BRETÓNSKO A NORMANDIA

Francúzsko
8 dní
Bretónsko a Normandia,
Francúzsko

BRETÓNSKO A NORMANDIA

Cena od:

920

Popis

Francúzsko je malá krajina, zaseknutá medzi Bretónskom a Belgickom. Aspoň tak to hovorí starý bretónsky vtip, krásne poukazujúci na hrdosť tohto kraja, obývaného potomkami Keltov. Normandia spolu s Bretónskom predstavujú esenciu toho, po čom túži každý poriadny svetobežník. Tieto dva severofrancúzske regióny majú všetko – dlhé pobrežie so strmými útesmi aj nekonečné biele pláže, pyšné starobylé mestá aj maličké rybárske viesky, divú prírodu aj výnimočnú históriu. Či už budete obdivovať megalitické menhiry, jednu z najväčších gotických katedrál sveta v Chartres, stredoveké paláce dávnej metropoly Vannes alebo sa túlať uličkami kamenného Locronanu, garantujeme vám, že nebudete vychádzať z úžasu. V Mont-Saint-Michel si môžete spolu s Bretóncami a Normanďanmi zopakovať hádku, komu vlastne patrí tento magický ostrovček s kláštorom, označovaný aj za ôsmy div sveta. Po pripomienke Dňa D na pláži Omaha je nevyhnutné vychutnať si tri normandské „C“ – calvados, cidre a camembert.Alebo vám viac chutia slávne bretónske palacinky? A čo tak ústrice?

Stravovanie

Raňajky

Program

1. deň

Prílet do Paríža v ranných hodinách. Odchod do Chartres (UNESCO), kde si pozrieme „matku“ všetkých gotických katedrál sveta Notre-Dame, aj s vzácnou relikviou Panny Márie a tajomným labyrintom, vsadeným do podlahy hlavnej chrámovej lode. Poobede už bretónske Vitré, s výnimočnou atmosférou stredovekého mesta a pevnosťou z 11. storočia na námestí Sv. Yvesa.

2. deň

Vannes, ktoré preslávili Dumasovi „Traja mušketieri“. Historická metropola Bretónska, s hrazdenými domami, kvetinovými záhradami a unikátnymi stredovekými práčovňami. V Carnacu necháme pracovať našu fantáziu pri pohľade na najväčšie megalitické nálezisko sveta, praveké menhiry tu zaberajú viac ako štyri kilometre. Svoju krásu nám na záver dňa odkryje Divoké pobrežie s polostrovom Quiberon.

3. deň

Kamenný Locronan nám ukáže, aké malebné scenérie vie vytvoriť človek. Túlať sa jej uličkami vyvoláva v človeku až fyzický pocit blaha, nie nadarmo má táto dedinka povesť najkrajšej vo Francúzsku. O „kúsok“ ďalej budeme obdivovať krásy prírody – „Pobrežie ružovej žuly“, ktoré predstavuje jednu z najkrajších častí Bretónska. Kontrast ružovej žuly, zlatého piesku a nádhernej smaragdovej vody tu vytvára priam rozprávkové scenérie, ktoré navždy zostanú v našej pamäti.

4. deň

Pokračujeme v kochaní. Cap Fréhel ponúka neskutočné výhľady zo 70 metrov vysokých útesov do vĺn Atlantiku. Pri takýchto pohľadoch sa musí rozbúšiť srdce každého dobrodruha… Pás pobrežia si vychutnáme naplno, popoludní potom zamierime do Saint Malo – známeho korzárskeho opevneného mesta s mohutnými hradbami. Večer je čas na preslávené bretónske palacinky.

5. deň

Normandia. Kraj camembertu, jablčného Cideru, pochúťok z darov mora. Prezrieme si stredoveké kamenné mestečko Dinan, doslova visiace na svahu nad riekou Rance. V Bretónsku nemôžeme vynechať ani ustricovú farmu, miestne ustrice sú totiž údajne najlepšie na svete! Na záver dňa nás čaká klenot svetovej architektúry, kláštor Mont-Saint-Michel (UNESCO) z 8. storočia postavený na osamelom skalnom brale uprostred mora. Toto miesto je preslávená aj najväčším rozdielom medzi prílivom a odlivom v Európe, hladina sa môže líšiť až o 15 metrov.

