fbpx

Zážitkové Rio de Janeiro

NOVINKA ROKA 2025

Exotická Brazília. 

Krajina nádherných pláží, samby a radosti zo života.
Fascinujúce Rio de Janeiro so sochou Krista, ktorý rozprestiera svoje ochranné ruky nad mestom, preslávená Copacabana s jemným bielym pieskom a nekonečným Atlantikom s množstvom reštaurácií, barov, stánkov, fascinujúce scenérie, história aj nádherná príroda vás privítajú v januári 2025, kedy si spolu
užijeme NOVINKU ROKA 2025, fantastický, zážitkový pobyt v Rio de Janeiro, ktorý roztočíme s caipirinhou v ruke v rytme samby !

TERMÍNY

4.1.-15.1.2025 – VYPREDANÉ
13.1.-24.1.2025 – V PREDAJI
Cena 2790€/OSOBA* VRÁTANE LETENKY

(LET VIE/FRANKRURT/RIO-RIO/FRANKFURT/RIO /batožina: 23kg do podpalubia, 8kg príručná batožina/, SLOVENSKÝ SPRIEVODCA, UBYTOVANIE PRI PLÁŽI COPACABA- ČASŤ LEME)
* GARANTOVANÁ CENA S OBJEDNANÍM POBYTU DO 1.05.2024 PO OBJEDNANÍ SA PLATÍ 50% Z CENY POBYTU, ZVYŠOK DO 13.11.2024

Hotel**** Copacabana s raňajkami bohatými bufetovými stolmi.

 Hotel Novotel**** sa nachádza na Copacabane v štvrti Leme. Hotel má strechu s vonkajším bazénom, barom a panoramatickým výhľadom na Copacabanu a Rio de Janeiro, lehátka a slnečníky pri bazéne. Hotel má aj menšie fitness centrum, reštauráciu a WiFi pripojenie v celom hoteli, recepciu s úložným priestorom pre batožinu. Reštaurácia Poty ponúka menu vytvorené známym šéfkuchárom, k dispozícií je aj bar s ponukou rôznych nápojov.

Vybavenie izby: manželská posteľ alebo oddelené lôžka, klimatizácia, TV s plochou obrazovkou a Netflix, drevené podlahy. Súčasťou izby je aj pracovný stôl so stoličkou, elektronický trezor, skriňa alebo šatník, kúpeľňa s WC a sprchovým kútom, sušič vlasov, uteráky a osušky.

LUFTHANSA s prestupom vo Frankfurte nad Mohanom
(do Ria de Janeiro nie sú priame lety) 

trieda Economy skupinová letenka


V prípade, že máte záujem o vyššiu triedu, prípadne business triedu, je potrebné nahlásenie pri objednávaní pobytu. 

Na tieto sa nevzťahuje skupinová letenka a letenku je potrebné zakúpiť ku skupine individuálne.


04JAN VIE FRA 19:30 21:00
04JAN FRA GIG 22:15
05JAN GIG 06:05
Odlietame z Viedne 19:30, prílet do Frankfurtu 21:00, odlet z Frankfurtu 22:15, prílet do Ria 5.1. o 6:05.


14JAN GIG FRA 15:25
15JAN FRA 06:45
FRA VIE 08:20 09:45


Odlietame z Ria 15:25, prílet do Frankfurtu 15.1. o 06:45, odlet z Frankfurtu 08:20, prílet do Viedne 09:45.

Feijoada, brazílske národné jedlo. 

Brazília je obrovská krajina, nie je to jednotvárna kuchyňa, a preto sa niektoré prísady do feijoady budu trochu líšiť od regiónu k regiónu.

Každopádne, základ ostáva. Je to uvarená fazuľa dochutená cibuľou, paradajkami, koriandrom a cesnakom. Tá sa potom mieša s mäsom. Podusí sa. Pridávajú sa minimálne
dva druhy mäsa, často hovädzie a bravčové. Pridáva sa do nej aj údenina ako napr. klobásky alebo chorizo, čo je ich saláma charakteristická svojou ostrosťou. 

Ako koreniny najčastejšie používajú chilli papričky, bobkový list, cibuľu a cesnak, pomarančovú šťavu.


Niektorí si pridávajú do jedla aj domácu pálenku cachaca alebo iba biely rum, ďalej to je podusený kel, syrová rolka, maniok alebo čerstvé plátky pomaranča. 

Naservírujú Vám ju v miske spoločne s ryžou a budete ju mať posypanú jarnou cibuľkou. Názov jedla pochádza z
portugalského slova pre fazuľu, feijão. Picadinho, typické jedlo vhodné na obed, ktoré pozostáva z hovädzieho mäsa, fazuliek, ryže, kelu, tapiokovej múky a zemiakov. 

