Istria – kráľovná bielej hľuzovky s hľuzovkovým lovom

Chorvátsko
3 dní
Istria,
Chorvátsko

Istria – kráľovná bielej hľuzovky s hľuzovkovým lovom

Cena od:

279

Všetky termíny:

Viete, že na Istrii pri mestečku Motovun sa nachádza najväčší les v Európe a jedno z najvzácnejších miest na svete, kde rastie podzemná huba s výraznou arómou – biela hľuzovka? Patrí k najkvalitnejším na svete pre svoju neopakovateľnú chuť, pridáva sa do jedál, syrov, čokolády, olivového oleja, jedlá z nej ponúkajú najlepšie reštaurácie po celom svete. Milovníci tejto delikatesy budú mať možnosť zúčastniť sa hľuzovkového lovu, tz. „truffle hunting“, s našim sprievodcom Nikolom v sprievode psov, ktorí sú vycvičení a dokážu hľuzovky, ktoré rastú v zemi, „vyňuchať“. V dedinke Livada, ktorá sa nachádza kúsok od Motovunu, navštívime miestneho vinára Deana, ktorého vína ponúkajú v najlepších reštauráciách v Chorvátsku. Budeme degustovať povestnú Malváziu, červené vína aj panenský olivový olej, ktorý pochádza z tejto oblasti. U Svetozara ochutnáme výborné medy, ktoré boli ocenené zlatými medailami, medovú rakiju, a v ponuke je aj liečivý krém z propolisu, ktorý má protizápalové účinky. V Livade sa nachádza reštaurácia ocenená hviezdou Michelin, založená Giancarlom Zigantem, ktorý je nielen najväčším výrobcom produktov z hľuzoviek, ale aj najväčším  chorvátskym vývozcom tejto delikatesy na zahraničné trhy. V reštaurácií Zigante ponúkajú počas celého roka degustačné menu podľa vlastného výberu, ktorého hlavnou ingredienciou sú samozrejme hľuzovky na rôzne spôsoby, doplnené výbornými vínami. Na jeseň sa tu  koná festival hľuzoviek, tzv. Zigante truffle festival, alebo Dni hľuzoviek Zigante,  na hlavnom námestí sú postavené stánky a obrovský stan, kde máte možnosť ochutnať aj zakúpiť si delikatesy s bielou a čiernou hľuzovkou či jedlá s hľuzovkami, ktoré pripravujú medzinárodní šéfkuchári. Srdce Istrie je prezývané aj chorvátske Toskánsko. Poprepletané zelenými kopčekmi, množstvom stredovekých kamenných mestečiek s čarovnými úzkymi uličkami a stredovekými hradbami, olivovými hájmi a vinohradmi, kam len oko dovidí. Jedným z mestečiek, ktoré navštívime, je  Grožnjan, známy ako mesto umelcov, z ktorého je krásny výhľad na okolitú krajinu a neďaleké Jadranské more. Je posiate galériami a výtvarnými ateliérmi, v lete sa mení na veľké javisko. Neobídeme ani najmenšie mesto sveta Hum, dôležitú súčasť chorvátskej kultúry. Nachádza sa na Aleji hlaholikov, kultúrnom pamätníku s 11 pamiatkami starého slovanského písma hlaholiky.

Chorvátsko nie je len more. Skrýva poklady a miesta, ktoré stoja za poznanie a návštevu.

Stravovanie

Raňajky

Program

1. deň

Odchod z Bratislavy v ranných hodinách, príchod do mestečka Hum okolo obeda. Prehliadka mestečka, popoludní odchod do Motovunu. Prehliadka mestečka, ubytovanie.

2. deň

Po raňajkách odchod do Livade v ranných hodinách. Hľuzovkový lov so psami v najväčšom lese na hľuzovky v Európe. Obed v Livade. Popoludní degustácia vín a olejov u miestneho vinára, ktorého vína sa expandujú ako jedny z najlepších do celého Chorvátska a ochutnávka medov u najlepšieho medára v Chorvátsku, oceneného zlatými pečaťami. Ubytovanie.

3. deň

Po raňajkách odchod do mestečka Grožnjan – prehliadka. Okolo obeda odchod na Slovensko, príchod do Bratislavy vo večerných hodinách.

Poznámka

Pri prihlásení sa platí záloha 100 €/osoba, doplatok mesiac pred konaním pobytu. Pri prihlásení v Objednávkovom formulári prosím uveďte termín, o ktorý máte záujem. Pobyt je vzhľadom na komfort na pobyte a filozofiu CK Travel is IN robený pre maximálne 10 ľudí v skupine.

Cena zahŕňa

2x ubytovanie s raňajkami v okolí Motovunu, doprava mikrobusom, prehliadka mestečiek Grožnjan a Hum, slovenský sprievodca počas celého pobytu, degustácia vín a olejov s malým občerstvením u vinára v Livade, ochutnávka medov v Livade, hľuzovkový lov so psami so sprievodcom Nikolom.

Cena nezahŕňa

Poistenie storna zájazdu a komplexných liečebných nákladov 9 €/osoba/pobyt, obed v Livade.

Termín
14/10/2023 –
16/10/2023
Strava
Raňajky
Typ zájazdu
Zážitkový- gastro- poznávací
Dĺžka
3 dní
Pôvodná cena
Cena od
279 EUR

OBJEDNÁVKA