6. deň

Deň D. Pozrieme si pláže spojené so slávnym vylodením v Normandii v júni 1944, ktoré pomohlo definitívne zvrátiť priebeh 2. svetovej vojny na stranu Spojencov. Utah alebo Omaha, Ponte du Hoc už nie sú iba mená lokalít, ale slová, ktoré vstúpili do histórie. V Bayeux pri pohľade na vojenský cintorín, kde sú pochovaní anglickí, československí, poľskí a nemeckí vojaci nás doslova zamrazí. Múzeum vylodenia v Arromanches. Jedná sa o prvé múzeum vybudované na pamiatku 6. júla 1944 a bitky o Normandiu. Je postavené na rovnakom mieste ako kedysi samotný umelý prístav Mulberry, ktorého betónové bloky a pontóny stále môžeme vidieť niekoľko sto metrov od brehu.

7. deň

Hon eur, mesto s najkrajším prístavom v Normandii, v ktorom sa vrátime do čias pirátov a zámorských objaviteľov. Nesmieme zanedbať ani tri normandské „C“ – calvados, cidre a camembert. Prejdeme legendárnym mostom Le Pont de Normandie a poobdivujeme strmé kriedové útesy v Étretat na slávnom Alabastrovom pobreží. More tu v malebnej zátoke vytvorilo útesy vysoké 70 m – obrovské brány, špice a oblúky môžu svojou veľkoleposťou konkurovať gotickým katedrálam. Také výhľady za prechádzku stoja…

8. deň

Rouen, hlavné mesto hornej Normandie. Pre Francúzsko znamená veľa, na miestnom námestí Place du Vieux-Marché bola upálená Johanka z Arku. Po ceste do Paríža si ešte spravíme zastávku v Giverny, meste impresionizmu a Clauda Moneta. Jeho dom a záhrady sú dnes otvorené pre verejnosť a ponúkajú fascinujúci prienik do tvorivého sveta tohto geniálneho maliara. Večer odlet z Paríža domov.

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu VIE/Paríž/VIE, transfer BA/letisko/BA, mikrobusovú, resp. autobusovú dopravu podľa programu, ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, ochutnávku jablčného cideru, slúchadlá počas prehliadok, sprievodcu CK, poistenie proti insolventnosti.

Cena nezahŕňa

Vstupy, komplexné cestovné poistenie​, pobytovú daň v hoteli.

Ostatné doplatky

Letiskové a servisné poplatky 195 €, za 1/1 izbu 270 €, tradičná večera 52 € .

Termín
19/09/2020 –
26/09/2020
Strava
Raňajky
Typ zájazdu
Poznávací
Dĺžka
8 dní
Pôvodná cena
Cena od
920 EUR

Nezáväzná objednávka

Ďalšie pobyty

Milí Traveláci,

dovoľte nám, aby sme sa vám úprimne poďakovali za vašu dôveru a trpezlivosť v tomto, pre nás všetkých, neľahkom období. Teší nás a zaväzuje, že chcete s nami cestovať aj naďalej, veľmi si to vážime.

Situáciu vo svete ohľadom koronavírusu pozorne sledujeme, takisto hygienické opatrenia v jednotlivých krajinách, aby sme vás vedeli informovať a uvádzať aktuálne a relevantné informácie.

Momentálne sa venujeme príprave zážitkových pobytov na sezónu 2021, kompletná ponuka bude uverejnená na stránke v priebehu septembra 2020. Cestovať budeme ako doteraz v malých skupinách od 2-12 osôb, komfortne a s našimi skvelými sprievodcami žijúcimi v zahraničí, s ktorými pre vás programy pripravujeme. Tešiť sa môžete znovu aj na fitpobyty so Zorou Czoborovou, Marekom Gajdácsom a Pilates pobyty s Denisou Owen, ktoré organizujeme už štyri roky.

Pre tohtoročnú letnú sezónu sme obnovili pobyty na júl a august v Slovinsku, ktoré je momentálne bezpečné z hľadiska koronavírusu a dostupné vlastnou dopravou bez preukázania testu a karantény. Prímorské mestečko Portorož – fitpobyt so Zorou Czoborovou 22.8.-29.8.2020, s Marekom Gajdácsom 24.8.- 28.8.2020, aj bez možnosti cvičenia sa zľavnenú cenu, takisto pobyty pre individuálnych klientov na 5-8 dní v slovinských hoteloch.

Ďakujeme, tešíme sa znovu na pobyty a spoločné zážitky s vami, cestovanie bolo, je a bude vždy IN.