Varí sa to spoločne s cibuľkou, cesnakom, zelerom, paradajkami, niekde sa pridávam aj červené víno a chili. Podáva sa k tomu uvarené vajíčko alebo volské oko. Niekedy sú všetky ingrediencie
premiešané a podávame dokopy, čo možno niekomu bude pripomínať trochu guláš, prípadne jednotlivé prísady naservírujú oddelene od mäsa a vtedy si ich na tanieri môžete/nemusíte zmiešať sami. Občas niekto pridáva aj usmaženy banán. 

Aj tento recept má niekoľko variácii od regiónu k regiónu. Pão de queijo, je obľúbený syrový snack. 

Vyrába sa z cesta, do ktorého sa pridáva tapioková múka, vajíčka, olej a brazílsky syr. Vyformuje sa z neho mala gulička a upečie sa dozlatista. Vtedy bude jej povrch chrumkavý a vnútro jemné,
nadýchané. Tieto syrové guličky nájdete pomerne často aj ako súčasť raňajkového bufetu v hoteloch. Goiabada, skvelá sladkosť. Brazília využíva ovocie nespočetnými spôsobmi. 

Či už zavárajú, alebo pripravia džem, alebo sirup, nebude však nič nad goiabadu. Je to akoby pevná pasta z guavy a cukru s jemnou a pevnou konzistenciou. Finálne sa dá pokrájať. 

Doce de Leite, je charakteristické pre latino krajiny. Sladká karamelová dobrota z mlieka. V Brazílii chutí však opäť inák. Jeho forma môže byť krémová, ale aj tvrdá, kedy sa dá aj prekrojiť. Môže sa do toho pridať kokos, oriešky, tekvica či sušené slivky.


Brazílske RODIZIO – all you can eat – fixná cena, môžete jesť všetko
Kaviareň Colombo – jedna z najstarších kaviarní v meste s vynikajúcou kávou

Od 13 € – 32 € podľa typu reštaurácie
All you can eat – cca 40 – 60 € – môžete jesť všetko, morské plody, ryby, mäso, šaláty, sladké – all you can eat v Rio de Janeiro je fantastické

Odporúčaná suma pre 10 dňový pobyt – cca 500 €, ak si chcete nakúpiť suverníry, oblečenie a pod. aj viac

Brazílsky reál 1 € je cca 5,40 BR


Množstvo peňazí na dovolenku v Brazílii závisí od Vašej osobnej spotreby. 

Odporúčame zobrať EUR a/alebo USD. Vezmite si minimálne 40 eur deň.  Z kreditných kariet sú najlepšie akceptované VISA a Mastercard. 
Na cestu do Brazílie je určite dobré mať časť peňazí na karte (vyhnete sa tak noseniu veľkej hotovosti) a časť v hotovosti (suma na výber z bankomatu je obmedzená a za každý výber sa platí poplatok). 

Pri výbere peňazí z bankomatu sledujte svoje okolie, nevyberajte si peniaze v prostredí, kde sa necítite bezpečne, neskoro večer či skoro ráno. Každý vie, že po výbere peňazí z bankomatu máte pri sebe väčší objem v hotovosti a stávate sa tak korisťou pre prípadných zlodejov.

Systém metra – Metrô Rio – je bezpečným, rýchlym, čistým, pohodlným a klimatizovaným spôsobom prepravy v meste. Premáva od 5:00 do 24:00 v pondelok až sobotu, od 7:00 do
23:00 v nedeľu, a nepretržite jazdí počas karnevalu od 00:00 do 24:00. V meste existujú tri linky: Linka 1 prechádza z Ipanema-General Osório do Uruguai v severnej časti. Linka 2,
ktorá čiastočne prekrýva linku 1, prechádza z Botafogu do Pavuny. Linka 3 prechádza medzi Ipanema-General Osório a východným koncom Barra da Tijuca v Jardim Oceânico. Môžete
si zakúpiť cartão pré-pago (predplatenú kartu) v kiosku na ktorejkoľvek stanici metra za hotovosť (drobné sa nevydávajú) s minimálnou hodnotou 5 BRL. Kartu môžete potom nabiť v
hociktorom kiosku. Vo väčšine stánkov sú k dispozícii bezplatné mapy metra.
Autobusy sú stále najlacnejším a najpohodlnejším spôsobom, ako sa dostať do mesta vďaka vysokému počtu a frekvencii liniek. Treba si dávať pozor na osobné veci, hlavne keď
je autobus preplnený. Lístok na autobus stojí 3,95 BRL. 

Platba môže byť realizovaná prostredníctvom karty RioCard alebo v hotovosti. Niektoré autobusové zastávky v južnej
zóne sa dajú nájsť, lebo majú prístrešok alebo lavicu, ale niekedy ak sú ďalej od turistických oblastí, nemusia mať žiadne označenie – treba sa spýtať na zastávku niekoho z domácich.
Vo všeobecnosti platí, že vo väčšine častí Brazílie autobusy zastavujú iba na znamenie. 

