Istria – kráľovná bielej hľuzovky s hľuzovkovým lovom

Chorvátsko
3 dní
Istria,
Chorvátsko

Istria – kráľovná bielej hľuzovky s hľuzovkovým lovom

Cena od:

249

Všetky termíny:

01.10. – 03.10.2021 s festivalom hľuzoviek Zigante

22.10. – 24.10.2021 s festivalom hľuzoviek Zigante

Viete, že na Istrii pri mestečku Motovun sa nachádza najväčší les v Európe a jedno z najvzácnejších miest na svete, kde rastie podzemná huba s výraznou arómou – biela hľuzovka? Patrí k najkvalitnejším na svete pre svoju neopakovateľnú chuť, pridáva sa do jedál, syrov, čokolády, olivového oleja, jedlá z nej ponúkajú najlepšie reštaurácie po celom svete. Milovníci tejto delikatesy budú mať možnosť zúčastniť sa hľuzovkového lovu, tz. „truffle hunting“, s našim sprievodcom Nikolom v sprievode psov, ktorí sú vycvičení a dokážu hľuzovky, ktoré rastú v zemi, „vyňuchať“. V dedinke Livada, ktorá sa nachádza kúsok od Motovunu, navštívime miestneho vinára Deana, ktorého vína ponúkajú v najlepších reštauráciách v Chorvátsku. Budeme degustovať povestnú Malváziu, červené vína aj panenský olivový olej, ktorý pochádza z tejto oblasti. U Svetozara ochutnáme výborné medy, ktoré boli ocenené zlatými medailami, medovú rakiju, a v ponuke je aj liečivý krém z propolisu, ktorý má protizápalové účinky. V Livade sa nachádza reštaurácia ocenená hviezdou Michelin, založená Giancarlom Zigantem, ktorý je nielen najväčším výrobcom produktov z hľuzoviek, ale aj najväčším  chorvátskym vývozcom tejto delikatesy na zahraničné trhy. V reštaurácií Zigante ponúkajú počas celého roka degustačné menu podľa vlastného výberu, ktorého hlavnou ingredienciou sú samozrejme hľuzovky na rôzne spôsoby, doplnené výbornými vínami. Na jeseň sa tu  koná festival hľuzoviek, tzv. Zigante truffle festival, alebo Dni hľuzoviek Zigante,  na hlavnom námestí sú postavené stánky a obrovský stan, kde máte možnosť ochutnať aj zakúpiť si delikatesy s bielou a čiernou hľuzovkou či jedlá s hľuzovkami, ktoré pripravujú medzinárodní šéfkuchári. Srdce Istrie je prezývané aj chorvátske Toskánsko. Poprepletané zelenými kopčekmi, množstvom stredovekých kamenných mestečiek s čarovnými úzkymi uličkami a stredovekými hradbami, olivovými hájmi a vinohradmi, kam len oko dovidí. Jedným z mestečiek, ktoré navštívime, je  Grožnjan, známy ako mesto umelcov, z ktorého je krásny výhľad na okolitú krajinu a neďaleké Jadranské more. Je posiate galériami a výtvarnými ateliérmi, v lete sa mení na veľké javisko. Neobídeme ani najmenšie mesto sveta Hum, dôležitú súčasť chorvátskej kultúry. Nachádza sa na Aleji hlaholikov, kultúrnom pamätníku s 11 pamiatkami starého slovanského písma hlaholiky.

Chorvátsko nie je len more. Skrýva poklady a miesta, ktoré stoja za poznanie a návštevu.

Stravovanie

Raňajky

Program

1. deň

Odchod z Bratislavy v ranných hodinách, príchod do mestečka Hum okolo obeda. Prehliadka mestečka, popoludní odchod do Motovunu. Prehliadka mestečka, ubytovanie.

2. deň

Po raňajkách odchod do Livade v ranných hodinách. Hľuzovkový lov so psami v najväčšom lese na hľuzovky v Európe. Obed v Livade. Popoludní degustácia vín a olejov u miestneho vinára, ktorého vína sa expandujú ako jedny z najlepších do celého Chorvátska a ochutnávka medov u najlepšieho medára v Chorvátsku, oceneného zlatými pečaťami. Ubytovanie.

3. deň

Po raňajkách odchod do mestečka Grožnjan – prehliadka. Okolo obeda odchod na Slovensko, príchod do Bratislavy vo večerných hodinách.

Poznámka

Pri prihlásení sa platí záloha 100 €/osoba, doplatok mesiac pred konaním pobytu. Pri prihlásení v Objednávkovom formulári prosím uveďte termín, o ktorý máte záujem. Pobyt je vzhľadom na komfort na pobyte a filozofiu CK Travel is IN robený pre maximálne 10 ľudí v skupine.

Cena zahŕňa

2x ubytovanie s raňajkami v okolí Motovunu, doprava mikrobusom, prehliadka mestečiek Grožnjan a Hum, slovenský sprievodca počas celého pobytu, degustácia vín a olejov s malým občerstvením u vinára v Livade, ochutnávka medov v Livade, hľuzovkový lov so psami so sprievodcom Nikolom.

Cena nezahŕňa

Poistenie storna zájazdu a komplexných liečebných nákladov 6 €/osoba/pobyt, obed v Livade.

