukačevič ho po prvýkrát upiekol v hoteli Park práve tu na Blede. Jedno z najpôvabnejších a najstarších miest Slovinska – Škofja Loka. Je plné príbehov, povestí a rozprávok, ktorými žijú celé generácie miestnych obyvateľov. Farebné stredoveké jadro mesta s radom gotických, renesančných a barokových domov s vonkajšími starobylými freskami mestu dodávajú pôvodné kúzlo.

3. deň

Ľjublana, mesto jedného muža a mnohých tvárí. Dokázalo si uchovať svoju nenapodobiteľnú atmosféru starých krivolakých uličiek a tvár ospalého mestečka, v ktorého srdci stále tlčie odkaz predkov. Plečnikov originálny rukopis sa zapísal na viac ako 60-tich stavbách mesta. Trojmostie spojujúce ústredné Prešernovo námestie so starou štvrťou pod hradom, dlhá mestská tržnica, tiahnúca sa k Dračiemu mostu, Národná univerzitná knihovňa. Hradné návršie s mestským parkom, Cankarovo nábrežie lemujúce množstvo kaviarní a barov, či neodmysliteľný ruch a život ľjublanského trhu. Príjemná plavba po rieke Lublanica. To všetko a ešte viac nás čaká v jednom z najmenších hlavných miest Európy.

4. deň

Kráľovná slovinského Krasu, podzemný Grand Canyon, či najkrajšia jaskyňa Európy – Škocjanska jaskyňa. (UNESCO). Riečka Notranjska Reka ponárajúca sa až do hĺbky 200 m tu vytvára labyrint úctihodných rozmerov, s kavernami, priepasťami, prírodnými mostíkmi, roklinami, vodopádmi, kaskádami a jazierkami. Príbeh lipicanov. Jeden z najstarších žrebčínov sveta, kde sa vyše 400 rokov chovajú lipicany považované za najelegantnejšie a najinteligentnejšie kone. Žrebčín s prísnou hierarchiou najzdatnejších lipicanských žrebcov a kobýl založil rakúsky veľkovojvoda Karol II. v roku 1580, v čase najväčšieho rozkvetu dynastie Habsburgovcov. Uvidíte ukážky zo španielskej dvornej jazdeckej školy, ktorú do dokonalosti priviedli Rakúšania zásluhou koní z Lipice.

5. deň

Mesto vystrihnuté z talianskych filmov – prímorský Piran s nekonečnými úzkymi uličkami a príjemnou romantickou atmosférou. Väčšina tunajších domov a palácov vyrástla za nadvlády Benátčanov, ktorá trvala dlhých 500 rokov. Kostol svätej Trojice s freskami z 15. storočia v malej dedinke Hrastovlje. (UNESCO) – návšteva podľa časových možností. Hrad Predjama – neobvyklý hrad akoby vrastený do skaly patrí jednoznačne k najfascinujúcejším hradom na svete. Pravdou je, že dobového zariadenia tu nájdeme podstatne menej, ako sme zvyknutí z našich hradov, no na kráse a tajomnosti mu to rozhodne neubralo. Veď posúdime sami.

6. deň

Mestečko Kobarid. Práve tu sa počas prvej svetovej vojny odohrala najväčšia vojnová operácia v dejinách Slovinska a dokonca najväčšia horská bitka v dejinách ľudstva. (múzeum). Medzi najznámejších vojakov na tomto fronte patril Ernest Hemingway, ktorý svoje spomienky zachytil v knihe Zbohom zbraniam. Napoleonov most ponad rieku Soču – krištáľovo čistá, modrozelaná, kľudná aj divoká vytekajúca z jaskynných systémov Julských Álp. Ľahká turistika k vodopádu Kozjak, ktorého priezračné vody padajú akoby z jaskyne na konci rokliny.

Cena zahŕňa

Autobusovú dopravu zo ZA,TN,TT,BA, 5x ubytovanie s raňajkami, sprievodcu, slúchadlá počas prehliadok, poistenie CK proti insolventnosti.

Cena nezahŕňa

Vstupy, komplexné cestovné poistenie, plavby, lanovku, pobytovú daň na hoteloch. Ostatné doplatky: za 3 večere 39€, za 1/1 137€, za miesto v prvej polovicu autobusu 10€
Termín
10/09/2020 –
15/09/2020
Strava
Raňajky
Typ zájazdu
Poznávací
Dĺžka
6 dní
Pôvodná cena
Cena od
399 EUR

OBJEDNÁVKA

Ďalšie pobyty

Gurmánske pobyty

Chute Toskánska

Absolvujte s nami jedinečný pobyt zameraný na prehĺbenie si znalostí o svetoznámych talianskych produktoch a ingredienciách. Každý „básni“ o lahodnom talianskom espresse, balzamiku, prosciutte a ďalších chuťovkách, ktoré preslávili Taliansko. Viete však ako vznikli? Akým spôsobom sa vyrábajú? A ako spoznať nie najkvalitnejšie? Pre všetkých zvedavých gurmánov, špecialistov z oboru, ktorý by si radi prehĺbili svoje znalosti a inšpirácie, sme pripravili jedinečný pobyt zameraný na to, čo Vás láka: symbióza dobrého jedla a vína.