Ak nezamávate zo zástavky na autobus, autobus jednoducho nezastaví a preletí okolo. To isté platí aj o vystupovaní, vodič zastaví len na signalizáciu, že niekto vystupuje. 

Neexistujú žiadne cestovné poriadky alebo rozvrhy. Počas dňa jazdia autobusy každých 15 minút, neskoro v noci alebo v odľahlých oblastiach sa ale môže interval predĺžiť aj na hodinu.

Mestské žlté taxíky sú ľahko dostupné a dajú sa zastaviť takmer kdekoľvek, alebo objednať cez bezplatné aplikácie ako 99Taxis alebo Easy Taxi. Sú zvyčajne bezpečné a poskytujú
rýchly presun po meste. Nástupná sadzba je okolo 5,50 BRL a okolo 2,50 BRL sa platí za kilometer. Rádio taxíky, ktoré sa dajú objednať vopred, sú o 30% drahšie ako bežné taxíky. 

V Rocinhe a niektorých ďalších favelas (slumy, neformálne spoločenstvá) sa dajú zohnať mototaxíky (v podstate odvoz na zadnom sedadla motocykla), ktoré sú praktickým
spôsobom, ako sa pohybovať v týchto častiach. Krátka jazda stojí okolo 3 BRL. 

Odporúča sa ale, zistiť si pred výletom do favely aktuálnu bezpečnostnú situáciu, v súčasnosti sa takýto výlet nepovažuje za rozumný.


Rio má v zálive niekoľko ostrovov, ktoré môžete navštíviť na trajekte, vrátane Ilha de Paquetá a Ilha Fiscal. Ďalším spôsobom, ako vidieť mesto, je plavba trajektom na Niterói.
Niterói má hlavné lákadlo Museu de Arte Contemporânea, ale mnoho návštevníkov sa rozhodne plaviť hlavne pre krásne výhľady na centrum mesta a okolitú krajinu. 

V pracovných
dňoch trajekt do Niterói odchádza každých 10 až 20 minút z Praça XV (Quinze) de Novembro in Centro.

V okolí pláží Copacabana a Ipanema sa môžetepohybovať peši, na bicykli alebo na kolobežke. K požičaniu oranžového bicykla budete potrebovať kreditnú kartu. Debetná
karta, bohužiaľ, nefunguje ani v automate na stojanoch s dopravnými prostriedkami, ani pri zadávaní do stiahnutej aplikácie. Pokiaľ nemáte kreditnú kartu, skúste poprosiť niekoho zo známych, aby vám registráciu do aplikácie urobili oni.
Bicykel môžete používať vždy hodinu, potom päť minút počkať a zase pokračovať. 

Takto to funguje 24 hodín. Keby vám bicykel nešiel odomknúť, na plážach objavíte aj klasické požičovne bicyklov s hodinovou sadzbou. Pláže a dlhé promenády trochu pripomínajú Kaliforniu. Okrem bicyklov a kolobežiek si sem
chodí zabehať alebo zajazdiť na skateboarde či kolieskových korčuliach mnoho miestnych
ľudí. 

O caipirinho alebo inom občerstvení núdza, pretože Brazílčania sú aj skvelí predavači. Neustále sa po dlhých plážach prechádzajú a ponúkajú kokteil, hamburgery, varené kukurice, zmrzlinu a dokonca i plavky a ďalšie oblečenie.
Pokiaľ nemáte o nič záujem, slušne odmietni štýlom no, obrigado – nie, ďakujem.

Odporúčané očkovanie – žltá zimnica, očkovať minimálne 3 mesiace pred príchodom do Brazílie


Doklady – Pre občanov SR/ČR víza do Brazílie nie sú potrebné. Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate z cesty. Skontrolujte si či máte v ňom dostatok voľných strán na vstupné/výstupné pečiatky. 
Bezvízový vstup sa týka turistických, obchodných a služobných ciest, ktorých dĺžka v jednom polroku neprekročí 90 dní. V Brazílii neexistujú obmedzenia na dovoz peňazí, je však nutné
deklarovať dovoz nad 10 000 USD.
Ak ste cudzí štátny príslušník, overte si či Vaša domovská krajina nemá vízovú povinnosť s navštívenými krajinami.
Najdôležitejšie strany pasu (dvojstrana s fotografiou) si okopírujte a uschovajte na inom mieste ako pas. Hlavná zásada je, že môžete stratiť čokoľvek, len nie pas!

Program pobytu

Odlet z Viedne vo večerných hodinách

Prílet do Rio de Janeiro v ranných hodinách. Ubytovanie v hoteli na Copacabana.
Prechádzka po pláži Copacabana s uvítacím drinkom Caipirinha.

