II. TALIANSKO- LAGO DI GARDA

Taliansko

II. TALIANSKO- LAGO DI GARDA

Prečo je dovolenka na Lago di Garda IN a výnimočná?

LAGO DI GARDA, najväčšie jazero Talianska,  je skryté medzi majestátnymi horami. So  stredomorskou klímou, palmami, stromami obsypanými citrónmi a pomarančmi, priezračnou tyrkysovou vodou s búrlivými vlnami, navodzuje atmosféru prímorských letovísk. 

Malebné kamenné mestečká, paláce, obchodíky, reštaurácie po obidvoch stranách jazera dávajú Lagu di Garda neopakovateľnú atmosféru. Na svoje si prídu gurmáni, milovníci histórie, dobrého vína, ale aj športovci a ľudia milujúci aktívnu dovolenku. Množstvo cyklotrás, najnovšie vybudovaný cyklistický chodník ponad jazero, údajne najkrajší v Európe, školy windsurfingu, turistika, to je len časť z toho, čo okolie jazera ponúka. 

Hotel na Rive del Garda, s ktorým naša cestovná kancelária dlhodobo spolupracuje, leží v krásnej tropickej záhrade, blízko pláže a centra mestečka. K dispozícií je vonkajší bazén, pri ktorom môžete oddychovať, alebo sa v ňom osviežiť, krásne wellness centrum, do ktorého máte vstup zadarmo,  požičovňa bicyklov, ktoré máte tiež zadarmo. Hneď pri hoteli sa nachádza cukráreň s fantastickou zmrzlinou, ktorej je veľmi ťažké odolať, pri brehu jazera reštaurácia, v ktorej varia božsky a do ktorej chodia všetci naši klienti. 

Mušle v pikantnej omáčke, spaghetti s morskými plodmi, pizza jedna báseň, chutné ristretto, jednoducho nezabudnuteľné chute a la dolce vita v priamom prenose. O talianskej móde netreba veľa hovoriť, v butikoch a obchodíkoch si nebudete vedieť vybrať, čo si kúpiť skôr. Mystickým zážitkom je návšteva kláštora vysoko na skale Madonna della Corona, aj s jeho krížovou cestou, ktorá je fascinujúca. Preslávené víno Bardolino, ktoré dozrieva na svahoch pri jazere, má nezameniteľnú chuť. Vždy si ho vychutnávame spolu s miestnymi špecialitami a syrmi v malej rodinnej vinárni v mestečku Bardolino. Spolu s ním aj pohodu a dolce far niente, ktorým sú Taliani povestní. 

Vyzerá ako more, a predsa nie je more. Lago di Garda je jednoducho očarujúce, nezabudnuteľné, kto sem raz zavíta, bude sa vracať znova a znova. Tak ako my aj naši klienti. 

Benvenuti a Lago di Garda!

Ponuku našich pobytov na Lago di Garda nájdete na našej web stránke. V prípade individuálnej požiadavky počas celého roka nás kontaktujte na [email protected], 0911 734 506 a my vám pripravíme pobyt na mieru podľa vašej predstavy.