Ukazať viac →
Gurmánske pobyty

Vinicami Toskánska

Toskánsko – najpopulárnejší taliansky región preslávený svojou gastronómiou, históriou, nádhernými malými kamennými mestečkami, vinicami, usadlosťami, nádhernou Florenciou a v neposlenom rade aj nákupmi. Poďte s nami na zážitkový gurmánsky pobyt s našou TOP sprievodkyňou, ktorá vás zavedie na miesta kde sa inak nedostanete. Vo Florencii čaká na vás ochutnávka najlepších toskánskych vín a dobrôt v 700 ročnej pivnici, cez ktorú prechádzali odsúdenci – napr. Machiavelli alebo Dante Alighieri a návšteva zakázaných priestorov . Zážitkom je návšteva súkromného pozemku svetoznámeho návrhára Salvatore Ferragama IL BORRO, ktorý je pre verejnosť neprístupný, s návštevou vínných pivníc, ochutnávkou bio vín a olivového oleja, ktoré sa vyrába priamo v usadlosti, môžete si zajazdiť na koni alebo vyrobiť vlastný šperk.

Ukazať viac →
Costa Brava

OCHUTNAJ SVET – VÝNIMOČNÉ CHUTE&VÍNA KATALÁNSKA

Milovníci gastronómie, histórie a nezabudnuteľných zážitkov, pozývame vás na jedinečný pobyt do Katalánska, na ktorom budeme relaxovať v krásnom hoteli na „Divokom pobreží“, užívať si život, spoznávať históriu, ochutnávať výnimočnú gastronómiu a vína, ktoré sa preslávili po celom svete. Veľkým zážitkom bude návšteva najlepšej reštaurácie na svele El Celler de Can Roca v Girone, ktorú vedú traja bratia a ktorá získala *** od Michelina. Cukrárske výtvory Jordiho Rocu sú geniálne, právom bol vyhlásený za najlepšieho kuchára na svete. Atmosféra aj menu sú fantastické, okrem chuťového a vizuálneho zážitku si pozrieme vínnu pivnicu, nazrieme do kuchyne a stretneme sa osobne s bratmi Rocovcami.
Na svoje si prídu aj milovníci vína. Navštívime jedno z najvýznamnejších vinárstiev v Španielsku, Bodega Torres, ktoré vlastní rodina Torres. Podľa Drinks International je Torres najobdivovanejšou značkou vína na svete.

Ukazať viac →
Fitpobyty so Zorou Czoborovou

LAGO DI GARDA FITPOBYT so Zorou Czoborovou

Výnimočná La dolce vita- fitpobyt s vynikajúcimi ohlasmi Lago di Garda so Zorou Czoborovou z roku 2018 sa vracia! Lago di Garda, najväčšie talianske jazero, obklopené stredomorskými rastlinami, oleandrami, citrónovníkmi aj palmami, je ideálnym miestom na aktívnu dovolenku. Historické mestečká na jeho brehu, paláce aj vinice, tvoria spolu nádherný zážitok, pre ktorý sa tisíce turistov každoročne na jazero vracajú.

Ukazať viac →

Milí Traveláci,

dovoľte nám, aby sme sa vám úprimne poďakovali za vašu dôveru a trpezlivosť v tomto, pre nás všetkých, neľahkom období. Teší nás a zaväzuje, že chcete s nami cestovať aj naďalej, veľmi si to vážime.

Situáciu vo svete ohľadom koronavírusu pozorne sledujeme, takisto hygienické opatrenia v jednotlivých krajinách, aby sme vás vedeli informovať a uvádzať aktuálne a relevantné informácie.

Momentálne sa venujeme príprave zážitkových pobytov na sezónu 2021, kompletná ponuka bude uverejnená na stránke v priebehu septembra 2020. Cestovať budeme ako doteraz v malých skupinách od 2-12 osôb, komfortne a s našimi skvelými sprievodcami žijúcimi v zahraničí, s ktorými pre vás programy pripravujeme. Tešiť sa môžete znovu aj na fitpobyty so Zorou Czoborovou, Marekom Gajdácsom a Pilates pobyty s Denisou Owen, ktoré organizujeme už štyri roky.

Pre tohtoročnú letnú sezónu sme obnovili pobyty na júl a august v Slovinsku, ktoré je momentálne bezpečné z hľadiska koronavírusu a dostupné vlastnou dopravou bez preukázania testu a karantény. Prímorské mestečko Portorož – fitpobyt so Zorou Czoborovou 22.8.-29.8.2020, s Marekom Gajdácsom 24.8.- 28.8.2020, aj bez možnosti cvičenia sa zľavnenú cenu, takisto pobyty pre individuálnych klientov na 5-8 dní v slovinských hoteloch.

Ďakujeme, tešíme sa znovu na pobyty a spoločné zážitky s vami, cestovanie bolo, je a bude vždy IN.