Raňajky.
Po raňajkách oddychový deň na pláži Copacabana alebo Ipanema. Užite si plávanie v oceáne, ochutnajte výborné jedlá v reštauráciách, baroch, stánkoch. Zatancujte si
sambu, alebo len tak s caipirinhas v ruke vychutnávajte deň. Možnosť ísť do vyhláseného Baru do David, kde si môžete pochutnať na vynikajúcom šaláte z morských plodov, alebo na pomaly pečených rebierkach s ananásovou salsou,
najlepších v Rio de Janeiro.

Raňajky. Po raňajkách oddychový deň na pláži
Copacabana alebo Ipanema. Užite si plávanie v oceáne, ochutnajte výborné jedlá v reštauráciách, baroch, stánkoch. Zatancujte si sambu, alebo len tak s caipirinhas v ruke vychutnávajte deň. Navštívte miestne trhy s fantastickým čerstvým ovocím, butiky, obchody.

Raňajky. Po raňajkách odchod vláčikom na
vrchol Corecovado so sochou Ježiša Krista.. Nočné Rio v štvrti Lapa – pouličný karneval plný tanca.

Raňajky. Možnosť – po raňajkách odchod na
najkrajšiu pláž Prainha. Po ceste zastávka v najväčšom obchodnom dome s polodrahokamami v Rio de Janeiro. Príchod na pláž, oddych. Môžete si dať skvelý obed v rustikálnej reštaurácií s morskými plodmi v domčeku na strome v dažďovom
pralese. Návrat na Copacabanu vo večerných hodinách.

Raňajky. Po raňajkách odchod na Cukrovú
Homolu s vyhliadkovým miestom na celé Rio. Katedrála sv. Sebastiána, ktorá je inšpirovaná pyramídami a má kapacitu 20.000 osôb. Známe schody Jogre Selarona, ktoré sú pokryté farebnými dlaždicami z celého sveta. 

Navštívime aj známu koloniálnu kaviareň Colombo, kde sa podávajú tradičné sladkosti a nápoje. Voľný program v centre Ria, kde sú rôzne obchody a trhy. Návrat na hotel.

Raňajky. Po raňajkách pláž, možnosť
návštevy niektorej školy samby, kde sa zoznámite s históriou, kultúrou a organizáciou tejto tradičnej inštitúcie. 

Večer voľný program.

Raňajky. Po raňajkách oddychový deň na pláži
Copacabana alebo Ipanema. Užite si plávanie v oceáne, ochutnajte výborné jedlá v reštauráciách, baroch, stánkoch.

 Zatancujte si sambu, alebo len tak s caipirinhas
v ruke vychutnávajte deň. Možnosť nákupov v štvrti Copacabana alebo Ipanema, kde sú nákupné centrá so svetovými značkami.

Raňajky. Po raňajkách oddychový deň na pláži
Copacabana alebo Ipanema. Užite si plávanie v oceáne, ochutnajte výborné jedlá v reštauráciách, baroch, stánkoch. Zatancujte si sambu, alebo len tak s caipirinhas
v ruke vychutnávajte deň. 

Možnosť nákupov v štvrti Copacabana alebo Ipanema, kde
sú nákupné centrá so svetovými značkami.

Raňajky. Po raňajkách posledné kúpanie,
odhlásenie z hotela a odchod na letisko. 

Odlet v poobedňajších hodinách.

Prílet do Viedne v ranných hodinách.

Program prispôsobujeme počasiu a požiadavkám klientov.

Termín

13/01/2025 –
24/01/2025

Strava

Raňajky

Typ zájazdu

Poznávací zážitkový

Dĺžka

12 dní

Pôvodná cena

3490 EUR

Cena od

2790 EUR

Objednávkový formulár

Ubytovanie

4* hotel pri pláži Copacabana – časť Leme

Cena zahŕňa

Cena nezahŕňa

Termín

13/01/2025 –
24/01/2025

Strava

Raňajky

Typ zájazdu

Poznávací zážitkový

Dĺžka

12 dní

Pôvodná cena

3490 EUR

Cena od

2790 EUR

Objednávkový formulár

Ubytovanie

4* hotel pri pláži Copacabana – časť Leme

Cena zahŕňa

Cena nezahŕňa

Ďalšie zájazdy

Jachta Chorvátsko

Čierna Hora

Santorini

Amalfi Capri

Sme cestovná kancelária, ktorá organizuje zážitkové dovolenky aj poznávacie zájazdy pre malé skupiny a pre ľudí, ktorí uprednostňujú komfort a zážitok.

Newsletter

Chcete ako prvý vedieť o akciách, špeciálných ponukách a novinkách?

Website made by Gemini Digital LLC.

© Všetky práva vyhradené 2024 Slovakia Incoming s.r.o.