Termín
01/10/2021 –
03/10/2021
Strava
Raňajky
Typ zájazdu
Zážitkový- gastro- poznávací
Dĺžka
3 dní
Pôvodná cena
Cena od
249 EUR

OBJEDNÁVKA

Ďalšie pobyty

Gurmánske pobyty

Chute Toskánska

Absolvujte s nami jedinečný pobyt zameraný na prehĺbenie si znalostí o svetoznámych talianskych produktoch a ingredienciách. Každý „básni“ o lahodnom talianskom espresse, balzamiku, prosciutte a ďalších chuťovkách, ktoré preslávili Taliansko. Viete však ako vznikli? Akým spôsobom sa vyrábajú? A ako spoznať nie najkvalitnejšie? Pre všetkých zvedavých gurmánov, špecialistov z oboru, ktorý by si radi prehĺbili svoje znalosti a inšpirácie, sme pripravili jedinečný pobyt zameraný na to, čo Vás láka: symbióza dobrého jedla a vína.

Ukazať viac →
Gurmánske pobyty

Vinicami Toskánska

Toskánsko – najpopulárnejší taliansky región preslávený svojou gastronómiou, históriou, nádhernými malými kamennými mestečkami, vinicami, usadlosťami, nádhernou Florenciou a v neposlenom rade aj nákupmi. Poďte s nami na zážitkový gurmánsky pobyt s našou TOP sprievodkyňou, ktorá vás zavedie na miesta kde sa inak nedostanete. Vo Florencii čaká na vás ochutnávka najlepších toskánskych vín a dobrôt v 700 ročnej pivnici, cez ktorú prechádzali odsúdenci – napr. Machiavelli alebo Dante Alighieri a návšteva zakázaných priestorov . Zážitkom je návšteva súkromného pozemku svetoznámeho návrhára Salvatore Ferragama IL BORRO, ktorý je pre verejnosť neprístupný, s návštevou vínných pivníc, ochutnávkou bio vín a olivového oleja, ktoré sa vyrába priamo v usadlosti, môžete si zajazdiť na koni alebo vyrobiť vlastný šperk.

Ukazať viac →
Costa Brava

OCHUTNAJ SVET – VÝNIMOČNÉ CHUTE&VÍNA KATALÁNSKA

Milovníci gastronómie, histórie a nezabudnuteľných zážitkov, pozývame vás na jedinečný pobyt do Katalánska, na ktorom budeme relaxovať v krásnom hoteli na „Divokom pobreží“, užívať si život, spoznávať históriu, ochutnávať výnimočnú gastronómiu a vína, ktoré sa preslávili po celom svete. Veľkým zážitkom bude návšteva najlepšej reštaurácie na svele El Celler de Can Roca v Girone, ktorú vedú traja bratia a ktorá získala *** od Michelina. Cukrárske výtvory Jordiho Rocu sú geniálne, právom bol vyhlásený za najlepšieho kuchára na svete. Atmosféra aj menu sú fantastické, okrem chuťového a vizuálneho zážitku si pozrieme vínnu pivnicu, nazrieme do kuchyne a stretneme sa osobne s bratmi Rocovcami.
Na svoje si prídu aj milovníci vína. Navštívime jedno z najvýznamnejších vinárstiev v Španielsku, Bodega Torres, ktoré vlastní rodina Torres. Podľa Drinks International je Torres najobdivovanejšou značkou vína na svete.

Ukazať viac →
Fitpobyty so Zorou Czoborovou

LAGO DI GARDA FITPOBYT so Zorou Czoborovou

Výnimočná La dolce vita- fitpobyt s vynikajúcimi ohlasmi Lago di Garda so Zorou Czoborovou z roku 2018 sa vracia! Lago di Garda, najväčšie talianske jazero, obklopené stredomorskými rastlinami, oleandrami, citrónovníkmi aj palmami, je ideálnym miestom na aktívnu dovolenku. Historické mestečká na jeho brehu, paláce aj vinice, tvoria spolu nádherný zážitok, pre ktorý sa tisíce turistov každoročne na jazero vracajú.

Ukazať viac →

Milí Traveláci,

dovoľte nám, aby sme sa vám úprimne poďakovali za vašu dôveru a trpezlivosť v tomto, pre nás všetkých, neľahkom období. Teší nás a zaväzuje, že chcete s nami cestovať aj naďalej, veľmi si to vážime.

Situáciu vo svete ohľadom koronavírusu pozorne sledujeme, takisto hygienické opatrenia v jednotlivých krajinách, aby sme vás vedeli informovať a uvádzať aktuálne a relevantné informácie.

Momentálne sa venujeme príprave zážitkových pobytov na sezónu 2021, kompletná ponuka bude uverejnená na stránke v priebehu septembra 2020. Cestovať budeme ako doteraz v malých skupinách od 2-12 osôb, komfortne a s našimi skvelými sprievodcami žijúcimi v zahraničí, s ktorými pre vás programy pripravujeme. Tešiť sa môžete znovu aj na fitpobyty so Zorou Czoborovou, Marekom Gajdácsom a Pilates pobyty s Denisou Owen, ktoré organizujeme už štyri roky.

Pre tohtoročnú letnú sezónu sme obnovili pobyty na júl a august v Slovinsku, ktoré je momentálne bezpečné z hľadiska koronavírusu a dostupné vlastnou dopravou bez preukázania testu a karantény. Prímorské mestečko Portorož – fitpobyt so Zorou Czoborovou 22.8.-29.8.2020, s Marekom Gajdácsom 24.8.- 28.8.2020, aj bez možnosti cvičenia sa zľavnenú cenu, takisto pobyty pre individuálnych klientov na 5-8 dní v slovinských hoteloch.

Ďakujeme, tešíme sa znovu na pobyty a spoločné zážitky s vami, cestovanie bolo, je a bude vždy IN.